Plot Twist na PGA 2022 pokaże demo The Last Case of Benedict Fox
Po sukcesie The Last Case of Benedict Fox na targach Gamescom w Kolonii, PAX w Seattle i EXG London krakowskie studio Plot Twist szykuje się na targi Poznań Game Arena 2022. Spółka pokaże swoją najważniejszą produkcję, a media i inwestorzy będą mogli zagrać w demo tytułu. Będzie to pierwsza okazja w Polsce do zagrania w The Last Case of Benedict Fox. Partnerami Plot Twist podczas wydarzenia są Microsoft i Intel. Premiera gry planowana jest wiosną 2023 roku.
– Kampania promocyjna The Last Case of Benedict Fox nabiera rozpędu. Na zagranicznych targach spotkaliśmy się z fantastycznym odbiorem naszej produkcji. Mamy nadzieję, że podobne reakcje gra wywoła na targach PGA 2022 – mówi Paweł Czapla, prezes zarządu Plot Twist. – Podczas wydarzenia będziemy prezentować grę w specjalnej strefie. Gracze, inwestorzy i dziennikarze będą mogli z nami porozmawiać, zagrać w grę, zapytać o szczegóły produkcji. Jesteśmy gotowi na spotkania, weźmiemy też udział w konferencjach, opowiemy o szczegółach produkcji, zdradzimy też kilka sekretów o Benedykcie – dodaje Paweł Czapla.
Poznań Game Arena to największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych. Wydarzenie odbędzie się 7-9 października 2022 roku. W ostatnich miesiącach zespół Plot Twist wziął udział w kilku znaczących wydarzeniach. Podczas Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 w Los Angeles, The Las Case of Benedict Fox spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez najważniejsze media growe na świecie. Na targach Gamescom 2022 w Kolonii studio otrzymało nagrodę Gamescom Awards w kategorii najbardziej wyczekiwanej gry na Xboxa. Również w PAX w Seattle i na wrześniowych targach EGX w Londynie gra spotkała się z fantastycznym odbiorem.
– Udział w targach jest dla nas zawsze ekscytującym momentem. Możemy wtedy dowiedzieć się, co gracze sądzą o produkcji, budujemy zgraną społeczność wokoło gry, zachęcamy graczy też do interakcji, bo właśnie to ich głosy i pomysły nas dodatkowo motywują i inspirują – dodaje Paweł Czapla.
Premiera The Last Case of Benedict Fox planowana jest wiosną 2023 roku. Gra będzie dostępna w wersjach na Xbox Series X|S i PC. Wydawcą projektu jest Rogue Games.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.