Klabater pozyskał blisko 230 tys. zł na planszową wersję gry Crossroads Inn!
Crossroads Inn: The Innkeepers' Creed to strategiczna gra planszowa rozgrywana w autorskim świecie fantasy wykreowanym na potrzeby gry wideo Crossroads Inn. Zadaniem graczy jest zarządzanie gospodą, w taki sposób, aby zdobyć uznanie klientów, zyskać bogactwo i w dłuższej perspektywie – zdobyć władzę w królestwie Yorevale.
- Konstrukcja zbiórki na Kickstarterze była dobrze przemyślana i jednocześnie mocno angażująca. Zebraliśmy 260 proc. podstawowej kwoty, dzięki czemu gra zyska wiele ciekawych dodatków oraz ukaże się w dwóch bogatych edycjach. Premierę Crossroads Inn: The Innkeepers' Creed planujemy na 2023 rok– mówi Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.
Gracz będziesz miał do wyboru cztery kategorie wydatków, na które przeznaczy pieniądze – wyposażenie, usługi, pracownicy lub goście specjalni. Każda z opcji przyniesie inne korzyści i wyzwania, które mogą zdecydować o ostatecznym zwycięstwie. Crossroads Inn: The Innkeepers' Creed dedykowana jest graczom w wieku 12+. Szacowny czas rozgrywki wynosi 90-120 min,a w rozgrywce zmierzy się do 4 graczy jednocześnie. Inspiracją planszowej wersji gry jest autorska produkcja Klabatera – Crossroads Inn. Tytuł miał swoją premierę w październiku 2019 r i również został ufundowany w serwisie Kickstarter zbierając 38k eur
Obecnie gra dostępna jest w wersji na PC oraz konsolę Xbox. Trwają pracę nad opracowaniem adaptacji gry na platformę Nintendo Switch. Studio zapowiedziało już także sequel tytułu.
– Pomysł na planszówkę ma złożoną genezę. Po pierwsze rynek planszówkowy to bardzo szybko rosnący segment i kolejny obszar dywersyfikacji naszego portfolio wydawniczego. Po drugie możemy dostarczyć naszym zaangażowanym graczom kolejną przygodę w świecie, który pokochali. Produkując grę planszową wzmacniamy też siłę marki Crossroads Inn, co jest szczególnie ważne w obliczu rozpoczęcia produkcji Crossroads Inn 2. Chcemy podążać za trendami i wymaganiami graczy – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu spółki Klabater. – Zainteresowanie planszówkami widać też w statystykach. W 2021 r. wartość tego rynku przekroczyła 15 mld USD. Kiedy braliśmy udział w wydarzeniach branżowych, takich jak PAX czy Pyrkon, widać było, że planszówki przyciągają dużą rzeszę graczy – dodaje Robert Wesołowski.
Na koniec 2021 r. łączny zysk na sprzedaży Crossroads Inn (gra, przepustka sezonowa oraz dodatki) przekroczył 3 mln zł, a sama gra trafiła do ponad100 tys. nabywców na obu platformach. W 2021 r., ramach drugiego sezonu (Season Pass 2), udostępniono graczom dwa dodatki inspirowane innymi grami z portfolio Spółki, DLC – The Circus oraz DLC- Booze & Liquor, jeszcze w 2022 ukaże się konwersja gry na platformę Nintendo Switch.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.