Już 30 października br. zobaczymy najnowsze demo gry Play of Battle
Warszawskie studio gamingowe Play of Battle S.A. pracujące nad unikalną grą o tej samej nazwie - już 30 października br. zaprezentuje najnowsze demo swojego tytułu. Pokaz odbędzie się w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie, w godzinach 19:00-21:00. Wydarzenie skierowane jest zarówno do graczy, przedstawicieli mediów, jak i potencjalnych inwestorów, którzy będą mieli okazję zapoznać się z postępami w produkcji gry. Osoby chcące uczestniczyć w prezentacji demo, mogą zarejestrować się na stronie www.playofbattle.com/demo.
- Intensywnie skupiamy się na tym, aby gra Play of Battle wyróżniała się na tle konkurencji m.in. pod względem rozgrywki i realizmu. Jej najnowsze demo, które zaprezentujemy już pod koniec października, pokaże, jak dużo udało nam się osiągnąć. Jest ono wynikiem wielu miesięcy starań i współpracy całego zespołu. Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli pokazać nasze postępy. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu - mówi Jarosław Kotowski, game director i wiceprezes Play of Battle S.A.
Poza wyczekiwaną prezentacją najnowszego dema, które pokaże 4 kluczowe dla rozgrywki bitwy, podczas wydarzenia przewidziano dyskusję z zarządem Play of Battle S.A. Wezmą w niej udział Jacek Bartosiak - ekspert do spraw geopolityki i prezes studia oraz Jarosław Kotowski - game director Play of Battle i wiceprezes firmy. Twórcy gry opowiedzą również o planach dotyczących jej przyszłego rozwoju.
Play of Battle będzie unikalnym połączeniem Grand Strategy z bitwami RTS, które zaoferuje graczom możliwość pokierowania jednym z państw świata, decydowania o jego losach oraz prowadzenia złożonych bitew w realistycznej scenerii lat współczesnych. W prace nad grą zaangażowani są światowi eksperci militarni, tacy jak Krystian Zięć - pilot F-16, dr George Friedman, gen. Waldemar Skrzypczak oraz prof. Norman Davies. Dzielą się oni swoją unikalną wiedzą z twórcami gry, którzy starają się przenieść ją na ekrany. To jedna z największych przewag konkurencyjnych produkcji.
- Nasz projekt wyróżnia fakt, że łączy elementy strategiczne z dynamicznymi starciami w unikalny sposób. Staramy się, aby każda decyzja gracza miała rzeczywisty wpływ na wynik bitwy, co czyni rozgrywkę bardziej angażującą. Co więcej - wiedza jaką dysponujemy, pozwala nam na tworzenie gry, zgodnej z prawdą i realiami wojny. Wierzymy, że nasze podejście znajdzie uznanie zarówno wśród fanów gier strategicznych, jak i tych, którzy szukają szybkiej, emocjonującej akcji - dodaje Jacek Bartosiak, prezes Play of Battle S.A.
Play of Battle jest jednym z najbardziej oczekiwanych projektów w polskim przemyśle gamingowym. W 2023 r. warszawskie studio zaprezentowało demo gry po raz pierwszy. Prezentacja odniosła ogromny sukces, przyciągając ponad 500 osób. W tym roku spółka liczy na jeszcze większe zainteresowanie.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenie. Wejściówki są dostępne na stronie: www.playofbattle.com/demo.
Zapowiedź pokazu demo: https://www.youtube.com/watch?v=HjorKYQqgzM
Planowo najnowsze demo tytułu zostanie udostępnione graczom w 2025 r. Premiera pełnej wersji gry planowana jest w 2026 r. Jej całkowity budżet to niespełna 20 mln zł. W celu zebrania środków finansowych, które pozwolą na ciągłą kontynuację prac nad produkcją - Play of Battle S.A. rozważa przeprowadzenie oferty publicznej akcji. Więcej informacji na temat projektu i planowanej oferty można znaleźć pod adresem: www.playofbattle.com/join.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce

Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia

Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.