Komunikaty PR

Ultimate Games rośnie w siłę

2020-10-26  |  11:00

 

Ultimate Games, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo z grupy Play Way, przedstawił szacunkowe dane finansowe za trzy kwartały br. W okresie od stycznia do września spółka wypracowała 12 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co stanowi wynik ponad dwukrotnie wyższy w porównaniu do analogicznego okresu 2019 roku. Narastająco, zysk netto spółki wyniósł 10,2 mln zł, w porównaniu do niespełna 3 mln zł, osiągniętych po trzech kwartałach 2019. Stan środków pieniężnych Ultimate Games na koniec września br. oszacowano na 10,3 mln zł.

- Za nami bardzo pracowity okres, którego efekty widoczne są w wypracowanych przez nas, najwyższych w historii Ultimate Games, wynikach finansowych. Przychody netto po trzech kwartałach br. wyniosły rekordowe 18,6 mln zł. To trzykrotnie lepszy wynik, w porównaniu do pierwszych trzech kwartałów 2019. Przychody netto ze sprzedaży, od stycznia do września, osiągnęły 12 mln zł, względem 5 mln zł w analogicznym okresie rok temu – informuje Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games SA. – Na uwagę zasługuje także zysk netto, który po trzech kwartałach przekroczył 10 mln zł. Na koniec września ubiegłego roku wynik ten opiewał na niespełna 3 mln zł – dodaje Mateusz Zawadzki.

W ocenie zarządu spółki, na wzrost przychodów i zysku netto w analizowanym okresie wpływ miały m.in. stabilna sprzedaż serii Ultimate Fishing Simulator na PC wraz z dodatkami DLC oraz dalsze poszerzanie portfolia produkcyjno-wydawniczego o nowe gry. W ciągu trzech kwartałów br. spółka wydała ponad 70 gier i dodatków, głównie na platformę Nintendo Switch.

- Na wyniki finansowe wpłynęła także stabilna monetyzacja gier mobilnych –  Ultimate Fishing Simulator oraz Professional Fishing oraz wyprzedaże naszych gier na platformie Steam oraz Nintendo. Swój udział w rekordowych zyskach spółki mają również udane premiery gier House Flipper oraz Cooking Simulator oraz dobra sprzedaż Thief Simulator na japońską konsolę – mówi Mateusz Zawadzki. – Warto też wspomnieć o wydanych przez nas grach na Xbox One –  Ultimate Fishing Simulator, Demolish and Build oraz Car Mechanic Simulator 2015, które cieszą się dużym zainteresowanie graczy. – dodaje prezes zarządu Ultimate Games.

Zysk z działalności operacyjnej spółki, w okresie od stycznia do września br. wyniósł 6 mln zł. Środki pieniężne na koniec trzeciego kwartału oszacowano na 10,3 mln zł. - Dobre wyniki finansowe motywują nas do dalszej, dynamicznej pracy. Nie zwalniam tempa, mamy ambitny plan na przyszły rok, w kalendarzu naszych premier jest ponad 200 pozycji. Zmienimy nieznacznie nasz model działania, nauczeni doświadczeniem będziemy stosować większą selekcję, aby bardziej skupić się na większych grach, które są w stanie wygenerować znacząco wyższe przychody. Na 2021 rok zakładamy premierę od 5 do 10 takich tytułów na wszystkie konsole – mówi prezes Ultimate Games.

Celem spółki na najbliższe 2, 3 lata jest znalezienie się w czołówce firm, wydających gry na konsoli Microsoftu i Sony.

Polityka dywidendowa Ultimate Games zakłada, że zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy za poprzedni rok obrotowy w wysokości co najmniej 75 proc. zysku netto z uwzględnieniem planowanych działań inwestycyjnych. W bieżącym roku na ten cel przeznaczono 2,1 mln zł.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Trwa Festiwal Poland & Friends. Baked Games jednym z uczestników Biuro prasowe
2020-12-04 | 14:00

Trwa Festiwal Poland & Friends. Baked Games jednym z uczestników

  Na Steam trwa pokaz najlepszych gier w ramach Festiwalu Poland & Friends. Wydarzenie odbywa się w dniach 3-10 grudnia br. i ma na celu pokazanie najlepszych produkcji
Giełda Vixa Games przygotowuje kosmiczną rozgrywkę
2020-12-04 | 09:30

Vixa Games przygotowuje kosmiczną rozgrywkę

  Vixa Games, producent i wydawca gier, specjalizujący się w casualowych rozgrywkach z segmentu indie premium, zapowiedział nowy tytuł Dino Galaxy Tennis. Propozycja sportowego
Giełda BRAK ZDJĘCIA
2020-12-04 | 09:00

GPW podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu akcji Play2Chill

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny Play2Chill, producenta gier wideo na PC, konsole i urządzenia mobilne z Grupy PlayWay, i podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Handel

Technologiczna rewolucja w handlu przyspieszyła dzięki pandemii. Skanowanie i płatności w aplikacji mobilnej mają zwiększyć bezpieczeństwo zakupów [DEPESZA]

Pandemia sprawiła, że podczas zakupów przykładamy większą wagę do własnego bezpieczeństwa i zachowywania dystansu. Choć w rekordowym tempie rośnie rynek e-commerce, Polacy wciąż kupują także w sklepach stacjonarnych, które w dobie koronawirusa zaczęły zbroić się w nowe technologie. Sieci handlowe wprowadzają rozwiązania, które pomagają zachować dystans i zwiększają bezpieczeństwo, takie jak np. mobilne kasy samoobsługowe. Całkowicie bezdotykowe płatności od 1 grudnia uruchomiła sieć Rossmann. Artykuły w popularnej drogerii można skanować za pomocą telefonu i zapłacić za nie aplikacją mobilną.

Prawo

CASE: W długim terminie możemy spodziewać się wzrostu bezrobocia. Na razie przed zwolnieniami firmy powstrzymują warunki pomocy publicznej

Według badania Diagnoza.plus, przeprowadzonego pod koniec października, bezrobocie jesienią nie spadło, choć normalnie w tym okresie jest niższe ze względu na sezon przedświąteczny. Rodzi to obawy o zachowanie rynku pracy po Nowym Roku. Według prezes Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych trudna sytuacja na wielu firmach wymusiłaby redukcję etatów, ale pracodawcy nie mogą tego zrobić ze względu na otrzymaną pomoc państwa. To może pogłębić ich problemy finansowe.

Problemy społeczne

Przez pandemię pogarsza się kondycja skóry Polaków. Przyczynami rezygnacja z wizyt u dermatologa, stres i noszenie maseczek

Prawie połowa pacjentów ze schorzeniami dermatologicznymi ogranicza lub rezygnuje z wizyt u lekarzy specjalistów w czasie pandemii COVID-19 – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii #WłączLeczenie. – Przewlekłe choroby skóry nieregularnie kontrolowane mogą się zaostrzyć,  a wtedy ich terapia jest bardzo trudna – przestrzega dermatolog, dr Ivana Stanković. Już teraz ponad połowa pacjentów dostrzega pogorszenie kondycji skóry w czasie pandemii. Wpływ na to może mieć nie tylko brak opieki dermatologicznej, lecz również stres i noszenie maseczek.

 

IT i technologie

Na wejście do branży IT decyduje się coraz więcej młodych. Większość programistów to samoucy, a co trzeci zaczynał od studiów kierunkowych

Ponad 60 proc. polskich programistów deklaruje, że samodzielnie stawiało pierwsze kroki w zawodzie. Tylko 35 proc. zgłębianie IT zaczynało na studiach, a 4 proc. – od kursów programowania – wynika z Antybadania firmy Just Join IT. Wbrew stereotypom programiści to nie zamknięci w domach introwertycy mieszkający z rodzicami, ale ludzie, którzy mają lub planują założyć rodzinę, lubią integrację z zespołem i sport. Co drugi pracownik podkreśla, że bardzo ceni sobie work–life balance.