Pierwsza gra z portfolio United Label Röki nominowana w The Game Awards
Röki, gra przygodowa inspirowana zimnym światem skandynawskiego folkloru wydana w lipcu przez United Label, otrzymała nominację w prestiżowym, branżowym wydarzeniu - The Game Awards, na najlepszą debiutancką grę indie 2020 roku.
- Nominacja do The Game Awards to dla nas świetna wiadomość, a zarazem potwierdzenie dobrze prowadzonej selekcji gier i zespołów produkcyjnych do portfolio United Label. Rocznie powstają tysiące gier indie, w tym wiele znaczących dla rynku, a jednak to gra studia Polygon Treehouse, któremu zapewniliśmy kompleksowe wsparcie wydawnicze, została nominowana w uznanym corocznym wydarzeniu w branży – komentuje Tomasz Litwiniuk, prezes United Label.
United Label to platforma wydawnicza blisko współpracująca z Grupą CI Games. Spółka prowadzi globalną działalność, wpierając swoim know-how i doświadczeniem niezależnych deweloperów gier indie w procesie produkcji, komunikacji ze społecznością graczy oraz procesie wydawniczym. Spółka w swoim portfolio ma jeszcze trzy gry, które zostaną wydane w 2021 r.
Nominowana do nagrody, w kategorii najlepszej debiutanckiej gry indie w 2020 r, gra Röki, pierwsza produkcja brytyjskiego studia Polygon Treehouse oraz pierwsza gra z portfolio wydawniczego United Label, miała swoją premierę na platformie PC w lipcu br. W październiku gra zadebiutowała na platformie Nintendo Switch. Gra jeszcze przed premierą została wyróżniona przez producenta konsoli jako jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2020 roku. Do 5 listopada br. przychody ze sprzedaży gry wyniosły ponad 500 tys. zł, w tym ponad 200 tys. zł z platformy Nintendo Switch.
The Game Awards to jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów w branży gamingowej. Pierwsza gra spod skrzydeł United Label zawalczy w kategorii (Best Debut Game) z takimi tytułami jak m.in. Mortal Shell – gra souls-like wydana przez PlayStack czy Phasmophobia – kooperacyjny survival horror od Kinetic Games. Gala wręczenia nagród odbędzie się zdalnie 10 grudnia, ale głosować na nominowane przez developerów i dziennikarzy z całego świata produkcje można już teraz (https://thegameawards.com/nominees/best-debut-game). Choć wydarzenie jest organizowane od 2014 roku, nie zabrakło tam polskich akcentów. Najbardziej uznana polska produkcja - Wiedźmin 3: Dziki Gon, została wybrana 5 lat temu na grę roku.
- Wszystko wskazuje na to, że Röki w ciągu kolejnych kilkunastu miesięcy będzie dalej cieszył się dużym zainteresowaniem. Tytuł na swojej wishliście ma prawie 100 tys. graczy. Jesteśmy też zadowoleni z wysokiej sprzedaży na platformie Nintendo Switch. Udowadnia to, że potrafimy z sukcesem wydawać produkcje na różne platformy – podkreśla Tomasz Litwiniuk.
Kolejnym tytułem w harmonogramie United Label jest produkcja studia Fallen Flag Studio - Eldest Souls, gra typu „souls-like” w stylu pixel-art. Gameplay jak i trailer gry został zaprezentowany na targach PAX oraz dużej imprezie gamingowej w Chinach – SONKWO, a sam tytuł obecnie plasuje się na liście top100 wśród najbardziej oczekiwanych gier na Steam z wishlistą sięgającą ponad 81 tys. osób. Jego premiera planowana jest na I kwartał 2021 r. Oprócz niego w następnym roku mają ukazać dwie inne produkcje wydawcy: Tails of Iron oraz Horae.
United Label w październiku złożyło Dokument Informacyjny na GPW i jest w trakcie procesu ubiegania się o dopuszczenie akcji do notowań na rynku NewConnect.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.