PunkPirates otrzymało zwrot kosztów produkcji i wydania DANGER! Escape Lab
PunkPirates, notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie spółka, specjalizująca się w produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), podsumowała premierę swojego najnowszego tytułu DANGER! Escape Lab. Nakłady finansowe poniesione na produkcję i wydanie gry zwróciły się w ciągu dwóch dni od uruchomienia sprzedaży. DANGER! Escape Lab przeznaczona jest na urządzenia PC VR. PunkPirates jest współproducentem i wydawcą tytułu.
– Z zadowoleniem informujemy o naszej najnowszej propozycji dla fanów wirtualnej rzeczywistości – DANGER! Escape Lab, której premiera odbyła się 15 grudnia. Sprzedaż, którą odnotowaliśmy w ciągu dwóch dni wpłynęła na całkowity zwrot kosztów przeznaczonych na produkcję i wydanie gry, co pozwala generować nam zyski – mówi Leszek Krajewski, członek zarządu PunkPirates ds. Rozwoju. – Nasz model biznesowy uwzględnia krótki cykl produkcyjny, który trwa maksymalnie 12 miesięcy. Chcemy wydawać od trzech do czterech gier VR rocznie i mamy nadzieję na ich dobre przyjęcie przez fanów tego gatunku – dodaje.
DANGER! Escape Lab, pierwotnie znana jako DANGER! COVID-19, jest jedną z kilku gier studia, których fabuła koncentruje się na działaniach związanych ze zmianą biegu określonych wydarzeń poprzez sprawne wykonanie określonych zadań w wyznaczonym czasie. Gracz wciela się w pracownika laboratorium i staje przed wyzwaniem zablokowania rozprzestrzeniania się groźnego wirusa. W tym celu zmuszony jest do kreatywnego wykorzystania dostępnych w pomieszczeniu przedmiotów, do których dostęp jest bardzo często ograniczony. Aby go zdobyć konieczne jest rozwiązanie logicznych zagadek. Jednocześnie największym zagrożeniem jest brak jakichkolwiek procedur bezpieczeństwa laboratorium przed rozprzestrzeniającym się wirusem. Kilkadziesiąt minut dzieli gracza od katastrofy mającej wpływ na cały świat oraz uniknięcia śmiertelnego zagrożenia.
– DANGER! Escape Lab pozwala na odkrywanie przestrzeni imitujących tajne laboratoria naukowe, niedostępne dla większości ludzi. Aspektem, który w naszej ocenie wydaje się jednym z bardziej interesujących jest fabuła zawierająca liczne zagadki. Zmuszają one gracza do logicznego myślenia, eksploracji i interakcji z otoczeniem oraz niekonwencjonalnego podejścia do rozwiązywania problemów – mówi Leszek Krajewski. – Rozgrywka posiada trzy różne zakończenia, które można odkryć w zależności od liczby zagadek, jakie uda się rozwiązać – podsumowuje.
Dedykowany na urządzenia PC VR tytuł DANGER! Escape Lab dostępny jest w sprzedaży od 15 grudnia.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.