Plot Twist podsumował Gamescom
Podczas tegorocznego Gamescomu “The Last Case of Benedict Fox” był jednym z najbardziej medialnych tytułów targów. Gra była częścią oficjalnego pokazu Xboxa, gdzie ukazał się trailer ukazujący metroidvaniową rozgrywkę. Tytuł był również wyróżniony podczas pokazu Future Game Show, gdzie można było zobaczyć, aż 3 minutowy gameplay z komentarzem developerskim. Z kolei na oficjalnej gali Gamescomu Opening Night Live tytuł nominowany był w 2 kategoriach a zdobył nagrodę za “Najbardziej oczekiwanej gry na Xboxa 2022”.
– Znaleźliśmy się gronie nominowanych i zwycięzców. Jesteśmy z tego niezwykle dumni. Nasz zespół jest doświadczony, ale dla Plot Twist to pierwsza produkcja i takie wyróżnienie naszego tytułu dodaje nam wszystkim skrzydeł! – mówi Paweł Czapla, prezes Plot Twist.
Gracze i dziennikarze mogli samodzielnie spróbować swoich sił na oficjalnym stoisku Xboxa oraz na stoisku TikTok for Gaming, gdzie udostępnione było specjalne demo Gamescomowe.
– Czujemy dużą satysfakcję, że mogliśmy pokazać graczom nasz tytuł tak daleko przed premierą i opinie były wyśmienite. Gracze, którzy grali w demo zwracali uwagę na dopracowaną grafiką, niesamowity klimat i wyjątkowy styl artystyczny. Najważniejsze jednak, że nie chcieli kończyć grać czego powodem były chyba najdłuższe kolejki na stoisku Xboxa! – żartuje Paweł Czapla. –Zauważyliśmy też ogromny wzrost wishlist. Z entuzjazmem czekamy na premierę – kończy Paweł Czapla.
Historia “The Last Case of Benedict Fox” ma miejsce się w 1925 roku w Bostonie. Samozwańczy detektyw Benedict Fox, wraz ze swoim demonicznym towarzyszem musi rozwikłać zagadkę morderstwa. Rozgrywka odbędzie się na płaszczyźnie świata realnego i nadprzyrodzonego. Gra będzie miała premierę wiosną 2023 na Xboxa i PC oraz będzie dostępna od premiery w usłudze GamePass Ultimate W 2023 roku Plot Twist planuje dołączenie do grona spółek publicznych, notowanych na NewConnect.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.