Pyramid Games pozyskał prawa do gry Urban Explorer
Pyramid Games, notowany na NewConnect producent gier wideo z grupy PlayWay, pozyskał prawa autorskie i majątkowe do gry Urban Explorer. Na mocy podpisanej umowy spółka będzie kontynuowała rozwój projektu na PC oraz inne platformy przy współpracy z dotychczasowym właścicielem IP, studiem Woodland Games. Pyramid Games będzie także wydawcą projektu.
- Urban Explorer to gra, która dobrze wpisuje się w filozofię naszego studia. Tworzymy gry, które koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy, taki właśnie jest UrbEx. Gracze mogą liczyć na dużą dawkę emocji i tajemnic do odkrycia – informuje Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.
Urban Explorer to pierwszoosobowa gra eksploracyjna z elementami parkouru i horroru. Gracz podczas zwiedzania opustoszałych budynków i tajnych obiektów musi liczyć się z czyhającymi zagrożeniami, takimi jak zapadające się dachy i podłogi, obecnością chemikaliów i innych szkodliwych substancji, wrogo nastawionymi mieszkańcami odwiedzanych miejsc, czy wykrywaczami ruchu. Aby dotrzeć do celu gracz skorzysta ze swoich parkour’owych umiejętności oraz specjalistycznego sprzętu, co pozwoli mu uniknąć strażników, a także przewidywać niebezpieczeństwa, otwierać zamknięte zamki, czy wchodzić w niedostępne tereny.
- Bardzo się cieszę, że umowa dotycząca dalszej produkcji Urban Explorer doszła do skutku. Pyramid Games tworzy doświadczony zespół gwarantujący wysoką jakość realizowanych projektów. Wierzę, że wspólnie uda się nam zrealizować interesującą grę, która wzbogaci portfolio obu spółek i spodoba się szerokiemu gronu pasjonatów tego rodzaju rozrywki – mówi Paweł Kozakowski, prezes zarządu Woodland Games.
Na podstawie zawartej z Woodland Games umowy, Pyramid Games przejęło prawa autorskie do dotychczas wypracowanego kodu źródłowego i assetów gry oraz strony projektu w serwisie Steam. Studio będzie kontynuować rozwój projektu na PC oraz inne platformy. Pyramid Games będzie także wydawcą tytułu. Aktualna wishlista Urban Explorer w serwisie Steam wynosi około 30 tys. graczy. Premiera gry planowana jest na 2022 rok.
O spółce:
Pyramid Games to działające od 2012 roku studio, które zajmuje się tworzeniem gier komputerowych. Główna siedziba firmy mieści się w Lublinie. Celem studia jest produkcja dużej liczby ambitnych gier oraz zbudowanie wokół nich dużej społeczności graczy. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego tworzone przez nich produkcje nastawione są na kierunek popularnonaukowy. Nadchodzące gry studia koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Najbardziej oczekiwanym tytułem tworzony przez Pyramid Games jest symulator przetrwania na Czerwonej Planecie – Occupy Mars.
Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na NewConnect.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.