Komunikaty PR

True Games Syndicate podpisało drugą umowę koprodukcji na grę typu symulator

2022-04-29  |  12:00
Biuro prasowe

True Games Syndicate, wchodzący w skład Rodziny Movie Games, notowany na NewConnect producent gier o szeroko pojętej tematyce ulicznej, podpisał drugą umowę koprodukcyjną  w ramach ramowej umowy o współpracy z Inwestorem z grudnia ubiegłego roku. Wydawcą projektu współfinansowanego przez Inwestora na zasadzie „revenue share”, będzie Movie Games. W ostatnim czasie True Games Syndicate sfinalizowała połączenie z True Games.

- Gra jest zgodna z DNA naszej spółki czyli wpisująca się w tematykę gangsterską. Przed przystąpieniem do jej opracowania badaliśmy rynek i z analizy wynika, że zarówno tematyka, którą chcemy poruszyć, jak i zaplanowane przez nas mechaniki oraz rozwiązania mogą wypełnić zidentyfikowaną przez nas niszę. Widzimy spory potencjał sprzedażowy, dlatego zdecydowaliśmy się na produkcję gry nawiązującej do gier typu symulator gdzie gracze doświadczą również sporą dawkę  adrenaliny  – komentuje Szymon Westfal, prezes True Games Syndicate S.A. - Jak informowałem wcześniej podwykonawcą przy produkcji tytułu będzie notowany na NewConnect Pyramid Games S.A.

Wydawcą gry będzie Movie Games, podmiot dominujący True Games Syndicate. Nowy tytuł może liczyć na wsparcie promocyjne od innych produkcji True Games Syndicate, a także pokrewnych tematycznie gier z portfolio Movie Games, takich jak Drug Dealer Simulator, Drug Dealer Manager oraz oczekiwany Drug Dealer Simulator 2.

Zgodnie ze strategią, True Games Syndicate produkuje gry o tematyce gangsterskiej. W trakcie rozgrywki gracze poznają blaski i cienie gangsterskiego życia. Do ich zadań należeć będą kradzieże, przekupstwa, czy też dostarczanie podejrzanych paczek. W grach pojawią się również elementy modnego ostatnio parkouru.

Zgodnie z zawartą 29 kwietnia br. umową koprodukcyjną z inwestorem, w ramach umowy Inwestor sfinansuje częściowy koszt opracowania i wydania gry, a produkcja zostanie zrealizowana na zasadzie project finance, tj. w zamian za procentowy udział współfinansującego inwestora w dochodach z komercjalizacji projektu (revenue share).

Na podstawie preprodukcji, która zostanie zrealizowana i opublikowana w serwisie Steam, Spółka i inwestor dokonają analizy popytu, po czym podejmą decyzję o produkcji pełnej wersji.

- Podobny model finansowania sprawdził się m.in. w przypadku Drago Entertainment, spółki z Rodziny Movie Games. Współpraca zaowocowała największym tytułem w historii Movie Games, czyli wydanym we wrześniu ubiegłego roku Gas Station Simulator, który zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów Steam i sprzedał się w ciągu 3,5 miesiąca w liczbie ponad 450 tys. egzemplarzy. Liczymy, że także w przypadku True Games Syndicate, dzięki wsparciu inwestora, gra osiągnie sukces – dodaje Szymon Westfal.

 

W ostatnim czasie True Games Syndicate sfinalizowała połączenie z True Games.

O Movie Games:

Movie Games to wywodzący się z Polski globalny wydawca gier wideo, notowany na NewConnect. Spółka została założona przez fanów gier z doświadczeniem w branżach finansów, gamingu i mediów. Łączy nowe talenty z cenionymi weteranami branży, takimi jak Maciej Miąsik, kluczowy developer gry Wiedźmin; David Jaffe, twórca God of War, oraz Tobiasz Piątkowski, jeden z najsłynniejszych polskich twórców komiksu i art directorów.

Portfolio Movie Games zawiera gry przygodowe (“Lust for Darkness”, “Lust from Beyond”, “Lust from Beyond: M Edition”), symulatory ("Drug Dealer Simulator", “Gas Station Simulator”, “MythBusters” i “Alaskan Truck Simulator”), a także inne gatunki, takie jak strategia czy city builder. W roku 2021 Movie Games, wspólnie ze studiem produkcji, postprodukcji i efektów specjalnych Platige Image, założyło Image Games, studio developerskie indie premium skupiające się na grach role-playing klasy indie AA.

O True Games Syndicate:

True Games Syndicate S.A. to spółka założona w maju 2020 roku przez notowane na warszawskiej giełdzie Movie Games oraz rapera Michała „Małolata” Kaplińskiego. Jednym z inwestorów został raper Wojciech „Sokół” Sosnowski. Celem studia jest stworzenie globalnej marki gamingowej związanej z kulturą ulicy, w ramach której będą wydawane gry ukazujące życie na granicy prawa, doświadczenia na co dzień niedostępne, często nielegalne. Uniwersum zostało zapoczątkowane przez świetnie przyjętego przez graczy Drug Dealer Symulatora. Zyski ze sprzedaży pozwoliły pokryć koszty produkcji w niespełna godzinę od udostępnienia gry na platformie Steam, a po 20 dniach osiągnęły wartość ponad 1 mln USD. Gra w dniu premiery znajdowała się również na pierwszym miejscu światowej listy bestsellerów platformy Valve.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.