Komunikaty PR

Przyszłe Metaversum S.A. zamierza pozyskać kompetencje w zakresie DAPP i DEFI

2022-03-18  |  10:00
Biuro prasowe

Notowana na NewConnect spółka Shockwork Games (w trakcie zmiany nazwy na Metaversum S.A.), zrealizowała pierwszy krok na drodze do poszerzenia kompetencji z zakresu decentralized finance (DEFI) oraz decentralized applications (DAPP). Spółka podpisała list intencyjny z myDAPPwallet Ltd. Obie Spółki rozpoczęły negocjacje w zakresie wzajemnej współpracy przy realizacji portfela internetowego oraz platformy społecznościowej i sprzedażowej dla aplikacji DAPP/DEFI/NFT. Portfel oraz platforma oparte o technologię blockchain stanowią obok gier play-to-earn filary rozwoju przyszłego Metaversum S.A. na najbliższe lata.

- myDAPPwallet Ltd. to spółka pracująca nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla segmentu DEFI/DAPP/NFT. Pierwszym rozwiązaniem jest internetowy portfel walutowy oparty o blockchain. Obecnie nabywanie aplikacji czy też dokonywanie transakcji DEFI przy pomocy kryptowalut jest bardzo skomplikowane, szczególnie dla instytucji coraz bardziej przyglądających się inwestycjom na rynku krypto. Portfel pozwoli ograniczyć do minimum proces transakcyjny oraz zgromadzić wiele instrumentów DEFI, tokenów NFT oraz aplikacji DAPP w jednym miejscu. Dużej szansy na skokowy rozwój rynku upatrujemy w oczekiwanej w tym roku Dyrektywie MICA, która pozwoli instytucjom finansowym inwestować w krypto aktywa. Drugim projektem jest sklep z aplikacjami DAPP, będący swego rodzaju Steamem dla NFT lub AppStore dla DAPP  - komentuje Radomir Woźniak, prezes Shockwork.

DAPP to nowy typ aplikacji opartej o blockchain i działającej w sieci peer-to-peer. Aplikacje DAPP przewyższają środowisko aplikacji internetowych ze względu na inteligentne kontrakty, przejrzystość blockchain i cyberbezpieczeństwo. Bezpośrednio z DAPP jest powiązany segment DEFI obejmujący wszystkie zdecentralizowane instrumenty finansowe oparte o technologię blockchain. NFT czyli Non-fungible tokens to rozwiązania technologiczne oparte o technologię blockchain, które - jako element nowopowstającego świata web3 - mają szansę zmienić oblicze internetu. W 2021 rok rynek tokenów NFT dynamicznie wzrósł. Najnowsze statystyki NFT sugerują, że niewymienialne tokeny mogą być jednym z najbardziej ekscytujących trendów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku kryptowalut.

- Jesteśmy w trakcie negocjacji dotyczących wsparcia Spółki myDAPPwallet Ltd. Już jako Metaversum S.A. zamierzamy wykupić licencję lub zainwestować w Spółkę, aby partycypować w tworzeniu oraz w komercjalizacji tych innowacyjnych projektów. Liczymy na to, że niebawem ustalimy warunki współpracy i będziemy mogli zawrzeć umowę inwestycyjną. Pozwoli to skończyć prace nad produktem, co otworzy drogę do pozyskania globalnego partnera – dodaje Radomir Woźniak.

Shockwork Games S.A. (w trakcie zmiany nazwy na Metaversum S.A.) jest w trakcie zmiany profilu działalności na produkcję gier typu play-to-earn oraz projektów z zakresu DEFI/DAPP/NFT. 4 marca miało miejsce NWZA, które zadecydowało m.in. o zmianie nazwy spółki na Metaversum S.A. oraz o emisji akcji, która pozwoli na zebranie środków potrzebnych do wejścia na nowe, perspektywiczne rynki.

https://shockworkgames.com/

http://metaversumsa.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.