Komunikaty PR

Ruszają prace koncepcyjne nad Total Tank Simulator 2

2021-07-29  |  08:31
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Chołuj
Inner Value

Wilcza 46
00-679 Warszawa
m.choluj|innervalue.pl| |m.choluj|innervalue.pl
+48 22 292 04 28
innervalue.pl/

Noobz from Poland, notowany na NewConnect producent strategicznych gier wideo, rozpoczyna etap prac koncepcyjnych nad kolejną częścią dobrze znanej autorskiej produkcji - Total Tank Simulator, która spotkała się z pozytywnym odbiorem graczy i sprzedała się w liczbie ponad 100 tys. egzemplarzy. Na obecnym etapie spółka określi główne mechaniki gry, kierunek artystyczny projektu  i wstępne studium jego wykonalności. Zakończenie prac koncepcyjnych przewidziane jest w czwartym kwartale br.

- Total Tank Simulator, który okazał się sukcesem z liczbą około  80 proc. pozytywnych ocen na Steamie i ponad 100 tys. sprzedanych kopii, jest dowodem na to, że możemy tworzyć kolejne ambitne tytuły. Obecnie wchodzimy w fazę prac koncepcyjnych nad drugą częścią gry, podczas której stworzymy jej wewnętrzne demo technologiczne. Przed nami przygotowanie dokumentu określającego kluczowe założenia (tzw. Game Design Overview), dzięki któremu ocenimy czy projekt jest technicznie wykonalny - mówi Jarosław Kotowski, prezes Noobz From Poland. - Na tym etapie wiemy już, że cena kolejnej produkcji będzie wyższa. Jednym z naszych założeń jest konkurowanie jakością gier. Hasłem które przyświeca nam przy tworzeniu TTS 2 jest Totally Physics-Based - dążymy do tego, aby rozgrywka i zniszczenia na polu bitwy były realistyczne, wnikliwe i jeszcze bardziej angażujące – dodaje.    

Noobz from Poland chce zostać globalnym liderem w produkcji gier strategicznych, a w ciągu nadchodzących kilku lat stać się realną konkurencją dla gier Paradox Interactive. Studio pracuje obecnie nad dwoma tytułami: spin-offem do pierwszej części TTS - Total Tank Generals oraz Signum Temporis, które trafią do sprzedaży w 2022 roku. Budżety produkcyjne (bez nakładów marketingowych) to odpowiednio 0,35 mln EUR i 1,6 mln EUR. Wydawcą obu produkcji będzie 505 Games.

- Idea stworzenia drugiej części TTS pojawiła się w ostatnich miesiącach. Zespół, który pracuje aktualnie nad Total Tank Generals, po zakończeniu prac nad tą grą, będzie zajmował się również produkcją drugiej części TTS. Rynek gier strategicznych, w szczególności w Polsce, nie jest zagospodarowany, a my chcemy być jego beneficjentem. Produkcja Total Tank Simulator 2 będzie znacznie bardziej skomplikowana niż inne tytuły ze względu na rozbudowaną fizykę i zaawansowaną destrukcję otoczenia – podkreśla Jarosław Kotowski.

W czerwcu Noobz from Poland nabyło 40 proc. akcji Play of Battle S.A. Spółka wyprodukuje grę z gatunku grand strategy osadzoną w czasach współczesnych, bazującą na treści książek dr Jacka Bartosiaka. Do projektu zaproszone zostały uznane autorytety takie jak prof. Norman Davies, dr George Friedman oraz gen. Waldemar Skrzypczak.

13 lipca akcje Noobz from Poland zadebiutowały na rynku NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostało 1 377 439 akcji spółki, reprezentujących 100 proc. jej kapitału zakładowego.

 

O spółce:

Noobz from Poland SA to polski producent gier, działający w branży od 2016 roku. Pierwszą autorską grą, stworzoną przez studio, jest Total Tank Simulator. Premiera strategicznego symulatora bitew osadzonego w realiach II wojny światowej odbyła się w maju 2020 roku. Gra zdobyła dużą popularność wśród graczy i zanotowała doskonałe oceny na platformie Steam. Wydawcą tytułu jest należący do grupy Digital Bros, włoski publisher – 505 Games. Spółki pracują nad nową produkcją osadzoną w uniwersum Total Tank Simulator oraz tytułem grand strategy osadzonym w realiach II wojny światowej. W czerwcu 2021 studio nabyło 40% akcji Play of Battle S.A., która wyprodukuje grę z gatunku Grand Strategy osadzona w czasach współczesnych na bazie książek dr Jacka Bartosiaka. Do projektu zaproszone zostały uznane autorytety takie jak prof. Norman Davies, dr George Friedman oraz gen. Waldemar Skrzypczak.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inner Value
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.