True Games Syndicate podpisało drugą umowę koprodukcji na grę typu symulator
True Games Syndicate, wchodzący w skład Rodziny Movie Games, notowany na NewConnect producent gier o szeroko pojętej tematyce ulicznej, podpisał drugą umowę koprodukcyjną w ramach ramowej umowy o współpracy z Inwestorem z grudnia ubiegłego roku. Wydawcą projektu współfinansowanego przez Inwestora na zasadzie „revenue share”, będzie Movie Games. W ostatnim czasie True Games Syndicate sfinalizowała połączenie z True Games.
- Gra jest zgodna z DNA naszej spółki czyli wpisująca się w tematykę gangsterską. Przed przystąpieniem do jej opracowania badaliśmy rynek i z analizy wynika, że zarówno tematyka, którą chcemy poruszyć, jak i zaplanowane przez nas mechaniki oraz rozwiązania mogą wypełnić zidentyfikowaną przez nas niszę. Widzimy spory potencjał sprzedażowy, dlatego zdecydowaliśmy się na produkcję gry nawiązującej do gier typu symulator gdzie gracze doświadczą również sporą dawkę adrenaliny – komentuje Szymon Westfal, prezes True Games Syndicate S.A. - Jak informowałem wcześniej podwykonawcą przy produkcji tytułu będzie notowany na NewConnect Pyramid Games S.A.
Wydawcą gry będzie Movie Games, podmiot dominujący True Games Syndicate. Nowy tytuł może liczyć na wsparcie promocyjne od innych produkcji True Games Syndicate, a także pokrewnych tematycznie gier z portfolio Movie Games, takich jak Drug Dealer Simulator, Drug Dealer Manager oraz oczekiwany Drug Dealer Simulator 2.
Zgodnie ze strategią, True Games Syndicate produkuje gry o tematyce gangsterskiej. W trakcie rozgrywki gracze poznają blaski i cienie gangsterskiego życia. Do ich zadań należeć będą kradzieże, przekupstwa, czy też dostarczanie podejrzanych paczek. W grach pojawią się również elementy modnego ostatnio parkouru.
Zgodnie z zawartą 29 kwietnia br. umową koprodukcyjną z inwestorem, w ramach umowy Inwestor sfinansuje częściowy koszt opracowania i wydania gry, a produkcja zostanie zrealizowana na zasadzie project finance, tj. w zamian za procentowy udział współfinansującego inwestora w dochodach z komercjalizacji projektu (revenue share).
Na podstawie preprodukcji, która zostanie zrealizowana i opublikowana w serwisie Steam, Spółka i inwestor dokonają analizy popytu, po czym podejmą decyzję o produkcji pełnej wersji.
- Podobny model finansowania sprawdził się m.in. w przypadku Drago Entertainment, spółki z Rodziny Movie Games. Współpraca zaowocowała największym tytułem w historii Movie Games, czyli wydanym we wrześniu ubiegłego roku Gas Station Simulator, który zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów Steam i sprzedał się w ciągu 3,5 miesiąca w liczbie ponad 450 tys. egzemplarzy. Liczymy, że także w przypadku True Games Syndicate, dzięki wsparciu inwestora, gra osiągnie sukces – dodaje Szymon Westfal.
W ostatnim czasie True Games Syndicate sfinalizowała połączenie z True Games.
O Movie Games:
Movie Games to wywodzący się z Polski globalny wydawca gier wideo, notowany na NewConnect. Spółka została założona przez fanów gier z doświadczeniem w branżach finansów, gamingu i mediów. Łączy nowe talenty z cenionymi weteranami branży, takimi jak Maciej Miąsik, kluczowy developer gry Wiedźmin; David Jaffe, twórca God of War, oraz Tobiasz Piątkowski, jeden z najsłynniejszych polskich twórców komiksu i art directorów.
Portfolio Movie Games zawiera gry przygodowe (“Lust for Darkness”, “Lust from Beyond”, “Lust from Beyond: M Edition”), symulatory ("Drug Dealer Simulator", “Gas Station Simulator”, “MythBusters” i “Alaskan Truck Simulator”), a także inne gatunki, takie jak strategia czy city builder. W roku 2021 Movie Games, wspólnie ze studiem produkcji, postprodukcji i efektów specjalnych Platige Image, założyło Image Games, studio developerskie indie premium skupiające się na grach role-playing klasy indie AA.
O True Games Syndicate:
True Games Syndicate S.A. to spółka założona w maju 2020 roku przez notowane na warszawskiej giełdzie Movie Games oraz rapera Michała „Małolata” Kaplińskiego. Jednym z inwestorów został raper Wojciech „Sokół” Sosnowski. Celem studia jest stworzenie globalnej marki gamingowej związanej z kulturą ulicy, w ramach której będą wydawane gry ukazujące życie na granicy prawa, doświadczenia na co dzień niedostępne, często nielegalne. Uniwersum zostało zapoczątkowane przez świetnie przyjętego przez graczy Drug Dealer Symulatora. Zyski ze sprzedaży pozwoliły pokryć koszty produkcji w niespełna godzinę od udostępnienia gry na platformie Steam, a po 20 dniach osiągnęły wartość ponad 1 mln USD. Gra w dniu premiery znajdowała się również na pierwszym miejscu światowej listy bestsellerów platformy Valve.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.