Przyszłe Metaversum S.A. zamierza pozyskać kompetencje w zakresie DAPP i DEFI
Notowana na NewConnect spółka Shockwork Games (w trakcie zmiany nazwy na Metaversum S.A.), zrealizowała pierwszy krok na drodze do poszerzenia kompetencji z zakresu decentralized finance (DEFI) oraz decentralized applications (DAPP). Spółka podpisała list intencyjny z myDAPPwallet Ltd. Obie Spółki rozpoczęły negocjacje w zakresie wzajemnej współpracy przy realizacji portfela internetowego oraz platformy społecznościowej i sprzedażowej dla aplikacji DAPP/DEFI/NFT. Portfel oraz platforma oparte o technologię blockchain stanowią obok gier play-to-earn filary rozwoju przyszłego Metaversum S.A. na najbliższe lata.
- myDAPPwallet Ltd. to spółka pracująca nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla segmentu DEFI/DAPP/NFT. Pierwszym rozwiązaniem jest internetowy portfel walutowy oparty o blockchain. Obecnie nabywanie aplikacji czy też dokonywanie transakcji DEFI przy pomocy kryptowalut jest bardzo skomplikowane, szczególnie dla instytucji coraz bardziej przyglądających się inwestycjom na rynku krypto. Portfel pozwoli ograniczyć do minimum proces transakcyjny oraz zgromadzić wiele instrumentów DEFI, tokenów NFT oraz aplikacji DAPP w jednym miejscu. Dużej szansy na skokowy rozwój rynku upatrujemy w oczekiwanej w tym roku Dyrektywie MICA, która pozwoli instytucjom finansowym inwestować w krypto aktywa. Drugim projektem jest sklep z aplikacjami DAPP, będący swego rodzaju Steamem dla NFT lub AppStore dla DAPP - komentuje Radomir Woźniak, prezes Shockwork.
DAPP to nowy typ aplikacji opartej o blockchain i działającej w sieci peer-to-peer. Aplikacje DAPP przewyższają środowisko aplikacji internetowych ze względu na inteligentne kontrakty, przejrzystość blockchain i cyberbezpieczeństwo. Bezpośrednio z DAPP jest powiązany segment DEFI obejmujący wszystkie zdecentralizowane instrumenty finansowe oparte o technologię blockchain. NFT czyli Non-fungible tokens to rozwiązania technologiczne oparte o technologię blockchain, które - jako element nowopowstającego świata web3 - mają szansę zmienić oblicze internetu. W 2021 rok rynek tokenów NFT dynamicznie wzrósł. Najnowsze statystyki NFT sugerują, że niewymienialne tokeny mogą być jednym z najbardziej ekscytujących trendów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku kryptowalut.
- Jesteśmy w trakcie negocjacji dotyczących wsparcia Spółki myDAPPwallet Ltd. Już jako Metaversum S.A. zamierzamy wykupić licencję lub zainwestować w Spółkę, aby partycypować w tworzeniu oraz w komercjalizacji tych innowacyjnych projektów. Liczymy na to, że niebawem ustalimy warunki współpracy i będziemy mogli zawrzeć umowę inwestycyjną. Pozwoli to skończyć prace nad produktem, co otworzy drogę do pozyskania globalnego partnera – dodaje Radomir Woźniak.
Shockwork Games S.A. (w trakcie zmiany nazwy na Metaversum S.A.) jest w trakcie zmiany profilu działalności na produkcję gier typu play-to-earn oraz projektów z zakresu DEFI/DAPP/NFT. 4 marca miało miejsce NWZA, które zadecydowało m.in. o zmianie nazwy spółki na Metaversum S.A. oraz o emisji akcji, która pozwoli na zebranie środków potrzebnych do wejścia na nowe, perspektywiczne rynki.
https://shockworkgames.com/
http://metaversumsa.pl/
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.