Pyramid Games ogłosiła datę premiery Rover Mechanic Simulator
Pyramid Games, notowany na NewConnect producent gier wideo z grupy PlayWay, poinformował
o planowanym wyjściu gry Rover Mechanic Simulator z trybu early access (tzw. wczesnego dostępu). Od 12 listopada gra będzie dostępna w sklepie Steam w pełnej wersji. Współwydawcą tytułu jest PlayWay. W toku prac do gry dodane zostały m.in. łazik Curiosity, a także marsjański helikopterek Ingenuity oraz kilkadziesiąt zadań związanych z ich naprawą co znacznie wydłuża czas rozgrywki.
- Premiera Rover Mechanic Simulator już za tydzień. Priorytetem jest dla nas satysfakcja odbiorców, dlatego przez kilka ostatnich miesięcy umożliwiliśmy testowanie gry w trybie wczesnego dostępu. Pełna wersja uwzględnia uwagi, spostrzeżenia oraz opinie graczy zamieszczane w serwisie Steam oraz na kanale Discord – mówi Jacek Wyszyński, prezes studia Pyramid Games. – Po premierze tytułu w wersji na PC planujemy dalszy jego rozwój w formie DLC. Wkrótce rozpocznie się także portowanie gry na platformy PS4, Xbox One i Nintendo Switch - dodaje.
Podstawą rozgrywki w Rover Mechanic Simulator jest konserwowanie i naprawianie łazików marsjańskich, z których korzysta załoga stacji badawczej znajdującej się na Czerwonej Planecie. Jest to możliwe dzięki dokładnemu analizowaniu zgłoszeń, trafnemu określaniu usterek, a także odpowiednim narzędziom, takim jak drukarka 3D. Gracz po ciężkiej pracy przy marsjańskich pojazdach badawczych może zrelaksować się grając w ukryte retro minigry.
Wraz z rozwojem swoich kompetencji, uczestnik kolejno przechodzi od prostych do trudniejszych projektów naprawczych. Począwszy od legendarnego łazika Sojurner, który wylądował na Marsie w 1997 roku w ramach misji Pathfinder, poprzez bardziej skomplikowane bliźniacze łaziki: MER Spirit
i Opportunity, składające się w grze z 395 części połączonych ponad 800 śrubami, a skończywszy na najnowszym dodatku do gry - potężnym łaziku MSL Curiosity zbudowanym z ponad 437 części (w tym 311 interaktywnych) połączonych 1152 śrubami. Gra, poza zabawą, jest także źródłem informacji o budowie tych maszyn, które gracze będą mogli podziwiać dzięki niemal trzydziestu nowym misjom.
Tytuł wyróżnia duży stopień realizmu. Trójwymiarowa oprawa graficzna o zaawansowanym poziomie szczegółowości dokładnie odwzorowuje pierwowzory pojazdów poruszających się po Czerwonej Planecie. Rover Mechanic Simulator jest swego rodzaju kompendium wiedzy o sprzęcie dedykowanym eksploracji Marsa i działaniom badawczym.
Do tej pory symulator łazików marsjańskich dostępny był w trybie early access. Tytuł uzyskał ponad 90 proc. pozytywnych recenzji na platformie Steam.
- W przypadku Rover Mechanic Simulator głównym źródłem informacji były dla nas schematy udostępniane w internecie przez NASA, jednak niektóre detale na temat budowy łazików otrzymaliśmy bezpośrednio od pracowników NASA – mówi Jacek Wyszyński. – Okazuje się, że jest w NASA inżynier, który lubi grać w naszą grę i z uwagi na to, że pracował przy budowie jednego z łazików chętnie odpowiadał na nasze pytania dotyczące ich konstrukcji – dodaje.
Od 6 listopada do 4 grudnia br. Rover Mechanic Simulator dostępna jest również w abonamencie Humble Choice. Za udostępnienie gry Pyramid Games otrzymało jednorazowe, określone w umowie wynagrodzenie. W ocenie spółki dystrybucja tytułu w popularnym serwisie może przełożyć się na wzrost rozpoznawalności gry Rover Mechanic Simulator.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.