My Spa Resort od Cherrypick Games trafi na Nintendo Switch
Cherrypick Games, notowany na NewConnect deweloper i wydawca gier mobilnych, podpisał umowę z Forestlight Games na wydanie jednej ze swoich najpopularniejszych gier – My Spa Resort – w wersji na Nintendo Switch. Do tej pory sprzedaż tytułu wygenerowała około 1,4 mln USD przychodów, a samą grę pobrano 3 mln razy. W styczniu Cherrypick Games nawiązało współpracę z Pixel Trapps, spółką zależną Forestlight Games, w zakresie wspólnego rozwoju projektów mobilnych, w tym również w wersji e-sportowej.
- My Spa Resort dostępna na urządzeniach mobilnych cały czas wzbudza duże zainteresowanie. Gra przeszła już kilka aktualizacji. Dywersyfikacja działalności o nowe kanały sprzedaży jest jednym z naszych kluczowych założeń, dlatego podjęliśmy decyzję o dystrybucji tytułu w wersji na konsolę Nintendo Switch. W tym zakresie podpisaliśmy umowę z Forestlight Games, które zajmie się wydaniem My Spa Resort – mówi Marcin Kwaśnica, prezes zarządu Cherrypick Games.
Gra dostępna na urządzeniach iOS i Android, w tym w chińskim sklepie Apple App Store, to wyjątkowe połączenie rolnictwa, budowania i zarządzania własnym kurortem. Łączna liczba pobrań na urządzenia mobilne wynosi 3 mln. Rozszerzenie dystrybucji o Nintendo Switch ma wygenerować dodatkowe źródło przychodów dla spółki.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po umowie podpisanej z Cherrypick Games przez naszą spółkę zależną Pixel Trapps, zajmującą się produkcją gier na urządzenia mobilne, możemy rozszerzyć naszą współpracę już bezpośrednio. Uważamy, że gra My Spa Resort po przeniesieniu na platformę Switch ma szansę osiągnąć duży sukces, dlatego dołożymy starań, aby port gry był jak najlepiej przygotowany do wymogów tej platformy i oczekiwań graczy - mówi Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games.
Cherrypick Games razem z Pixel Trapps, ma w planach rozwijać gry mobilne. Spółki mają współtworzyć razem kilka tytułów.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.