The Dust zaprezentował gameplay trailer I, the Inquisitor
The Dust, deweloper z Wrocławia, zaprezentował najnowsze materiały gry I, the Inquisitor opartej na cieszącej się dużą popularnością serii książek fantasy autorstwa Jacka Piekary. Po raz pierwszy w historii gracze będą mieli okazję wcielić się w postać znanego z książek Mordimera Madderdina, wykwalifikowanego inkwizytora w służbie Świętego Oficjum. Strona Steam oraz witryna tytułu są już dostępne online. Twórcy gry stworzyli też dedykowany serwer Discord, na którym gracze będą mogli komunikować się z zespołem deweloperskim The Dust.
- Chcieliśmy stworzyć grę, która zbudowałaby świadomość istnienia The Dust wśród graczy w Polsce i na świecie. Wybraliśmy Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary, bo dostrzegliśmy w nim największy potencjał. Cieszę się, że możemy pokazać pierwsze efekty naszej pracy, a społeczność będzie mogła podzielić się z nami swoimi wrażeniami – powiedział Jakub Wolff, CEO The Dust.
W świecie I, the Inquisitor Jezus nie umarł na krzyżu, ale zszedł z niego i ukarał niewiernych. 1500 lat później, jego Święte Oficjum nadal rządzi światem. Po raz pierwszy w historii gracze będą mieli okazję wcielić się w postać Mordimera Madderdina, wykwalifikowanego inkwizytora w służbie Świętego Oficjum. Wykorzystuje on swoją spostrzegawczość, spryt oraz unikalne umiejętności, aby polować na rzesze bluźnierców i wrogów Kościoła. To ciekawa i złożona postać, która jest wierna swojej służbie, ale jednocześnie kieruje się własnymi celami i ambicjami.
Gra I, the Inquisitor była rozwijana przez ostatnie 2 lata. Studio zebrało zespół wykwalifikowanych deweloperów i weteranów, aby zaprezentować świat fantasy stworzony przez Jacka Piekarę graczom na wszystkich kontynentach.
- I, the Inquisitor to nasz flagowy projekt. Obecnie w The Dust pracuje nad nim ponad 30 osób. Wśród nich są ludzie, którzy ostatnio pracowali nad Dying Light 2, Cyberpunkiem i wieloma innymi tytułami AAA. Jestem przekonany, że mamy to, czego potrzeba, aby stworzyć wyjątkową grę – dodaje Jakub Wolff, CEO The Dust.
The Dust planuje wydać I, the Inquisitor na PC, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Data premiery nie została jeszcze ustalona. Gra będzie posiadać dialogi w języku angielskim i polskim oraz napisy w kilku językach. Strona Steam oraz witryna gry I, the Inquisitor są już dostępne online. Twórcy gry stworzyli również dedykowany serwer Discord, na którym gracze będą mogli komunikować się z zespołem deweloperskim The Dust oraz fanami gry i książek o Inkwizytorze Madderinie.
Strona Steam: https://store.steampowered.com/app/1880470/I_the_Inquisitor/
Witryna gry: https://itheinquisitor.game
Discord: I, the Inquisitor (discord.com)
Gameplay: https://youtu.be/FOID_7h-aZs
O Spółce:
The Dust S.A. jest producentem i wydawcą gier. Spółka poprzez utworzoną w 2020 r. grupę kapitałową intensywnie rozwija produkcję własnych tytułów w ramach linii biznesowych: indie premium, survivali, symulatorów i RTS. Aktualnie The Dust pracuje nad grą Indie Premium osadzoną w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego” na motywach twórczości Jacka Piekary I, the Inquisitor.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.