W najbliższy czwartek zadebiutuje pełna wersja Train Station Renovation
Już 1 października na platformie Steam dostępna będzie pełna wersja symulatora renowacji opuszczonych stacji kolejowych autorstwa Live Motion Games – Train Station Renovation. Od 30 kwietnia br. grę można nabyć w trybie wczesnego dostępu (Early Access). Docelowo pojawi się także w wersjach konsolowych. Studio przygotowuje się do debiutu na NewConnect. Live Motion Games chce dołączyć do grona spółek publicznych w pierwszej połowie 2021 roku.
- Już w najbliższy czwartek odbędzie się oczekiwana przez graczy premiera pełnej i wzbogaconej wersji Train Station Renovation na komputery stacjonarne. Symulator kolejnictwa to pierwszy tytuł z naszego portfolio produkcyjnego, który od kwietnia jest dostępny w trybie wczesnego dostępu – informuje Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games. – Warto podkreślić, że już po niespełna dobie od premiery, tytuł pokrył pełne koszty produkcji, a także znalazł się w rankingu najpopularniejszych gier kwietnia, mimo że zadebiutował ostatniego dnia miesiąca – dodaje.
Akcja gry Train Station Renovation rozgrywa się na opuszczonych dworcach kolejowych. Zadaniem gracza jest renowacja zniszczonych stacji kolejowych oraz przywrócenie maszyn do pełnej sprawności. Produkcja w pełnej wersji zaoferuje 15 map, na których gracz będzie prowadził wspomniane prace – zacznie od małych wiejskich stacyjek, przygodę skończy na modernizacji stacji na ogromnych, miejskich dworcach. Studio dodało także m.in. 5 nowych stacji kolejowych, a także opcję ich malowania zgodnie z fantazją gracza. Docelowo Train Station Renovation będzie dostępne aż w 26 językach. Gra wzorowana jest na popularnym tytule House Flipper, którego wydawcą jest główny akcjonariusza spółki – PlayWay – wydawca pecetowej wersji Train Station Renovation.
Live Motion Games planuje udostępnić grę w wersjach konsolowych. Wydawcą projektu dedykowanego na PlayStation4 i Xbox One będzie Ultimate Games. Wersję na Nintendo Switch przygotuje UF Games. Spółki zajmą się także portingiem tytułu.
Wersje konsolowe tytułu pojawią się na rynku w na początku nowego roku.
Aktualnie spółka pracuje nad wieloma produkcjami. – Jeszcze do końca tego roku planujemy wydanie czterech tytułów, w tym Car Trader Simulator i Sapper Simulator. Już niebawem podamy więcej szczegółów – dodaje Michał Kaczmarek.
W pierwszej połowie 2021 roku studio chce dołączyć do grona spółek notowanych na rynku NewConnect.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.