Play2Chill uzyskał linię kredytową od PlayWay w wysokości do 1 mln zł
Play2Chill, notowany na NewConnect producent gier wideo na PC, w ramach zawartej z PlayWay umowy linii kredytowej może otrzymać do 1 mln zł na realizację bieżących projektów. Środki, którymi dysponuje Play2Chill pozwalają na niezakłócone prowadzenie prac. Linia kredytowa stanowi zabezpieczenie zdolności produkcyjnych nad obecnym portfolio produktowym studia i może zostać aktywowana w dowolnym momencie.
- W ramach zacieśniania, współpracy z PlayWay S.A., podpisaliśmy z naszym partnerem umowę linii kredytowej, która stanowi zabezpieczenie realizacji naszych projektów. Cieszymy się, ponieważ jest to wyraźny dowód na to, że PlayWay wierzy w potencjał gier, które tworzymy i w każdej chwili jest gotowy wesprzeć naszą spółkę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kwota, którą możemy otrzymać w ramach kredytu to maksymalnie 1 mln zł. Póki co, nie zamierzamy go jednak aktywować, ponieważ obecna sytuacja finansowa w spółce pozwala na prowadzenie bieżącej działalności bez zakłóceń – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.
Play2Chill SA i PlayWay SA ustaliły, że w momencie aktywacji linii kredytowej każda transza kredytu zostanie zwrócona przez pożyczkobiorcę w terminie 1 roku od jej udzielenia. Oprocentowanie linii kredytowej wynosi sumę stawki WIBOR 3M oraz 2 proc. w skali roku. Pozyskane finansowanie ma na celu zabezpieczenie zdolności spółki do realizacji projektów z obecnego portfolio.
Studio aktualnie przygotowuje się do premiery swojego flagowego tytułu Motorcycle Mechanic Simulator 2021 i realizuje prace związane z developmentem prologu gry. Premiera pełnej wersji na PC planowana jest w 2021 roku.
Play2Chill planuje także udostępnienie MMS-a w wersji na konsole. Promocję tytułu wspiera PlayWay, który jest głównym udziałowcem spółki.
- Dotychczasowa współpraca z PlayWay, który jest naszym głównym akcjonariuszem, układa się bardzo dobrze. Mamy niezależność w zakresie tworzenia gier i jednocześnie możliwość cross-promocji naszych tytułów z innymi projektami z Grupy. Jest to dodatkowa wartość, która pozwala dotrzeć do szerokiego grona graczy – podsumowuje Tomasz Róziecki.
Inne tytuły, nad którymi pracuje Play2Chill to Restoration Master oraz Aztec Empire, których demo lub prologi zostaną udostępnione jeszcze w tym roku.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.