The Dust łączy siły z Kalypso Media Group umową wydawniczą na I, the Inquisitor
The Dust, deweloper z Wrocławia, podpisał umowę wydawniczą z Kalypso Media Group na flagowy tytuł I, the Inquisitor. Współpraca z Kalypso pozwoli spółce dostarczyć tytuł zarówno na PC, jak i konsole nowej generacji. Łączna wartość umowy wyniesie 2,425 mln euro, z czego The Dust otrzyma 1,55 mln euro jako bezzwrotny wkład produkcyjny, wypłacany transzami po osiągnięciu kolejnych kamieni milowych. Ponadto wydawca wesprze działania marketingowe i promocyjne tytułu. Premiera gry I, the Inquisitor, opartej na motywach Cyklu Inkwizytorskiego autorstwa Jacka Piekary, planowana jest na drugie półrocze 2023 roku.
Kalypso to jeden z czołowych wydawców na rynku. Odpowiada m.in. za takie serie gier jak Tropico czy Dungeons. Współpraca z wydawcą pozwoli spółce na dostarczenie tytułu zarówno na komputery stacjonarne, jak i konsole PlayStation i Xbox. Gra I, the Inquisitor była rozwijana przez ostatnie 2,5 roku. Studio zebrało zespół wykwalifikowanych deweloperów i weteranów, aby zaprezentować świat fantasy stworzony przez Jacka Piekarę graczom na wszystkich kontynentach. Premiera tytułu zaplanowana jest na drugie półrocze 2023 roku.
- I, the Inquisitor to flagowy tytuł w portfolio The Dust, który starannie dopracowujemy. Kalypso to czołowy wydawca na rynku gier. W swoim portfolio ma m.in. takie serie gier jak Tropico czy Dungeons. Cieszymy się, że dostrzegł potencjał sprzedażowy naszego tytułu i wyda I, the Inquisitor – komentuje Jakub Wolff, CEO The Dust.
Na mocy umowy wydawniczej The Dust otrzyma 1,55 mln euro jako bezzwrotny wkład produkcyjny, wypłacany transzami po osiągnięciu kolejnych kamieni milowych. Wydawca przeznaczy dodatkowo około 600 tys. euro na działania marketingowe i promocyjne oraz około 275 tys. euro na lokalizację i QA.
- Wsparcie Kalypso przy I, the Inquisitor jest bardzo istotne. Wierzymy w sukces naszego flagowego tytułu ze względu na wieloletnie i globalne doświadczenie wydawcy. Obecnie dopracowujemy grę pozostając w stałym kontakcie z graczami i zbierając od nich cenny feedback – dodaje Jakub Wolff.
The Dust niedawno zaprezentował najnowsze materiały gry I, the Inquisitor. Po raz pierwszy w historii gracze mieli okazję wcielić się w postać znanego z książek Mordimera Madderdina, wykwalifikowanego inkwizytora w służbie Świętego Oficjum. Strona Steam oraz witryna tytułu są dostępne online. Twórcy gry stworzyli też dedykowany serwer Discord, na którym gracze będą mogli komunikować się z zespołem deweloperskim The Dust.
O Spółce:
The Dust S.A. jest producentem i wydawcą gier. Spółka poprzez utworzoną w 2020 r. grupę kapitałową intensywnie rozwija produkcję własnych tytułów w ramach linii biznesowych: indie premium, survivali, symulatorów i RTS. Aktualnie The Dust pracuje nad grą Indie Premium osadzoną w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego” na motywach twórczości Jacka Piekary I, the Inquisitor.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.