PunkPirates otrzymało zwrot kosztów produkcji i wydania DANGER! Escape Lab
PunkPirates, notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie spółka, specjalizująca się w produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), podsumowała premierę swojego najnowszego tytułu DANGER! Escape Lab. Nakłady finansowe poniesione na produkcję i wydanie gry zwróciły się w ciągu dwóch dni od uruchomienia sprzedaży. DANGER! Escape Lab przeznaczona jest na urządzenia PC VR. PunkPirates jest współproducentem i wydawcą tytułu.
– Z zadowoleniem informujemy o naszej najnowszej propozycji dla fanów wirtualnej rzeczywistości – DANGER! Escape Lab, której premiera odbyła się 15 grudnia. Sprzedaż, którą odnotowaliśmy w ciągu dwóch dni wpłynęła na całkowity zwrot kosztów przeznaczonych na produkcję i wydanie gry, co pozwala generować nam zyski – mówi Leszek Krajewski, członek zarządu PunkPirates ds. Rozwoju. – Nasz model biznesowy uwzględnia krótki cykl produkcyjny, który trwa maksymalnie 12 miesięcy. Chcemy wydawać od trzech do czterech gier VR rocznie i mamy nadzieję na ich dobre przyjęcie przez fanów tego gatunku – dodaje.
DANGER! Escape Lab, pierwotnie znana jako DANGER! COVID-19, jest jedną z kilku gier studia, których fabuła koncentruje się na działaniach związanych ze zmianą biegu określonych wydarzeń poprzez sprawne wykonanie określonych zadań w wyznaczonym czasie. Gracz wciela się w pracownika laboratorium i staje przed wyzwaniem zablokowania rozprzestrzeniania się groźnego wirusa. W tym celu zmuszony jest do kreatywnego wykorzystania dostępnych w pomieszczeniu przedmiotów, do których dostęp jest bardzo często ograniczony. Aby go zdobyć konieczne jest rozwiązanie logicznych zagadek. Jednocześnie największym zagrożeniem jest brak jakichkolwiek procedur bezpieczeństwa laboratorium przed rozprzestrzeniającym się wirusem. Kilkadziesiąt minut dzieli gracza od katastrofy mającej wpływ na cały świat oraz uniknięcia śmiertelnego zagrożenia.
– DANGER! Escape Lab pozwala na odkrywanie przestrzeni imitujących tajne laboratoria naukowe, niedostępne dla większości ludzi. Aspektem, który w naszej ocenie wydaje się jednym z bardziej interesujących jest fabuła zawierająca liczne zagadki. Zmuszają one gracza do logicznego myślenia, eksploracji i interakcji z otoczeniem oraz niekonwencjonalnego podejścia do rozwiązywania problemów – mówi Leszek Krajewski. – Rozgrywka posiada trzy różne zakończenia, które można odkryć w zależności od liczby zagadek, jakie uda się rozwiązać – podsumowuje.
Dedykowany na urządzenia PC VR tytuł DANGER! Escape Lab dostępny jest w sprzedaży od 15 grudnia.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.