Spółka Play2Chill zadebiutowała na rynku NewConnect
Akcje spółki Play2Chill, wydawcy i producenta gier na PC, tworzącego średniobudżetowe gry w kategorii indie premium zadebiutowały dziś na rynku NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostało 2 870 000 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Proces wprowadzenia akcji do obrotu koordynował autoryzowany doradca INC SA.
– Cieszymy się, że możemy zamknąć ten rok realizacją jednego z naszych najważniejszych celów. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania kilku obiecujących projektów, spośród których jako pierwszy ukaże się Motor Mechanic Simulator w wersji na komputery stacjonarne. W naszym autorskim portfolio są zapowiedziane również m.in. takie tytuły jak The Headsman i Aztec Empire. Oprócz tworzenia własnych gier zamierzamy również portować gry innych producentów na różne platformy. Posiadamy wszelkie kompetencje oraz podpisane partnerstwa z Sony oraz Microsoft, aby świadczyć usługi portingowe oraz wydawnicze związane z platformami PlayStation oraz Xbox – mówi Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill.
Główną linią biznesową spółki Play2Chill jest produkcja gier wideo oraz samodzielne wydawnictwo na rynku globalnym. Studio skupia się na tworzeniu średniobudżetowych tytułów z gatunku gier symulacyjno-strategicznych oraz symulacyjnych. Wiodącą platforma, na którą są dedykowane to komputery osobiste, ale każda z nich projektowana jest z myślą o późniejszym portowaniu na konsole Xbox, PlayStation i Nintendo Switch oraz na platformy mobilne – Android oraz iOS.
Do tej pory miały premierę dwie autorskie gry studia Dream Alone i Counter Terrorist Agency.
Aktualnie zespół Play2Chill jest w zaawansowanej fazie developmentu gry Motorcycle Mechanic Simulator, która jest wzorowana na jednym z najbardziej znanych tytułów grupy PlayWay – Car Mechanic Simulator. Dzięki fabule osadzonej w klimatach amerykańskich lat 50. i filmu Easy Rider oraz popularnych w Stanach chopperów tytuł istotnie różni się od pierwowzoru. - W tym projekcie główny nacisk położony został na realizm pracy mechanika motocyklowego – każdy z dostępnych pojazdów składał się będzie z ponad 400 realistycznie odwzorowanych części, dzięki czemu gracz spędzi miło czas, ale również zwiększy swoją wiedzę na temat funkcjonowania pojazdów jednośladowych oraz pozna sposoby ich tuningu – mówi Tomasz Róziecki.
W maju br. spółka przeprowadziła emisję prywatną, w ramach której pozyskała 1,5 mln zł. Zainteresowanie kilkukrotnie przewyższyło liczbę oferowanych akcji. Zgodnie z celami emisji, pozyskane środki są przeznaczane na produkcję nowych tytułów, w tym wspomnianej Motorcycle Mechanic Simulator.
– Na bieżąco badamy rynek w poszukiwaniu kolejnych dobrze rokujących gier. Staramy się, żeby wszystkie nasze projekty były unikatowe. Obecnie koncentrujemy się na budowaniu silnej pozycji producenta tytułów z kategorii indie premium. Gatunek, który stanowi główny segment działalności naszego studia to symulatory. W tym zakresie współpracujemy z grupą kapitałową PlayWay, która jest większościowym akcjonariuszem naszej spółki – mówi prezes Play2Chill. – W najbliższym czasie zamierzamy zrealizować cztery pre-produkcje, a następnie wdrożyć do realizacji te projekty, które będą cieszyły się największym zainteresowaniem – dodaje.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.