Premierowy nakład książki „Gaming na giełdzie” wyprzedany w 70%!
Inner Value
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/
Dynamicznie rozwijający się sektor gamedev w Polsce to miejsce, w którym można odnaleźć wiele inwestycyjnych okazji, ale i wpaść w niejedną pułapkę. Właśnie dlatego „Gaming na giełdzie” to książka, której na polskim rynku brakowało.
Paweł Sugalski – założyciel autorskiego funduszu AGIO Smart Money FIZ i były zarządzający Rockbridge TFI (pomysłodawca pierwszego w Polsce funduszu poświęconego sektorowi gier: Rockbridge Gier i Innowacji) – opisuje w niej ostatnią, niezwykle ciekawą i dynamiczną dekadę w branży produkcji gier komputerowych w Polsce oraz możliwości inwestycyjnych, które w rezultacie otworzyły się na warszawskiej giełdzie.
Począwszy od wyboistej historii spółek CD Projekt, CI Games czy Bloober Team, przez niecodzienne strategie PCF Group czy PlayWay, aż po spokojną drogę 11 bit studios i Creepy Jar. Książka opisuje zarówno wielkie sukcesy, jak i gorzkie rozczarowania spółek gamingowych oraz inwestorów lokujących pieniądze w ich akcjach.
Całość uzupełnia tutorial w postaci wyjaśnienia kluczowych pojęć z pogranicza światów gamingu i giełdowych inwestycji – jak również warsztat inwestora w branży gamedev, opisujący m.in. specyfikę księgowości gier komputerowych czy listy życzeń.
„Gaming na giełdzie” to książka zarówno dla inwestorów interesujących się przyszłościową branżą gamedev, jak i dla samych graczy, którzy chcą zrozumieć historie kryjące się za produkcją znanych gier komputerowych.
Książkę można nabyć na stronie gamingnagieldzie.pl w wersji drukowanej oraz elektronicznej, jak również w pakietach z webinarami edukacyjnymi dotyczącymi inwestowania w branżę gamedev (m.in. analiza spółek SimFabric oraz The Farm 51).
W przedsprzedaży oraz pierwszych kilku dniach od premiery sprzedane zostało już ponad 70% pierwszego nakładu książki.
Przeczytaj książkę „Gaming na giełdzie” i poznaj historie największych spółek giełdowych z sektora gamedev oczami inwestora!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.