Play2Chill uzyskał linię kredytową od PlayWay w wysokości do 1 mln zł
Play2Chill, notowany na NewConnect producent gier wideo na PC, w ramach zawartej z PlayWay umowy linii kredytowej może otrzymać do 1 mln zł na realizację bieżących projektów. Środki, którymi dysponuje Play2Chill pozwalają na niezakłócone prowadzenie prac. Linia kredytowa stanowi zabezpieczenie zdolności produkcyjnych nad obecnym portfolio produktowym studia i może zostać aktywowana w dowolnym momencie.
- W ramach zacieśniania, współpracy z PlayWay S.A., podpisaliśmy z naszym partnerem umowę linii kredytowej, która stanowi zabezpieczenie realizacji naszych projektów. Cieszymy się, ponieważ jest to wyraźny dowód na to, że PlayWay wierzy w potencjał gier, które tworzymy i w każdej chwili jest gotowy wesprzeć naszą spółkę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kwota, którą możemy otrzymać w ramach kredytu to maksymalnie 1 mln zł. Póki co, nie zamierzamy go jednak aktywować, ponieważ obecna sytuacja finansowa w spółce pozwala na prowadzenie bieżącej działalności bez zakłóceń – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.
Play2Chill SA i PlayWay SA ustaliły, że w momencie aktywacji linii kredytowej każda transza kredytu zostanie zwrócona przez pożyczkobiorcę w terminie 1 roku od jej udzielenia. Oprocentowanie linii kredytowej wynosi sumę stawki WIBOR 3M oraz 2 proc. w skali roku. Pozyskane finansowanie ma na celu zabezpieczenie zdolności spółki do realizacji projektów z obecnego portfolio.
Studio aktualnie przygotowuje się do premiery swojego flagowego tytułu Motorcycle Mechanic Simulator 2021 i realizuje prace związane z developmentem prologu gry. Premiera pełnej wersji na PC planowana jest w 2021 roku.
Play2Chill planuje także udostępnienie MMS-a w wersji na konsole. Promocję tytułu wspiera PlayWay, który jest głównym udziałowcem spółki.
- Dotychczasowa współpraca z PlayWay, który jest naszym głównym akcjonariuszem, układa się bardzo dobrze. Mamy niezależność w zakresie tworzenia gier i jednocześnie możliwość cross-promocji naszych tytułów z innymi projektami z Grupy. Jest to dodatkowa wartość, która pozwala dotrzeć do szerokiego grona graczy – podsumowuje Tomasz Róziecki.
Inne tytuły, nad którymi pracuje Play2Chill to Restoration Master oraz Aztec Empire, których demo lub prologi zostaną udostępnione jeszcze w tym roku.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.