Live Motion Games w lutym przeprowadzi publiczną emisję akcji
W drugiej połowie lutego br. Live Motion Games – producent gier wideo na PC, którego większościowym akcjonariuszem jest PlayWay – przeprowadzi publiczną emisję akcji. 18 stycznia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego firmy poprzez publiczną emisję. Pozyskane środki spółka przeznaczy na produkcję i wydanie nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder. Funkcję Oferującego pełni DM BDM. Proces ten poprzedza, zaplanowany na pierwszą połowę tego roku, debiut spółki na NewConnect. W 2021 roku Live Motion Games planuje premiery m.in. Builder Simulator oraz Chernobyl Liquidators, które już w lutym będą dostępne w wersji demo na platformie Steam.
- W lutym rozpoczniemy publiczną emisję akcji, z której środki przeznaczymy na dalszy i dynamiczny rozwój. Głównym jej założeniem jest produkcja i wydanie nowych gier, realizacja pre-produkcji nowych tytułów, w celu zbadania ich potencjału oraz marketing, mający za zadanie skalowanie naszej społeczności. - informuje Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games.
Podwyższenie kapitału zakładowego spółki nastąpi w drodze emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Funkcję Oferującego pełni DM BDM. Autoryzowanym Doradcą jest Blue Oak, natomiast wsparcie prawne zapewnia Kancelaria Lewczuk Łyszczarek i Wspólnicy - LLW. – Szczegóły emisji i harmonogram oferty zaprezentujemy wkrótce. Jednocześnie intensywnie pracujemy nad finalizacją Dokumentu Informacyjnego, który następnie złożymy do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Idziemy zgodnie z planem, który zakłada aby w pierwszej połowie tego roku Live Motion Games dołączyło do grona spółek publicznych – mówi Michał Kaczmarek.
Live Motion Games ma na swoim koncie dwie prywatne oferty akcji, które zakończyły się sukcesem. Z emisji przeprowadzonych w grudniu 2019 i październiku 2020 spółka pozyskała od inwestorów łącznie prawie 2 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na produkcję własnych, średnio-budżetowych gier z gatunku symulator, w tym m.in. Train Station Renovation, projektu który uzyskał doskonałe oceny od graczy. Tytuł w wersji early access w ciągu pierwszej doby od premiery znalazł prawie 20 tys. nabywców. Pełna wersja symulatora renowacji opuszczonych stacji kolejowych, od 1 października, jest dostępna w sklepie Steam. Od dziś grę można zakupić także na popularnej platformie GOG.com. – Platforma należąca do CD Projekt będzie drugą co do wielkości platformą sprzedażową dla TSR’ a. Liczę, że obecność gry na GOG.com, przełoży się na wzrost zainteresowania naszym tytułem i zwiększeniem jego sprzedaży – dodaje Michał Kaczmarek.
Aktualnie spółka finalizuje prace m.in. nad Chernobyl Liquidators. W październiku minionego roku studio zaprezentowało gameplay gry. Wideo produkcji z pogranicza gry symulacyjnej oraz survivalu ukazuje prawdziwą historią połowy lat osiemdziesiątych XX wieku. Symulator opiera się na pracy w czarnobylskiej elektrowni, a do głównych zadań gracza należeć będzie powstrzymanie śmiercionośnego promieniowania oraz pomoc poszkodowanym. Wydawcą tytułu jest PlayWay, główny akcjonariusz Live Motion Games. Demo gry będzie dostępne na festiwalu dem Steam już na początku lutego.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.