Komunikaty PR

Movie Games VR opublikowało memorandum informacyjne

2022-05-23  |  13:00
Biuro prasowe

Movie Games VR S.A., spółka z grupy kapitałowej Movie Games, ogłosiła pierwszy w swojej historii proces podniesienia kapitału poprzez emisję akcji z prawem poboru. Pozyskane w ten sposób 1,5 mln zł ma pozwolić na sfinansowanie trzech pierwszych produkcji.

W ramach emisji Spółka planuje wyemitować nie więcej niż 6 335 580 akcji serii M po cenie 0,24 zł każda. Za każdą jedną akcję Spółki posiadaną na koniec dnia ustalenia prawa poboru akcjonariuszowi przysługuje jedno jednostkowe prawo poboru. Trzy jednostkowe prawa poboru uprawniają do objęcia dwóch akcji serii M. Akcje serii M objęte zapisami dodatkowymi Zarząd przydziela proporcjonalnie do zgłoszeń. Pozostałe akcje Zarząd przydzieli według swojego uznania po cenie nie niższej niż emisyjna.

13 maja Movie Games VR poinformowało rynek o harmonogramie emisji, który przedstawia się następująco:

20 maja

Publikacja Memorandum Informacyjnego

23 maja

Ostatni dzień sesyjny, w którym można nabyć na rynku NewConnect, prowadzonym jako Alternatywny System Obrotu przez w GPW Warszawie S.A. Akcje Spółki z przysługującym Prawem Poboru do objęcia Akcji Serii M

25 maja

Dzień Prawa Poboru

31 maja

Rozpoczęcie przyjmowania zapisów w wykonaniu Prawa Poboru i Zapisów Dodatkowych

14 czerwca

Zakończenie przyjmowania zapisów w wykonaniu Prawa Poboru i Zapisów Dodatkowych

24 czerwca

Przydział Akcji Oferowanych objętych w wykonaniu Prawa Poboru oraz w Zapisach Dodatkowych

27 czerwca - 4 lipca

Przyjmowanie Zapisów na Akcje Oferowane nieobjęte w wykonaniu Prawa Poboru i w zapisach dodatkowych przez podmioty, które odpowiedzą na zaproszenie Zarządu Emitenta

5 lipca

Przydział akcji podmiotom, które odpowiedzą na zaproszenie Zarządu Emitenta

 

W piątek 20 maja nastąpiła realizacja pierwszego punktu harmonogramu - publikacja memorandum informacyjnego. Dokument zawiera szczegółowe parametry emisji, opis spółki, usług celów strategicznych oraz bieżącej sytuacji Movie Games VR. Akcjonariusze chcący zapoznać się z tym materiałem mogą go pobrać ze strony mgvremisja.pl.

 

Doradcą w ramach procesu jest INC SA, które niejednokrotnie wspierało spółki z grupy Movie Games SA przy pozyskiwaniu finansowania. INC SA to notowana na GPW firma doradczo - inwestycyjna posiadająca licencję autoryzowanego doradcy NewConnect.

-  Jest to pierwszy proces pozyskania finansowania przez Movie Games VR, co czyni go kluczowym strategicznie dla Spółki. Pozyskane pieniądze mają zagwarantować realizację głównych celów spółki w perspektywie blisko dwóch lat. Wybraliśmy INC SA na doradcę procesu z uwagi na dotychczasowe pozytywne doświadczenia grupy Movie Games ze współpracy z nią. Zależało nam na pracy z profesjonalnym i doświadczonym podmiotem. Zespół INC SA jak najbardziej spełnia nasze oczekiwania – informuje Kamil Mańko, Prezes Zarządu Movie Games VR.

Zgodnie z opublikowanym memorandum objęcie całości emitowanych akcji umożliwi zrealizowanie wszystkich zakładanych celów emisyjnych. Spółka zakłada że pierwsze przychody ze sprzedaży realizowanych produkcji powinny pojawić się między II - IV kwartałem 2023 roku.

O Movie Games VR:

Movie Games VR to spółka z Grupy Movie Games zajmująca się produkcją gier w oparciu o platformę Virtual Reality. Powstała w 2021 roku spółka ma być głównym porting house dla IP powstałych w ramach Grupy Kapitałowej oraz nawiązywać współpracę z podmiotami zewnętrznymi. W tym celu w zeszłym roku zawarto umowy i listy intencyjne z takimi podmiotami jak Movie Games, True Games, Road Studio,Drago Entertainment oraz spółką FlintArts. Jednocześnie jednym z celów jest również realizacja tytułów własnych, nad którymi prace już trwają.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.