Komunikaty PR

Głowice pomp Watson-Marlow w ​Kooptech-Bio

2024-06-18  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jan Stożek
Solski Communications

p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl
  • Głowice perystaltyczne OEM firmy Watson-Marlow są używane w zautomatyzowanych systemach do mycia i suszenia klocków suszenia klocków LEGO® oraz mycia i suszenia okularów 3D firmy Kooptech-Bio
  • Po przeprowadzeniu testów firma Kooptech-Bio wybrała głowice pompy 313 firmy Watson-Marlow ze względu na ich precyzję, niezawodność, łatwość obsługi, trwałość i estetykę
  • Głowice perystaltyczne 313 dozują skoncentrowany detergent i środek nabłyszczający

 

Pompy Watson-Marlow OEM 313 dozują precyzyjne ilości koncentratów myjących

Kooptech-Bio to wieloletni twórca i producent kompletnych linii montażowych dla przemysłu samochodowego. Dziesiątki linii zaprojektowanych i wyprodukowanych przez Kooptech-Bio pracują między innymi dla takich marek, jak Mercedes, Audi, BMW, Fiat, VW, Ford i wielu innych. „Lata doświadczeń we współpracy z niezwykle wymagającymi klientami z branży Automotive nauczyły nas, że najlepsze produkty o wysokiej kulturze technicznej muszą być tworzone z materiałów i komponentów najwyższej jakości” – mówi Waldemar Rogujski, założyciel i prezes firmy Kooptech-Bio.

Od 15 lat Kooptech-Bio projektuje i produkuje specjalistyczne urządzenia myjące. Są one sprzedawane w 42 krajach na wszystkich kontynentach dla takich odbiorców jak IMAX, Dolby, National Geographic, Coca-Cola, Boeing, Airbus i wielu innych. „Doświadczenia zdobyte w branży motoryzacyjnej pozwoliły nam zaprojektować i uruchomić produkcję urządzeń do mycia i suszenia okularów 3D używanych w kinach, parkach rozrywki i muzeach. To był pierwszy taki produkt na świecie i do dziś jesteśmy największym producentem tego typu rozwiązań” – tłumaczy prezes Rogujski.

Najnowszym produktem Kooptech-Bio jest urządzenie do mycia i szybkiego suszenia w niskiej temperaturze klocków LEGO. Zdaniem Waldemara Rogujskiego, „to pierwsze takie urządzenie na świecie, dedykowane dla dużych odbiorców. Jednym z jego pierwszych użytkowników jest LEGOLAND w Korei Południowej, ale kierujemy je także do licznych firm zajmujących się obrotem używanymi klockami LEGO. To ogromny i ciągle rosnący rynek”.

Dozowanie koncentratów myjących

W procesach mycia, poza samymi urządzeniami, najważniejsze są odpowiednie roztwory myjące. Właściwe ich przygotowanie jest kluczowe dla skuteczności mycia. Podzespołem odpowiedzialnym za przygotowanie tych roztworów są głowice pomp perystaltycznych Watson-Marlow OEM 313, które dozują koncentraty niezbędne do ich sporządzenia w precyzyjnie określonych ilościach.

W urządzeniach do mycia okularów 3D oraz urządzeniach do mycia klocków LEGO:

  • Dozowanie koncentratów myjących nie jest oddzielnie kontrolowane, zatem niezawodność pracy i powtarzalność dozowania mają krytyczne znaczenie.
  • Pomy perystaltyczne wymagają okresowej wymiany wężyków roboczych. Dzięki łatwości wykonania tej czynności w głowicach perystaltycznych Watson-Marlow, klient może ją wykonać we własnym zakresie. Brak konieczności wzywania serwisu czy zatrudniania specjalisty oznacza dla użytkownika nie tylko większy komfort, ale też znacznie niższe koszty i krótsze przestoje konserwacyjne.
  • Trwałość głowic pomp jest kolejnym ważnym kryterium. Urządzenia myjące często pracują po kilkanaście godzin na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Ewentualna wymiana zużytej pompy musiałaby zostać wykonana przez serwis, co stanowiłoby kolejne koszty i problem dla użytkownika. Dzięki wysokiej trwałości głowic Watson-Marlow, można je wymieniać znacznie rzadziej, niż inne typy pomp.
  • Estetyka pomp wprawdzie nie wpływa na funkcjonowanie urządzeń, również jest jednak bardzo ważna. Estetyka wykonania urządzenia świadczy o dbałości producenta o własny produkt i jest widocznym świadectwem jego jakości. A ponieważ w urządzeniach myjących pompy są montowane w widocznym miejscu, ich estetyka wpływa na wizerunek całego produktu.

Opracowanie urządzeń myjących Kooptech-Bio wymagało ogromnej liczby testów, także w zakresie doboru komponentów. Ze względu na ich kluczową rolę, szczególną uwagę poświęcono pompom dozującym koncentraty myjące. Podczas testów, a nawet w pierwszych urządzeniach produkowanych seryjnie, używane były pomy różnych firm. Jednak po wielu próbach oraz po analizie problemów występujących u użytkowników, to głowice pomp Watson-Marlow OEM 313 okazały się absolutnie najlepsze i jako jedyne spełniały stawiane im wymagania:

  • Niezawodność pracy i powtarzalność dozowania,
  • Łatwość serwisowania,
  • Trwałość konstrukcji,
  • Estetyka wykonania.

 

„Produkty Kooptech-Bio cieszą się uznaniem, a ich jakość spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających światowych odbiorców. To między innym także wynik współpracy ze sprawdzonymi dostawcami i używania komponentów o najwyższej i powtarzalnej jakości” – podsumował Waldemar Rogujski.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Solski Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Sztuczna inteligencja w nowoczesnej produkcji: planowanie zadań produkcyjnych Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:15

Sztuczna inteligencja w nowoczesnej produkcji: planowanie zadań produkcyjnych

Kluczową informacją dla decydentów w obszarze zarządzania produkcją jest stopień przestrzegania norm produkcyjnych oraz tempo realizacji prac. Normy produkcyjne stanowią fundament dla
Przemysł POL-MAK powiększa swój zakład w Iławie. Rozbudowę realizuje WPIP Construction
2024-06-20 | 10:30

POL-MAK powiększa swój zakład w Iławie. Rozbudowę realizuje WPIP Construction

Grupa POL-MAK, jeden z największych europejskich producentów ozdobnych artykułów papierniczych, powiększa swój zakład w Iławie. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie
Przemysł RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość
2024-06-12 | 15:00

RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość

- Sposób odwołanie prezesa zarządu wynika z przyjętych procedur obowiązujących w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, do których należy RAFAMET S.A.. Informacja o

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W lasach, na plażach i górskich szlakach zalegają tony plastikowych odpadów. To katastrofa dla środowiska

Wraz z początkiem sezonu letniego rośnie sterta śmieci zalegających na polskich plażach, górskich szlakach i w lasach. To tzw. weekendowe śmieci, czyli opakowania po jedzeniu i napojach, jednorazowe naczynia, grille, mokre chusteczki, zużyte pieluchy, ale też niedopałki papierosów i kapsle. To nie tylko kwestia estetyki, ale także ekologii. Tym bardziej że gros odpadów stanowią plastikowe śmieci. W problem nieoddawanych do recyklingu odpadów i zalewu jednorazowych plastików wymierzone są przede wszystkim regulacje prawne przyjmowane na poziomie UE, ale też akcje edukacyjne. Na przestrzeni ostatnich trzech dekad nastąpił w świadomości Polaków duży postęp, ale tony zbieranych śmieci w trakcie akcji sprzątania świadczą o tym, że wciąż jest wiele do zrobienia.

Nauka

Polski sektor kosmiczny rośnie w siłę. Niszą dla krajowych firm może być diagnoza, naprawa czy tankowanie satelitów na orbicie

W bazie danych Europejskiej Agencji Kosmicznej zarejestrowanych jest kilkaset polskich firm, a aparatura made in Poland poleciała w kosmos już w ponad 80 misjach. Polski sektor kosmiczny odnotowuje dynamiczny rozwój, brakuje jednak przepisów kompleksowo regulujących zasady wykonywania działalności kosmicznej i nadzoru nad nią. Resort rozwoju przygotował projekt ustawy o działalności kosmicznej, która ma zapewnić najwyższe normy bezpieczeństwa i pomóc w zrównoważonym korzystaniu z przestrzeni kosmicznej. Ustawa ma zostać przyjęta przez rząd jeszcze w III kwartale tego roku.

Transport

Ostatnie przygotowania do uruchomienia strefy czystego transportu w stolicy. Straż miejska została wyposażona w mobilny punkt kontroli

1 lipca w Warszawie zacznie działać pierwsza w Polsce i w naszej części Europy strefa czystego transportu. Obejmie 37 km kw., czyli w sumie ok. 7 proc. powierzchni stolicy – to teren Śródmieścia, części Woli, Pragi Północ i Pragi Południe, do którego nie będą mogły wjeżdżać najstarsze auta, niespełniające konkretnych wymogów. – Obostrzenia, które wprowadzimy 1 lipca, spowodują, że stężenie tlenków azotu, spadnie mniej więcej o 20 proc., a cząstek stałych – o 11 proc. – zapowiada Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.