The Dust łączy siły z Kalypso Media Group umową wydawniczą na I, the Inquisitor
The Dust, deweloper z Wrocławia, podpisał umowę wydawniczą z Kalypso Media Group na flagowy tytuł I, the Inquisitor. Współpraca z Kalypso pozwoli spółce dostarczyć tytuł zarówno na PC, jak i konsole nowej generacji. Łączna wartość umowy wyniesie 2,425 mln euro, z czego The Dust otrzyma 1,55 mln euro jako bezzwrotny wkład produkcyjny, wypłacany transzami po osiągnięciu kolejnych kamieni milowych. Ponadto wydawca wesprze działania marketingowe i promocyjne tytułu. Premiera gry I, the Inquisitor, opartej na motywach Cyklu Inkwizytorskiego autorstwa Jacka Piekary, planowana jest na drugie półrocze 2023 roku.
Kalypso to jeden z czołowych wydawców na rynku. Odpowiada m.in. za takie serie gier jak Tropico czy Dungeons. Współpraca z wydawcą pozwoli spółce na dostarczenie tytułu zarówno na komputery stacjonarne, jak i konsole PlayStation i Xbox. Gra I, the Inquisitor była rozwijana przez ostatnie 2,5 roku. Studio zebrało zespół wykwalifikowanych deweloperów i weteranów, aby zaprezentować świat fantasy stworzony przez Jacka Piekarę graczom na wszystkich kontynentach. Premiera tytułu zaplanowana jest na drugie półrocze 2023 roku.
- I, the Inquisitor to flagowy tytuł w portfolio The Dust, który starannie dopracowujemy. Kalypso to czołowy wydawca na rynku gier. W swoim portfolio ma m.in. takie serie gier jak Tropico czy Dungeons. Cieszymy się, że dostrzegł potencjał sprzedażowy naszego tytułu i wyda I, the Inquisitor – komentuje Jakub Wolff, CEO The Dust.
Na mocy umowy wydawniczej The Dust otrzyma 1,55 mln euro jako bezzwrotny wkład produkcyjny, wypłacany transzami po osiągnięciu kolejnych kamieni milowych. Wydawca przeznaczy dodatkowo około 600 tys. euro na działania marketingowe i promocyjne oraz około 275 tys. euro na lokalizację i QA.
- Wsparcie Kalypso przy I, the Inquisitor jest bardzo istotne. Wierzymy w sukces naszego flagowego tytułu ze względu na wieloletnie i globalne doświadczenie wydawcy. Obecnie dopracowujemy grę pozostając w stałym kontakcie z graczami i zbierając od nich cenny feedback – dodaje Jakub Wolff.
The Dust niedawno zaprezentował najnowsze materiały gry I, the Inquisitor. Po raz pierwszy w historii gracze mieli okazję wcielić się w postać znanego z książek Mordimera Madderdina, wykwalifikowanego inkwizytora w służbie Świętego Oficjum. Strona Steam oraz witryna tytułu są dostępne online. Twórcy gry stworzyli też dedykowany serwer Discord, na którym gracze będą mogli komunikować się z zespołem deweloperskim The Dust.
O Spółce:
The Dust S.A. jest producentem i wydawcą gier. Spółka poprzez utworzoną w 2020 r. grupę kapitałową intensywnie rozwija produkcję własnych tytułów w ramach linii biznesowych: indie premium, survivali, symulatorów i RTS. Aktualnie The Dust pracuje nad grą Indie Premium osadzoną w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego” na motywach twórczości Jacka Piekary I, the Inquisitor.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.