Movie Games VR opublikowało memorandum informacyjne
Movie Games VR S.A., spółka z grupy kapitałowej Movie Games, ogłosiła pierwszy w swojej historii proces podniesienia kapitału poprzez emisję akcji z prawem poboru. Pozyskane w ten sposób 1,5 mln zł ma pozwolić na sfinansowanie trzech pierwszych produkcji.
W ramach emisji Spółka planuje wyemitować nie więcej niż 6 335 580 akcji serii M po cenie 0,24 zł każda. Za każdą jedną akcję Spółki posiadaną na koniec dnia ustalenia prawa poboru akcjonariuszowi przysługuje jedno jednostkowe prawo poboru. Trzy jednostkowe prawa poboru uprawniają do objęcia dwóch akcji serii M. Akcje serii M objęte zapisami dodatkowymi Zarząd przydziela proporcjonalnie do zgłoszeń. Pozostałe akcje Zarząd przydzieli według swojego uznania po cenie nie niższej niż emisyjna.
13 maja Movie Games VR poinformowało rynek o harmonogramie emisji, który przedstawia się następująco:
20 maja | Publikacja Memorandum Informacyjnego |
23 maja | Ostatni dzień sesyjny, w którym można nabyć na rynku NewConnect, prowadzonym jako Alternatywny System Obrotu przez w GPW Warszawie S.A. Akcje Spółki z przysługującym Prawem Poboru do objęcia Akcji Serii M |
25 maja | Dzień Prawa Poboru |
31 maja | Rozpoczęcie przyjmowania zapisów w wykonaniu Prawa Poboru i Zapisów Dodatkowych |
14 czerwca | Zakończenie przyjmowania zapisów w wykonaniu Prawa Poboru i Zapisów Dodatkowych |
24 czerwca | Przydział Akcji Oferowanych objętych w wykonaniu Prawa Poboru oraz w Zapisach Dodatkowych |
27 czerwca - 4 lipca | Przyjmowanie Zapisów na Akcje Oferowane nieobjęte w wykonaniu Prawa Poboru i w zapisach dodatkowych przez podmioty, które odpowiedzą na zaproszenie Zarządu Emitenta |
5 lipca | Przydział akcji podmiotom, które odpowiedzą na zaproszenie Zarządu Emitenta |
W piątek 20 maja nastąpiła realizacja pierwszego punktu harmonogramu - publikacja memorandum informacyjnego. Dokument zawiera szczegółowe parametry emisji, opis spółki, usług celów strategicznych oraz bieżącej sytuacji Movie Games VR. Akcjonariusze chcący zapoznać się z tym materiałem mogą go pobrać ze strony mgvremisja.pl.
Doradcą w ramach procesu jest INC SA, które niejednokrotnie wspierało spółki z grupy Movie Games SA przy pozyskiwaniu finansowania. INC SA to notowana na GPW firma doradczo - inwestycyjna posiadająca licencję autoryzowanego doradcy NewConnect.
- Jest to pierwszy proces pozyskania finansowania przez Movie Games VR, co czyni go kluczowym strategicznie dla Spółki. Pozyskane pieniądze mają zagwarantować realizację głównych celów spółki w perspektywie blisko dwóch lat. Wybraliśmy INC SA na doradcę procesu z uwagi na dotychczasowe pozytywne doświadczenia grupy Movie Games ze współpracy z nią. Zależało nam na pracy z profesjonalnym i doświadczonym podmiotem. Zespół INC SA jak najbardziej spełnia nasze oczekiwania – informuje Kamil Mańko, Prezes Zarządu Movie Games VR.
Zgodnie z opublikowanym memorandum objęcie całości emitowanych akcji umożliwi zrealizowanie wszystkich zakładanych celów emisyjnych. Spółka zakłada że pierwsze przychody ze sprzedaży realizowanych produkcji powinny pojawić się między II - IV kwartałem 2023 roku.
O Movie Games VR:
Movie Games VR to spółka z Grupy Movie Games zajmująca się produkcją gier w oparciu o platformę Virtual Reality. Powstała w 2021 roku spółka ma być głównym porting house dla IP powstałych w ramach Grupy Kapitałowej oraz nawiązywać współpracę z podmiotami zewnętrznymi. W tym celu w zeszłym roku zawarto umowy i listy intencyjne z takimi podmiotami jak Movie Games, True Games, Road Studio,Drago Entertainment oraz spółką FlintArts. Jednocześnie jednym z celów jest również realizacja tytułów własnych, nad którymi prace już trwają.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.