Najnowszy dodatek do Gas Station Simulator z wcześniejszą datą premiery
DRAGO entertainment, notowany na NewConnect producent i developer gier wideo, wyznaczył nową, wcześniejszą datę premiery dla płatnego dodatku do hitu Gas Station Simulator pt. Airstrip. Spółka chcąc zapewnić jak najlepsze pozycjonowanie i wsparcie promocyjne tytułu przyspieszyła premierę na 26 kwietnia 2023 roku. W najnowszym DLC gracze otrzymają nowe obiekty, mechaniki, a także pojawią się nowe postacie. Zawartość nowego dodatku będzie obszerniejsza od poprzedniego DLC – pt. Can Touch This, który do tej pory sprzedał się w nakładzie przekraczającym 130 tys. egzemplarzy.
Krakowski deweloper konsekwentnie rozwija uniwersum Gas Station Simulator dodając kolejne dodatki. Ostatnie płatne DLC pt. Can Touch This dało graczom możliwość zarządzania zakupami, wyboru i przemieszczania dekoracji, a także czyszczenia i malowania pomieszczeń. Tym razem dodatek pt. Airstrip wprowadzi do gry historię amerykańskiego pilota i wzbogaci produkcję o nowe mechaniki i zadania, m.in. możliwość odbudowy i prowadzenia lotniczego centrum operacyjnego. Aktualności na karcie Steam budują już napięcie przed premierą i stopniowo zdradzają kolejne szczegóły. Premiera najnowszego DLC została przyspieszona z 28 kwietnia na 26 kwietnia 2023 roku.
- Systematycznie rozwijamy nasz longseller Gas Station Simulator, a poprzez wydawanie zarówno darmowych jak i płatnych dodatków, utrzymujemy bardzo dobrą sprzedaż tytułu. Już 26 kwietnia do graczy trafi drugie płatne DLC pt. Airstrip. Zdecydowaliśmy się na zmianę daty premiery ze względu na korzystniejsze okienko wydawnicze, a także lepsze wsparcie promocyjne tytułu na Steam. Z zebranego feedbacku od graczy, z którymi pozostajemy w ciągłym kontakcie, wiemy, że Airstrip cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego spodziewamy się ciepłego przyjęcia DLC, ale również wzrostu aktywności graczy na podstawowej grze - mówi Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment S.A.
Dodatek Airstrip będzie posiadał obszerniejszą zawartość od Can Touch This, które sprzedało się w nakładzie przekraczającym 130 tys. egzemplarzy. Znajdzie to także odzwierciedlenie w cenie nadchodzącego produktu, która została ustalona na 7,99 USD.
- Rozwój Gas Station Simulator bardzo pozytywnie wpływa na zainteresowanie naszymi pozostałymi tytułami z uniwersum GSS. Mam na myśli Road Diner Simulator, a także Motel Simulator. Wishlisty tych tytułów budują się w bardzo zadowalającym tempie, co stawia przed nami nowe wyzwania. - dodaje Joanna Tynor.
***
DRAGO entertainment S.A. to notowany na rynku NewConnect producent i deweloper gier wideo o ponad 20-letnim doświadczeniu. Spółka ma w planach przeniesienie notowań na Główny Rynek GPW w Warszawie. Krakowskie studio jest zwycięzcą Invest Cuffs 2022 w kategorii Debiut Giełdowy roku 2021.Spółka opiera swój rozwój na produkcji symulatorów premium oraz survivali. W 2021 roku wydała z sukcesem grę Gas Station Simulator i wciąż wzbogaca tytuł o rozszerzenia oraz płatne i bezpłatne DLC. Oprócz gry rozwijane jest również całe uniwersum, w którym powstawać będą kolejne projekty. W 2022 roku studio wydało Food Truck Simulator. Najbliższą z zaplanowanych premier jest Winter Survival.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.