Nowa platforma marketplace odpowiada już za ponad 25% przychodów Skinwallet!
Skinwallet, pierwsza spółka z sektora e-sportowego notowana na warszawskiej giełdzie, przedstawiła efekty działalności uruchomionej 5 października br. platformy Skinwallet Market. Po dwóch tygodniach funkcjonowania udział platformy w ogólnych przychodach spółki wyniósł ponad 25 procent.
- Jesteśmy zadowoleni z wyników, jakie osiągnął Skinwallet Market. Są one w pełni zgodne z naszymi założeniami – informuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet. - To jasne potwierdzenie, że przyjęta przez nas strategia marketingowa jest skuteczna. Skinwallet Market wygenerował ponad 25 procent sumy przychodów odnotowanych przez nas od czasu uruchomienia platformy do zamknięcia podsumowania, czyli w dniach 5-19 października. Naszym celem jest, aby w perspektywie najbliższych tygodni udział przychodów Skinwallet Market doszedł do poziomu 40-50 procent i chcemy utrzymać taką tendencję wzrostową w kolejnych tygodniach. W związku z tym kontynuujemy intensywne działania marketingowe. Równolegle pracujemy nad otwarciem platformy na nowych sprzedawców, co będzie kolejnym istotnym krokiem w rozwoju działalności spółki – komentuje Szwaja.
Fani e-sportu mogą aktualnie dokonywać za pośrednictwem platformy transakcji kupna, a do końca roku platforma zostanie rozbudowana o funkcjonalności umożliwiające bezpośredni handel pomiędzy użytkownikami.
- Uruchomienie tzw. two-sided marketplace, czyli platformy umożliwiającej zawieranie transakcji bezpośrednio pomiędzy użytkownikami, otworzy nas na kilkunastokrotnie większy rynek i pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału Skinwallet – dodaje Szwaja.
Poza marketplace, spółka oferuje użytkownikom również drugi produkt - platformę działającą w modelu instant, przeznaczoną do obrotu dobrami cyfrowymi z gier takich jak CS:GO, Dota 2 czy Team Fortress 2. Skinwallet Instant daje możliwość natychmiastowej wyceny i sprzedaży dóbr cyfrowych będących w posiadaniu użytkowników. Uruchomienie własnego marketplace pozwala spółce na zaspokojenie również innych potrzeb użytkowników tej platformy, a także umożliwia zniwelowanie kosztów związanych z odsprzedażą przedmiotów nabytych przez Skinwallet w ramach platformy Instant, co w konsekwencji wpłynie na zwiększenie zysków spółki.
Działająca od 2019 roku platforma Skinwallet to jeden z największych serwisów skupujących dobra cyfrowe z gier metodą mass-deposit (tj. w sposób pozwalający na sprzedaż wielu przedmiotów równocześnie) na rynku oraz największa polska strona zajmująca się handlem takimi aktywami. Spółka zadebiutowała na NewConnect 2 września br.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.