Komunikaty PR

Rekordowe wyniki GAMIVO za 2022 rok. Zysk netto wzrósł o 115 proc. r/r.

2023-03-21  |  10:00
Biuro prasowe

GAMIVO, właściciel platformy transakcyjnej dla graczy, ma za sobą rekordowy w historii działalności 2022 rok. Spółka wygenerowała 232 mln zł obrotu i ponad 44,2 mln zł przychodu, obie te liczby są wyższe niż w poprzednim okresie. Zysk netto wyniósł zaś prawie 7,1 mln zł, co oznacza wzrost o 115 proc. względem 2021 roku. Z kolei wskaźnik EBITDA osiągnął historyczne 11 mln zł. Rekordowe wyniki są efektem konsekwentnej realizacji planów rozwoju, które Spółka ogłosiła na początku ubiegłego roku i skupiały się one na automatyzacji i skalowalności biznesu. GAMIVO planuje przeznaczyć na wypłatę dywidendy 10,5 mln zł, co daje 10,42 zł na akcję Spółki.

GAMIVO ma za sobą historyczny rok. Spółka odnotowała ponad 44,2 mln przychodów, co oznacza wzrost o 11 proc. r/r. Poprawiono także wskaźnik GMV, który wyniósł 232 mln zł, więcej o 15 proc. r/r. Największą uwagę zwraca jednak zysk netto na poziomie blisko 7,1 mln zł, gdyż w tym wypadku jest to wzrost o 115 proc. w porównaniu z analogicznym okresem. Spółka planuje podzielić się zyskiem z akcjonariuszami, Zarząd rekomenduje przeznaczyć na wypłatę dywidendy 10,5 mln zł, co daje 10,42 zł na akcję.

 - W 2022 położyliśmy nacisk na udoskonalanie platformy. Wdrożyliśmy nowe funkcjonalności takie jak chociażby geotargeting czy ulepszony system CPS, który pozwala skuteczniej promować oferty. Z myślą o wygodzie naszych użytkowników oraz poprawie SEO zmieniliśmy także layout strony głównej i stron produktowych oraz usprawniliśmy wyszukiwarkę produktów. Zaprezentowaliśmy również koreańską wersję językową serwisu oraz rozszerzyliśmy katalog dostępnych na GAMIVO metod płatności. Wszystkie te działania przełożyły się na bardzo dobre wyniki finansowe oraz dynamicznie rosnącą liczbę klientów. Po rekordowym roku planujemy podzielić się zyskiem z naszymi akcjonariuszami, dlatego rekomendujemy wypłatę dywidendy – komentuje Mateusz Śmieżewski, CEO GAMIVO.

W maju ubiegłego roku GAMIVO świętowało przekroczenie progu 4 milionów zarejestrowanych użytkowników, natomiast do końca roku liczba ta wzrosła do ponad 4,5 miliona. Platforma GAMIVO biła także rekordy sprzedażowe. W trzecim kwartale po raz pierwszy przekroczono granicę 1,7 mln sprzedanych produktów, a już w kolejnym okresie przesunięto ją jeszcze dalej, dostarczając klientom 1,85 mln gier wideo, kart podarunkowych i innych dóbr cyfrowych. Z końcem 2022 roku na platformie GAMIVO zakupiono łącznie ponad 18,1 mln produktów.

GAMIVO kolejny raz udowodniło, że model działalności platformy jest odporny na rynkową stagnację. Konsekwentnie realizując, ogłoszone na początku ubiegłego roku filary rozwoju, Spółka odnotowuje rekordowe wyniki finansowe. Mimo że ubiegły rok nie obfitował w wiele głośnych premier, a spora część z nich została przełożona na obecny, to właśnie dzięki promowaniu starszych i mniejszych gier oraz innych produktów dostępnych na platformie GAMIVO, Spółka osiągnęła zdecydowanie lepsze wyniki niż te z analogicznych okresów 2021 roku.

- Cieszymy się, że mimo iż ubiegły rok nie był tak obfity w premiery dużych tytułów, jak tego oczekiwalibyśmy, możemy pochwalić się bardzo dobrą sprzedażą na naszej platformie. Oczywiście nie 

bez znaczenia okazały się premiery God of War i Elden Ring, jednak w późniejszych miesiącach, a szczególnie w drugim i trzecim kwartale, zabrakło paliwa, którym dla rynku są produkcje z segmentu AAA. Kolejne gry nie spełniły pokładanych w nich nadziei lub były przekładane na 2023 rok. To z kolei sprawia, że jesteśmy bardzo optymistycznie nastwieni na najbliższe miesiące, a już premiera Hogwarts Legacy pokazała, jak sukces nowego, głośnego tytułu wpływa na sprzedaż na platformie GAMIVO – dodaje Mateusz Śmieżewski.

Hogwarts Legacy, gra z uniwersum Harry’ego Pottera, błyskawicznie stała się ogólnoświatowym hitem, w który w szczytowym momencie grało blisko 880 tys. osób. Tytuł został też najczęściej preorderowaną grą na platformie GAMIVO. Hogwarts Legacy odnotował 30 proc. więcej zamówień przedpremierowych niż Elden Ring, czyli dotychczasowy rekordzista. Ponadto zainteresowanie nie słabło także w kolejnych dniach, czego dowodzi fakt, że w ciągu pierwszego tygodnia od premiery przewaga Hogwarts Legacy nad zeszłorocznym zdobywcą tytułu Gry Roku jeszcze wzrosła. GAMIVO już teraz widzi pozytywny wpływ premiery hitu na wyniki finansowe za I kwartał 2023 roku.

Obiecujący początek roku

GAMIVO nie zwalnia tempa i obecnie jest na dobrej drodze, by świetne osiągnięcia z ubiegłego roku jeszcze poprawić. Już I kwartał zapowiada się bardzo obiecująco. Wpływ na to ma zarówno wspomniana, bardzo udana premiera Hogwarts Legacy, jak i szereg innych działań. Warto tu wspomnieć m.in. o optymalizacji akcji marketingowych zakładającej skupienie się na dochodowych produktach, efektywnych działaniach w mediach społecznościowych, skutecznych kampaniach mailingowych oraz owocnych partnerstwach z twórcami treści dla graczy.

– Rekordowe wyniki z 2022 roku są dla nas sygnałem, że zmierzamy w dobrą stronę, ale na pewno nie zamierzamy osiadać na laurach. Cały czas widzimy pole do rozwoju, wprowadzamy kolejne zmiany i usprawnienia oraz znajdujemy nowe sposoby dotarcia do klientów. Bardzo nas cieszy, że nasze działania z IV kwartału oraz początku 2023 roku już przynoszą efekty i wierzymy, że przełożą się na fantastyczny wynik – komentuje Mateusz Śmieżewski.

Raport finansowy za 2022 rok dostępny jest na stronie internetowej GAMIVO.co - https://www.gamivo.co/raporty/

 

O Spółce

 

GAMIVO to platforma z grami, kartami podarunkowymi i innymi dobrami cyfrowymi. Została założona w 2017 roku przez zespół managerów z wszechstronnym doświadczeniem w branży gier oraz fundusz venture buildingowy Tar Heel Capital Pathfinder. GAMIVO łączy sprzedawców z klientami poszukującymi niskich cen i wysokiej jakości. Gromadząc w jednym miejscu gry w wersjach na różne platformy gamingowe, daje graczom możliwość łatwego porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej ceny. GAMIVO oferuje także swoim klientom atrakcyjne programy afiliacyjne. Z platformy korzystają głównie użytkownicy z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych.

Spółka GAMIVO zadebiutowała na rynku NewConnect 22 kwietnia 2021 roku. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Big Cheese Studio z ponad 2,1 mln zł zysku operacyjnego EBIT w I kw. 2023 r. Biuro prasowe
2023-05-31 | 11:15

Big Cheese Studio z ponad 2,1 mln zł zysku operacyjnego EBIT w I kw. 2023 r.

Notowana na GPW spółka Big Cheese Studio wypracowała w I kwartale br. prawie 1,9 mln zł zysku netto i ponad 2,1 mln zł zysku operacyjnego EBIT. W raportowanym okresie przychody
Giełda Carbon Studio zamyka 2022 rok solidnymi wynikami
2023-05-31 | 11:00

Carbon Studio zamyka 2022 rok solidnymi wynikami

Carbon Studio, notowany na NewConnect deweloper gier i technologii VR, opublikował sprawozdanie finansowe za 2022 r. Raportowany okres przyniósł spółce prawie 1 mln zł
Giełda BRAK ZDJĘCIA
2023-05-30 | 10:30

Największy akcjonariusz Alumetalu odpowiedział na wezwanie ogłoszone przez Hydro

W dniu 29 maja 2023 r. największy akcjonariusz Alumetal SA kontrolowana przez P. Grzegorza Stulgisa spółka IPO30 UNIPESSOAL LDA odpowiedziała na wezwanie na akcje Alumetal ogłoszone w dniu 25 maja 2023 r. przez Hydro Aluminium AS i

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Aż 62 proc. pracowników oczekuje wzrostu wynagrodzenia. Częściej też rozglądają się za nową, lepiej płatną pracą

Pracownicy coraz bardziej odczuwają słabnącą siłę nabywczą swoich wynagrodzeń i wyraźnie oczekują, że ich pensje będą nadążać za rosnącymi cenami. 28 proc. zamierza w nadchodzącym czasie starać się o podwyżkę, a wzrostu wynagrodzenia oczekuje aż 62 proc. – wynika z badania „Barometr rynku pracy” Gi Group Holding. Firmy nie są tak skłonne do podwyżek jak jeszcze rok temu. – W tej sytuacji pracownicy często szukają alternatywnych rozwiązań, a pierwszym z nich jest poszukiwanie pracy dorywczej. Częściej rozglądają się za nowym pracodawcą i lepiej płatną pracą – mówi Anna Wesołowska, dyrektor zarządzająca Gi Group Temp & Perm. Niska skłonność firm do podwyższania płac to efekt trudniejszej sytuacji rynkowej, ale pracodawcy zamierzają zatrzymywać pracowników także na inne sposoby, m.in. poprzez szkolenia czy premie.

Ochrona środowiska

Odchodzenie od węgla następuje zbyt wolno. W tym tempie świat zmierza w kierunku ocieplenia o 3 stopnie

Zużycie energii z węgla nie zmniejsza się wystarczająco szybko – ostrzegają szwedzcy naukowcy. Z ich analizy zobowiązań poszczególnych krajów dotyczących dekarbonizacji wynika, że w tym tempie nie uda się osiągnąć celu porozumienia paryskiego, jakim jest ograniczenie ocieplenia klimatu do maksymalnie 2 stopni do końca wieku. Bardziej realny scenariusz to wzrost temperatury o co najmniej 2,5, a nawet o 3 stopnie Celsjusza. W Europie w odchodzeniu od węgla przodują Niemcy, z kolei polska gospodarka wciąż jest i najprawdopodobniej długo jeszcze będzie silnie uzależniona od tego surowca. Globalna optyka wskazuje natomiast, że największy problem z dekarbonizacją będzie miała Azja.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Nauka

Polska spółka pracuje nad testem wykrywającym wcześnie raka trzustki z próbki moczu. Przełomowa technologia wchodzi w zaawansowany etap badań

Polska spółka Urteste jest w trakcie pracy nad testem wykrywającym raka trzustki. Badania kliniczne nad projektem Panuri, bo o nim mowa, mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku. – To technologia innowacyjna, w zasadzie niestosowana przez inne firmy na świecie – mówi prezes zarządu Urteste, Grzegorz Stefański. Jednocześnie zapowiada dalsze prace nad 10 prototypami testów diagnostycznych do badania kolejnych nowotworów. Biotechnologiczna spółka niedawno przeszła z NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie. Ten obszar działalności cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.