Red Square Games podpisało kluczową umowę licencyjną z Asmodee
Inner Value
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/
Red Square Games, producent i wydawca gier wideo notowany na NewConnect, informuje, że w dniu 5 listopada 2024 r. podpisano umowę licencyjną z nowym partnerem, firmą Asmodee, liderem w branży rozrywkowej, międzynarodowym wydawcą i dystrybutorem gier planszowych z rozbudowaną siecią studiów i katalogiem własności intelektualnych (IP). Zespół Red Square Games opracuje zdigitalizowaną wersję jednej z najpopularniejszych gier planszowych na świecie z bogatego portfolio Asmodee. Tytuł gry zostanie ogłoszony w osobnym komunikacie prasowym we właściwym czasie.
- Osobiście jako wieloletni członek społeczności graczy gier planszowych, a także jako twórca kilku tytułów gier, nie mogę doczekać się realizacji tego projektu, który daje nam udzielona licencja. Dla zespołu Red Square Games dołączenie do grona partnerów Asmodee to wielki zaszczyt, a także realizacja planów biznesowych spółki, które zakładają mocniejszy udział obszaru gier „bez prądu” oraz digitalizacji gier planszowych w jej przyszłych przychodach - podsumowuje Krzysztof Wolicki, prezes zarządu Red Square Games.
Asmodee to lider rozrywki specjalizujący się w grach planszowych, którego misją jest zbliżanie ludzi dzięki wspaniałym grom i niezwykłym historiom. Dzięki globalnemu, pełnemu pasji zespołowi liczącemu ponad 2200 osób, gracze na całym świecie cieszą się jednym z największych katalogów gier planszowych IP, obejmującym takie tytuły jak CATAN, Ticket to Ride®, Dobble/Spot it!, Exploding Kittens oraz setki innych, dostępnych na różnych platformach cyfrowych i fizycznych. Z główną siedzibą operacyjną we Francji, Asmodee działa w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji i Oceanii.
***
O spółce:
Red Square Games jest polską spółką założoną w 2020 roku. Głównym filarem działalności jest tworzenie gier video osadzonych w ciekawych uniwersach przy założeniu tworzenia coraz bardziej ambitnych tytułów. Spółka nie zamyka się tylko na gry wideo, świadczy o tym zaangażowanie w produkcję gier planszowych i fabularnych. Głównym akcjonariuszem spółki jest Gravier Investment Alternatywna Spółka Inwestycyjna.
Od 14 listopada 2023 roku akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce

Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia

Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.