Kolejna premiera Klabatera - Strategic Mind: Spectre of Communism
Strategic Mind: Spectre of Communism to część serii strategii turowych Strategic Mind, od ukraińskiego dewelopera Starni Games, opartych na historii II Wojny Światowej. Oferują dopracowaną mechanikę gry wojennej, bogatą fabularnie rozgrywkę i nowoczesną grafikę 3D, a chwalone są przez graczy przede wszystkim za rzetelnie oddane tło historyczne oraz alternatywne scenariusze. Tytuł ukaże się 9 marca na platformach PlayStation 5 i 4, a także Xbox X|S i Xbox One. Jest to druga z trzech zaplanowanych premier Klabatera w marcu. 2 marca spółka wydała Iris and the Giant, z portfolio wydawniczego Goblinz Publishing. Premiera kolejnego tytułu - Defend the Rook - została zaplanowana na 16 marca 2023 roku. Back-katalog Klabatera składa się już z ponad 25 gier.
– Cieszymy się, że publikujemy kolejny tytuł. Nasze portfolio wydawnicze jest naprawdę zróżnicowane, z jednej strony mamy strategię, z drugiej gry typu roguelike, czy RPG. Stawiamy na porting tytułów, które zebrały dobre noty od graczy i mają zbudowaną społeczność. Pozwala to zachęcić graczy do sięgnięcia po sprawdzoną grę – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater. – Rozszerzenie back katalogu to jeden z naszych celów na ten rok. Pomagają nam w tym długofalowe współprace takie jak z Goblinz Publishing i Starni Games. Liczę, że wkrótce podpiszemy kolejne kontrakty na porting gier – dodaje Robert Wesołowski.
Strategic Mind: Spectre of Communism to kolejna odsłona franczyzy gier Strategic Mind. Pierwsza, Strategic Mind: The Pacific opowiadała o działaniach marynarki wojennej w czasie wojny na Pacyfiku, a druga, Strategic Mind: Blitzkrieg, o wojennym teatrze europejskim z niemieckiej perspektywy. Obie części zostały wydane przez Klabater 5 sierpnia 2021 roku. Kolejny tytuł Strategic Mind: Fight For Freedom, wydany 22 września 2022 roku, przedstawiał zarówno Wielką Brytanię, jak i Stany Zjednoczone w czasie II wojny światowej. Strategic Mind: Spectre of Communism opowiada alternatywną historię Armii Czerwonej po II WŚ. Gracze wcielają się w dowódcę prowadzącego swój naród przez wyzwania zimnej wojny. Gra oferuje głęboką, wciągającą fabułę, która pozwala odkrywać zmagania tamtych czasów i widmo komunizmu, które wisiało nad światem.
W portfolio Klabatera znajdują się 4 gry pozyskane od ukraińskiego wydawcy Starni Games.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.