Pyramid Games pozyskał prawa do gry Urban Explorer
Pyramid Games, notowany na NewConnect producent gier wideo z grupy PlayWay, pozyskał prawa autorskie i majątkowe do gry Urban Explorer. Na mocy podpisanej umowy spółka będzie kontynuowała rozwój projektu na PC oraz inne platformy przy współpracy z dotychczasowym właścicielem IP, studiem Woodland Games. Pyramid Games będzie także wydawcą projektu.
- Urban Explorer to gra, która dobrze wpisuje się w filozofię naszego studia. Tworzymy gry, które koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy, taki właśnie jest UrbEx. Gracze mogą liczyć na dużą dawkę emocji i tajemnic do odkrycia – informuje Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.
Urban Explorer to pierwszoosobowa gra eksploracyjna z elementami parkouru i horroru. Gracz podczas zwiedzania opustoszałych budynków i tajnych obiektów musi liczyć się z czyhającymi zagrożeniami, takimi jak zapadające się dachy i podłogi, obecnością chemikaliów i innych szkodliwych substancji, wrogo nastawionymi mieszkańcami odwiedzanych miejsc, czy wykrywaczami ruchu. Aby dotrzeć do celu gracz skorzysta ze swoich parkour’owych umiejętności oraz specjalistycznego sprzętu, co pozwoli mu uniknąć strażników, a także przewidywać niebezpieczeństwa, otwierać zamknięte zamki, czy wchodzić w niedostępne tereny.
- Bardzo się cieszę, że umowa dotycząca dalszej produkcji Urban Explorer doszła do skutku. Pyramid Games tworzy doświadczony zespół gwarantujący wysoką jakość realizowanych projektów. Wierzę, że wspólnie uda się nam zrealizować interesującą grę, która wzbogaci portfolio obu spółek i spodoba się szerokiemu gronu pasjonatów tego rodzaju rozrywki – mówi Paweł Kozakowski, prezes zarządu Woodland Games.
Na podstawie zawartej z Woodland Games umowy, Pyramid Games przejęło prawa autorskie do dotychczas wypracowanego kodu źródłowego i assetów gry oraz strony projektu w serwisie Steam. Studio będzie kontynuować rozwój projektu na PC oraz inne platformy. Pyramid Games będzie także wydawcą tytułu. Aktualna wishlista Urban Explorer w serwisie Steam wynosi około 30 tys. graczy. Premiera gry planowana jest na 2022 rok.
O spółce:
Pyramid Games to działające od 2012 roku studio, które zajmuje się tworzeniem gier komputerowych. Główna siedziba firmy mieści się w Lublinie. Celem studia jest produkcja dużej liczby ambitnych gier oraz zbudowanie wokół nich dużej społeczności graczy. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego tworzone przez nich produkcje nastawione są na kierunek popularnonaukowy. Nadchodzące gry studia koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Najbardziej oczekiwanym tytułem tworzony przez Pyramid Games jest symulator przetrwania na Czerwonej Planecie – Occupy Mars.
Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na NewConnect.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.