Mr. Prepper rozszerzył listę gier, które będą portowane przez ConsoleWay
ConsoleWay, spółka specjalizująca się w portowaniu gier na konsole, która chce debiutować na NewConnect w 2021 roku, pozyskuje kolejne projekty do realizacji. Jednym z najważniejszych projektów, portowanym przez ConsoleWay na konsole wszystkich generacji, będzie gra Mr. Prepper. Wishlista tytułu na platformie Steam wynosi obecnie ponad 200 tys. zapisów. Do końca stycznia spółka chce mieć na swoim koncie 20 ukończonych portów gier. Ich współwydawcą będzie główny udziałowiec ConsoleWay, Ultimate Games.
– Model biznesowy naszej spółki zakłada realizację co najmniej trzech dużych projektów w ciągu jednego roku. Mr. Prepper to obecnie jeden z najbardziej ambitnych tytułów, nad którymi przyjdzie nam pracować w najbliższym czasie. Dotychczas umiejętnie koordynowaliśmy prace nad wieloma portami gier różnej skali. Jesteśmy dobrze przygotowani, aby także w kolejnym roku realizować projekty także na konsole nowej generacji – mówi Grzegorz Misztal, prezes zarządu ConsoleWay.
Spółka przygotuje porty gry Mr. Prepper na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X
i Nintendo Switch. Dzięki nawiązaniu współpracy z Ultimate Games, ConsoleWay jest obecnie podmiotem odpowiedzialnym za portowanie jednych z największych tytułów z portfolio grupy PlayWay. Wcześniej spółka Grzegorza Misztala podpisała umowę na portowanie Uboat, gry sprzedanej w ponad 300 tys. egzemplarzy oraz Builders of Egypt, której premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2021 roku.
Do końca stycznia 2021 roku ConsoleWay wraz z Ultimate Games planuje przygotować i wydać łącznie 20 portów gier. Wśród nich są m.in. Selma and the Wisp na PlayStation 4, Nubarron na Xbox One, oraz liczne tytuły dedykowane Nintendo Switch – m.in. Dead Ground, Danger Gazers, All Walls Must Fall, czy CyberTaxi. Równolegle spółka pracuje nad Mr. Prepper, Car Mechanic Simulator, Train Station Renovation i Rover Mechanic Simulator.
ConsoleWay pracuje nad pozyskiwaniem nowych, także zagranicznych projektów, których realizację rozpocznie w 2021 roku. W czwartym kwartale przyszłego roku spółka planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej ConsoleWay przeprowadzi emisję akcji.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.