Komunikaty PR

Movie Games VR i Mobile podpisały list intencyjny z Augmented Robotics

2022-03-09  |  10:00
Biuro prasowe

Dwie spółki z Rodziny Movie Games, Movie Games VR i Movie Games Mobile, podpisały list intencyjny o współpracy ze start-upem założonym przez inżynierów z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie – Augmented Robotics, wspieranym przez Sony Startup Acceleration Program. 

Movie Games Mobile i Movie Games VR to spółki z Rodziny Movie Games zajmujące się tworzeniem gier mobilnych i VR i portowaniem najciekawszych tytułów spośród gier na PC i konsole produkowanych przez inne spółki z grupy.

Augmented Robotics to berliński start-up założony przez inżynierów z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie, który rozwija swoją wewnętrzną technologię pozwalającą za pomocą kamery telefonu mapować obiekty 3D i przenosić je na ekran smartfona. Dzięki temu gry VR i AR mogą jeszcze dokładniej odwzorowywać otoczenie w którym aktualnie znajduje się gracz, co zwiększa znacząco immersję.

Prace nad tą technologią trwają już ponad 3 lata i aktualnie jest gotowa do wykorzystania przez zewnętrzne podmioty. Co więcej, Augmented Robotics oferuje wtyczki Unity, dzięki czemu używanie tej technologii będzie jeszcze prostsze dla twórców gier. Start-up został zakwalifikowany do Sony Startup Acceleration Program - programu zapewniającego szerokie wsparcie biznesowe dla obiecujących startupów oraz otwierającego możliwości przyszłego partnerstwa z Sony.

Współpraca z Augmented Robotics dla Movie Games oznacza znaczne poszerzenie swojego portfolio gier o nowe typy rozgrywki i otwarcie nowych pól eksploatacji, takich jak koncerty, edukacja, wirtualne spacery.

 

O Agumented Robotics

Augmented Robotics to start-up założony cztery lata temu przez trzech byłych inżynierów z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie (Technische Universität Berlin). Od tego czasu firma rozwinęła się i obecnie w skład zespołu wchodzi 15 wykwalifikowanych specjalistów, którzy pracują nad zmianą sposobu interakcji z zabawkami i grami w życiu codziennym, przenosząc je do całkiem nowego cyfrowego świata o nieograniczonych możliwościach. Misją Augmented Robotics jest sprawienie, by wysokiej jakości wizualizacje rzeczywistości rozszerzonej były dostępne dla każdego, bez konieczności kupowania drogich gadżetów.

O Movie Games Mobile

Movie Games Mobile to spółka wchodząca w skład notowanej na rynku New Connect Grupy Movie Games. Pomysł powołania do życia MGM zrodził się w głowie prezesa i założyciela Movie Games, Mateusza Wcześniaka, jako odpowiedź na potrzebę uzupełnienia portfolio Grupy o kompetencje w zakresie tworzenia gier mobilnych oraz portowania na platformy mobilne najciekawszych produkcji na PC i konsole wydawanych przez pozostałe podmioty z rodziny MG.

O Movie Games VR

Movie Games VR jest najnowszą inicjatywą Grupy Movie Games, będącą uzupełnieniem bogatego portfolio obsługiwanych przez nią platform. Wzrost oczekiwań, chęci poznawczych oraz potrzeba realistycznych doznań przyspieszyła decyzje producentów o wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań. Notowana na rynku NewConnect spółka wprowadza Grupę Movie w świat wirtualnej rzeczywistości, spełniając tym samym oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.