Komunikaty PR

Paweł Wiśniewski nowym Prezesem Healthnomic S.A.

2022-04-25  |  16:00
Biuro prasowe

Paweł Wiśniewski, menadżer z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku life science, został nowym Prezesem Healthnomic S.A, zmierzającej na NewConnect firmy z branży medtech będącej właścicielem autorskiej platformy cyfrowej Omnihealth do zdalnej diagnostyki chorób cywilizacyjnych. Będzie odpowiedzialny za sprawne zakończenie prac rozwojowych oraz komercjalizację flagowych projektów Spółki tj. SnoreOff oraz Apnomic GX3, a także wprowadzenie Spółki na rynek NewConnect, co zapowiadane jest na przełom III i IV kwartału br.

Paweł Wiśniewski jest zawodowo związany z rynkiem life science od ponad 11 lat. W swojej dotychczasowej karierze założył oraz rozwijał wiele firm biotechnologicznych i biomedycznych m.in. Instytut Analiz Genetycznych - Inagen, Glia - spółkę zajmującą się rozwojem innowacyjnych terapii przeciwnowotworowych, Next Legend – spółkę łączącą biometrię sportowców z technologią blockchain, na potrzeby zawodowego sportu, a także pełnił funkcję prezesa zarządu w spółce 4Cell Therapies S.A., rozwijającej nowoczesne terapie komórkowe do leczenia nowotworów. Natomiast jako doradca Zarządu Wschodnioeuropejskiego Funduszu Inwestycyjnego poszukiwał i opiniował potencjalne inwestycje w startupy oraz nowe projekty life-science.

- Healthnomic to spółka technologiczna z ogromnym potencjałem odniesienia sukcesu nie tylko w skali polskiej, ale przede wszystkim międzynarodowej. Przed nami decydujące miesiące, podczas których postawiłem sobie za cel komercjalizację dwóch najważniejszych projektów Healthnomic, czyli SnoreOff oraz Apnomic GX3. Do września br. zamierzamy zakończyć procesy związane z opracowaniem finalnych wersji wspomnianych urządzeń oraz dokładnej dokumentacji technicznej pozwalającej wprowadzić je na rynek. W międzyczasie będziemy prowadzić rozmowy z podmiotami specjalizującymi się w produkcji seryjnej oraz potencjalnymi partnerami handlowymi – komentuje Paweł Wiśniewski, Prezes Zarządu Healthnomic S.A.

SnoreOff to urządzenie służące do leczenia chrapania metodą EPAP, wykorzystujące zawór Tesli, stanowiący o innowacyjności naszego rozwiązania. Będzie to urządzenie typowo komercyjne, niecertyfikowane, przeznaczone do sprzedaży masowej. Ponadto, dział R&D Spółki w oparciu o istniejący prototyp, realizuje prace nad stworzeniem certyfikowanego wyrobu medycznego, przeznaczonego do przyczynowego leczenia bezdechu sennego - choroby cywilizacyjnej dotykającej nawet 10% społeczeństwa. Spółka jednocześnie kontynuuje prace nad nowym urządzeniem do diagnozy bezdechu sennego – Apnomic GX3. Niedawno zostały zakończone prace nad prototypem oraz przygotowywane są dokumenty niezbędne do uzyskania niezbędnego certyfikatu CE.

- Oprócz rozwoju biznesu kontynuujemy prace nad wprowadzeniem akcji Spółki na rynek NewConnect. Jesteśmy w stałym kontakcie z Grupą INC, która jest naszym doradcą w tym procesie. Chcemy, aby debiut Spółki zbiegł się w czasie z finalizacją prac nad naszymi kluczowymi projektami, dlatego celujemy z upublicznieniem Healthnomic w przełom III i IV kwartału 2022 roku – informuje Paweł Wiśniewski.

Celem Healthnomic S.A. jest obsługa procesu diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych za pomocą inteligentnych rozwiązań telemedycznych opartych na algorytmach sztucznej inteligencji, a także nowoczesnych urządzeń terapeutycznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.