Mill Games wydawcą gry Second Hand: Frankie's Revenge studia Rikodu
Mill Games, akcelerator rozwoju dla zespołów gamingowych z Rumunii, wywodzący się z grupy kapitałowej Movie Games, podpisał umowę wydawniczą z rumuńskim studiem Rikodu. Mill Games zostanie globalnym wydawcą gry Second Hand: Frankie’s Revenge na platformy Nintendo Switch i Playstation 4, oraz wykona porting tytułu obecnie dostępnego w wersji Early Access na platformie Steam. Premiera pełnej wersji gry jest przewidziana na II kwartał bieżącego roku. Wsparcie marketingowe zapewni Movie Games.
Second Hand: Frankie's Revenge to gra kooperacyjna z gatunku action-adventure, w ramach której gracze tworzą drużynę robotów konstruowanych z części domowych urządzeń. Zadaniem zespołu jest stawienie czoła hordzie robotów sterowanych przez obcą cywilizację. Każdy bot może być w pełni spersonalizowany, podkreślając charakter gracza poprzez niezliczone ilości skinów, broni oraz części. Frankie's Revenge to również łamigłówki, których rozwiązanie staje się wyzwaniem podczas wymagających walk z wrogiem.
Od 2019 roku gra jest dostępna na platformie Steam w wersji Early Access, natomiast w II kwartale br. odbędzie się premiera ostatecznej wersji zarówno na Steam, jak i na konsole.
- Zamierzamy wykorzystać rosnący potencjał gier typu couch/online co-op. Jako tytuł z komponentem online gra stanowi ważny kamień milowy dla Rodziny Movie Games, która dotąd skupiała się na produkcjach single player. Celowo wybraliśmy produkcję, która jest jednocześnie obiecująca w kontekście rynku konsol, a zarazem na tyle kompaktowa, abyśmy jako wydawca z łatwością wkroczyli w przestrzeń multiplayer, unikając problemów technologicznych "day one", z którymi borykają się o wiele bardziej rozbudowane produkcje online - komentuje Dariusz Wais, prezes Mill Games.
Za produkcję Second Hand: Frankie's Revenge odpowiada rumuńskie studio Rikodu. Second Hand: Frankie’s Revenge zdobyła wyróżnienia na takich eventach branżowych jak Casual Connect Berlin 2017 oraz Dev-Play 2016.
- Gra jest tworzona stricte pod tryb co-op w wersji local oraz online, dlatego szczególny potencjał dostrzegamy w wersji konsolowej, w szczególności na Nintendo Switch. Potwierdzeniem tego założenia są sukcesy sprzedażowe osiągnięte na konsolach przez podobne gry, takie jak Overcooked czy polskie Tools Up! Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym działaniom Frankie's Revenge dołączy do tego grona. Dodatkowym atutem jest uniwersalność gry, która dzięki atrakcyjnej, kolorowej grafice jest propozycją zarówno dla dorosłych, jak i młodszych graczy. – dodaje Dariusz Wais.
Środki na finansowanie projektów gamingowych z Rumuni zostały pozyskane w ramach emisji akcji serii B, która zakończyła się na przełomie kwietnia i maja 2021 r. Spółka pozyskała wówczas 2 mln zł. Akcje zostały nabyte przez 26 inwestorów, którzy objęli pełną pulę oferowanych akcji.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.