Plot Twist zmierza na targi EGX London
Do tej pory The Last Case of Benedict Fox spotyka się z ogromnym zainteresowaniem krytyków, graczy i mediów. Tytuł został okrzyknięty najbardziej oczekiwaną grą na Xbox-a. Premiera planowana jest wiosną 2023 roku.
- Udział w najważniejszych wydarzeniach branżowych, takich jak Gamescom, czy PAX dało nam bardzo cenne informacje o tym, jak gracze odbierają naszą grę. Zebraliśmy fantastyczny feedback, dzięki któremu doskonale wiemy, jakie są oczekiwania względem naszej produkcji. Na tym nie koniec, nasz następny przystanek to EGX London, gdzie ponownie zaprezentujemy The Last Case of Benedict Fox. Liczymy, że także po tym evencie wishlista tytułu znacząco się powiększy – mówi Paweł Czapla, prezes zarządu Plot Twist.
Targi EGX w Londynie są uznawane w branży gamedev za jeden z najciekawszych eventów dedykowanych elektronicznej rozrywce.
– Gracze doceniają przede wszystkim stworzony przez nas styl rozrywki, rozbudowany gameplay, czy niecodzienne mechaniki. Więcej na ten temat opowiedziałem podczas panelu o grach indie na PAX West. Jednym z rozmówców był Reggie Fils-Aimé, były prezes i dyrektor zarządzający Nintendo of America – dodaje Bartłomiej Lesiakowski, dyrektor kreatywny Plot Twist.
Premiera The Last Case of Benedict Fox planowana jest wiosną 2023 roku. Gra będzie dostępna w wersjach na Xbox Series X|S i PC. Wydawcą projektu jest Rogue Games. Historia The Last Case of Benedict Fox rozegra się w bostońskim domu, w którym – w niewyjaśnionych okolicznościach – doszło do zaginięcia dziecka. Samozwańczy detektyw, połączony podczas narodzin z istotą pochodzącą z innego wymiaru – Benedict Fox – wraz ze swoim towarzyszem – demonem, postarają się odkryć losy tajemniczej rodziny.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.