True Games Syndicate podpisało drugą umowę koprodukcji na grę typu symulator

True Games Syndicate, wchodzący w skład Rodziny Movie Games, notowany na NewConnect producent gier o szeroko pojętej tematyce ulicznej, podpisał drugą umowę koprodukcyjną w ramach ramowej umowy o współpracy z Inwestorem z grudnia ubiegłego roku. Wydawcą projektu współfinansowanego przez Inwestora na zasadzie „revenue share”, będzie Movie Games. W ostatnim czasie True Games Syndicate sfinalizowała połączenie z True Games.
- Gra jest zgodna z DNA naszej spółki czyli wpisująca się w tematykę gangsterską. Przed przystąpieniem do jej opracowania badaliśmy rynek i z analizy wynika, że zarówno tematyka, którą chcemy poruszyć, jak i zaplanowane przez nas mechaniki oraz rozwiązania mogą wypełnić zidentyfikowaną przez nas niszę. Widzimy spory potencjał sprzedażowy, dlatego zdecydowaliśmy się na produkcję gry nawiązującej do gier typu symulator gdzie gracze doświadczą również sporą dawkę adrenaliny – komentuje Szymon Westfal, prezes True Games Syndicate S.A. - Jak informowałem wcześniej podwykonawcą przy produkcji tytułu będzie notowany na NewConnect Pyramid Games S.A.
Wydawcą gry będzie Movie Games, podmiot dominujący True Games Syndicate. Nowy tytuł może liczyć na wsparcie promocyjne od innych produkcji True Games Syndicate, a także pokrewnych tematycznie gier z portfolio Movie Games, takich jak Drug Dealer Simulator, Drug Dealer Manager oraz oczekiwany Drug Dealer Simulator 2.
Zgodnie ze strategią, True Games Syndicate produkuje gry o tematyce gangsterskiej. W trakcie rozgrywki gracze poznają blaski i cienie gangsterskiego życia. Do ich zadań należeć będą kradzieże, przekupstwa, czy też dostarczanie podejrzanych paczek. W grach pojawią się również elementy modnego ostatnio parkouru.
Zgodnie z zawartą 29 kwietnia br. umową koprodukcyjną z inwestorem, w ramach umowy Inwestor sfinansuje częściowy koszt opracowania i wydania gry, a produkcja zostanie zrealizowana na zasadzie project finance, tj. w zamian za procentowy udział współfinansującego inwestora w dochodach z komercjalizacji projektu (revenue share).
Na podstawie preprodukcji, która zostanie zrealizowana i opublikowana w serwisie Steam, Spółka i inwestor dokonają analizy popytu, po czym podejmą decyzję o produkcji pełnej wersji.
- Podobny model finansowania sprawdził się m.in. w przypadku Drago Entertainment, spółki z Rodziny Movie Games. Współpraca zaowocowała największym tytułem w historii Movie Games, czyli wydanym we wrześniu ubiegłego roku Gas Station Simulator, który zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów Steam i sprzedał się w ciągu 3,5 miesiąca w liczbie ponad 450 tys. egzemplarzy. Liczymy, że także w przypadku True Games Syndicate, dzięki wsparciu inwestora, gra osiągnie sukces – dodaje Szymon Westfal.
W ostatnim czasie True Games Syndicate sfinalizowała połączenie z True Games.
O Movie Games:
Movie Games to wywodzący się z Polski globalny wydawca gier wideo, notowany na NewConnect. Spółka została założona przez fanów gier z doświadczeniem w branżach finansów, gamingu i mediów. Łączy nowe talenty z cenionymi weteranami branży, takimi jak Maciej Miąsik, kluczowy developer gry Wiedźmin; David Jaffe, twórca God of War, oraz Tobiasz Piątkowski, jeden z najsłynniejszych polskich twórców komiksu i art directorów.
Portfolio Movie Games zawiera gry przygodowe (“Lust for Darkness”, “Lust from Beyond”, “Lust from Beyond: M Edition”), symulatory ("Drug Dealer Simulator", “Gas Station Simulator”, “MythBusters” i “Alaskan Truck Simulator”), a także inne gatunki, takie jak strategia czy city builder. W roku 2021 Movie Games, wspólnie ze studiem produkcji, postprodukcji i efektów specjalnych Platige Image, założyło Image Games, studio developerskie indie premium skupiające się na grach role-playing klasy indie AA.
O True Games Syndicate:
True Games Syndicate S.A. to spółka założona w maju 2020 roku przez notowane na warszawskiej giełdzie Movie Games oraz rapera Michała „Małolata” Kaplińskiego. Jednym z inwestorów został raper Wojciech „Sokół” Sosnowski. Celem studia jest stworzenie globalnej marki gamingowej związanej z kulturą ulicy, w ramach której będą wydawane gry ukazujące życie na granicy prawa, doświadczenia na co dzień niedostępne, często nielegalne. Uniwersum zostało zapoczątkowane przez świetnie przyjętego przez graczy Drug Dealer Symulatora. Zyski ze sprzedaży pozwoliły pokryć koszty produkcji w niespełna godzinę od udostępnienia gry na platformie Steam, a po 20 dniach osiągnęły wartość ponad 1 mln USD. Gra w dniu premiery znajdowała się również na pierwszym miejscu światowej listy bestsellerów platformy Valve.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.