Skinwallet uruchomi pełną wersję platformy Market 11 stycznia 2021r.
Skinwallet, właściciel platform do handlu dobrami cyfrowymi Skinwallet Market i Skinwallet Instant, zakończył drugi etap prac deweloperskich i ogłosił datę uruchomienia nowych funkcjonalności na platformie Skinwallet Market. Od 11 stycznia użytkownicy będą mieli możliwość dokonywania transakcji bezpośrednio pomiędzy sobą.
Skinwallet Market został uruchomiony w październiku br. Platforma działa w modelu marketplace: aktualnie daje graczom możliwość nabywania dóbr cyfrowych, a od 11 stycznia 2021 r. umożliwiać będzie również dokonywanie transakcji bezpośrednio pomiędzy użytkownikami.
Spółka pobiera prowizje od operacji przeprowadzonych na platformie w wysokości zależnej od ich wartości. Do tej pory pozyskała ponad 10 tys. użytkowników. Wdrożenie kolejnych funkcjonalności platformy otwiera Skinwallet Market na zupełnie nowe rynki.
- Zgodnie z planem zakończyliśmy prace deweloperskie i przeszliśmy do fazy testów, która jest dla nas kluczowa. W centrum naszej uwagi są zawsze użytkownicy, ich zadowolenie, zaufanie i doświadczenie związane z korzystaniem z naszych platform. Wielowymiarowe testy pozwolą nam dostarczyć produkt, który spełni ich oczekiwania - mówi Kornel Szwaja, prezes Skinwallet. - Zakończenie prac deweloperskich to również zamknięcie etapu inwestycyjnego i rozpoczęcie skalowania działalności platformy. Oznacza to, że nasze prace będą od teraz nakierowane na proces optymalizacji funkcji i rozwoju tych elementów, które w ramach analiz okażą się niezbędne do zwiększania zadowolenia użytkowników, oraz na pozyskiwanie nowych - dodaje.
Druga z platform Skinwallet działa od 2019 roku. Funkcjonuje w modelu Instant, oferując użytkownikom możliwość sprzedaży przedmiotów za niższe ceny, ale z natychmiastową wypłatą środków.
- Wprowadzenie na rynek platformy Skinwallet Market to odpowiedź na potrzeby naszych użytkowników, którzy będą mogli wybrać pomiędzy natychmiastową wypłatą środków, a uzyskaniem wyższej wyceny. Model wymiany i sprzedaży bezpośrednio pomiędzy użytkownikami umożliwi również nabywanie unikalnych przedmiotów, często niedostępnych w regularnym obrocie. Skinwallet ma ugruntowaną pozycję w branży e-sportu i jest gwarantem bezpieczeństwa transakcji – uzupełnia Kornel Szwaja.
Transakcje dokonane na platformie Skinwallet Market stanowią już ponad 20 proc. wartości wszystkich transakcji sprzedaży przeprowadzonych przez spółkę od momentu startu platformy. Marża bezpośrednia spółki ustalona została na poziomie 15-20 proc.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.