Komunikaty PR

Golden Peaks Capital zwiększa działania na rzecz ochrony środowiska

2023-08-22  |  13:10

Grupa GoldenPeaks Capital zwiększa zakres swojej działalności. Firma specjalizująca się w budowie i obsłudze systemów solarnych oraz inwestycjach w odnawialne źródła energii, zwiększa swoją odpowiedzialność za lepszą przyszłość Ziemi, dzięki działaniom nowych podmiotów: spółki GPC Energy oraz fundacji GPC Conservation.

GoldenPeaks Capital od lat wprowadza najwyższe standardy środowiskowe w Europie i na całym świecie. Teraz, dzięki działalności nowej spółki: "GoldenPeaks Capital Energy" i nowej fundacji: "GoldenPeaks Capital Conservation", firma planuje zwiększyć swoją odpowiedzialność biznesu w sektorze ochrony środowiska naturalnego, a także przyspieszyć tempo rozwoju branży energii odnawialnej w Europie. Obydwa nowopowstałe podmioty spowodują, że zrównoważone działania będą integralną częścią zasad biznesowych firmy, wpierając konkretne inicjatywy i projekty ESG.

GoldenPeaks Capital Energy

GoldenPeaks Capital Energy (GPCE) dba o kondycje planety i łagodzi zmiany klimatyczne poprzez swoją działalność w zakresie produkcji, handlu i magazynowania energii odnawialnej. Firma skutecznie dekarbonizuje sektor energetyczny, a tym samym w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Dodatkowo tworzy i zapewnia systemy zielonej energii oraz inwestuje w jej przełomową technologię konsolidowania.

GPCE oferuje czystą energię słoneczną, pamiętając jednocześnie o bioróżnorodności. Stała obsługa i rozwój swoich zakładów, pozwala na działania z myślą różnorodności biologicznej Ziemi w ramach projektów rewilidingu. Dzięki tym działaniom, GoldenPeaks Capital pomaga wyrównać wzrost ekonomiczny poszczególnych państw w stosunku do realizacji celów klimatycznych.

Realizacja tych zadań spowodowała, że zielone inwestycje GoldenPeaks Capital znalazły się w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju 2022, wydawanym przez Agencję Moody’s, zrzeszającą specjalistów branży i oceniającą poziom ryzyka działań klimatycznych.

– Grupa GoldenPeaks Capital postawiła sobie w tym roku jasne cele, którymi są: regeneracja ekosystemów planety, redukcja emisji dwutlenku węgla, ochrona bioróżnorodności i rozwój wysokiej jakości projektów solarnych, dostosowując je do rozwoju czystej energii na świecie w trosce o przyszłości naszej planety i nas samych. – mówi Adriano Agosti, prezes i założyciel GoldenPeaks Capital.

Więcej o GoldenPeaks Capital Energy na stronie internetowej: www.goldenpeakscapital-energy.com

Zaangażowanie Grupy w ochronę środowiska oraz dążenie do osiągnięcia celów ONZ, znalazło swoje odzwierciedlenie w nowej fundacji "GoldenPeaks Capital Conservation".

GoldenPeaks Capital Conservation

Fundacja GoldenPeaks Capital Conservation (GPC Conservation) zajmuje się wsparciem regionalnych i globalnych inicjatyw opartych o działania na rzecz ochrony przyrody oraz przywrócenia jej do stanu pierwotnego. Aby uzyskać jak najlepszy odbiór fundacji, GPC Conservation rozpoczęła stałą współpracę przy najważniejszych projektach w Europie z najbardziej uznanymi naukowcami i ekspertami w swoich dziedzinach.

Żyjemy w czasach, gdy zmiany klimatyczne w tym niszczenie siedlisk i spadek różnorodności biologicznej, stają się coraz bardziej realnym zagrożeniem. GPC Foundation wychodzi na przeciw aktualnym problemom z jasną misją ochrony i przywracania różnorodnych ekosystemów na świecie, wspierając harmonię między ludźmi, a przyrodą.

– Zmiany klimatu dotyczą stylu życia ludzi, natomiast skutki utraty bioróżnorodności mogą być tragiczne. Aby chronić naturalne dziedzictwo naszej planety i rekultywować zniszczone krajobrazy, stworzyliśmy fundację GoldenPeaks Capital Conservation. – dodaje Adriano Agosti, prezes i założyciel GoldenPeaks Capital.

Fundacja GoldenPeaks Capital Conservation koncentruje się na trzech głównych obszarach:

Ochrona gruntów - Ochrona oceanów - Ochrona dzikiej przyrody.

Grunty: GoldenPeaks Conservation dąży również do wspierania inicjatyw, które chronią i przywracają duże grunty, poprzez ich przejmowanie i zarządzanie nimi. Aby osiągnąć zwiększenie różnorodności biologicznej, Fundacja aktywnie działa na rzecz odbudowy zniszczonych miejsc oraz reintrodukcji rodzimych gatunków gruntów.

Oceany: Ogromna przestrzeń oceanów na świecie, obejmująca ponad 70% powierzchni Ziemi, ma bardzo duże znaczenie ekologiczne, gospodarcze i kulturowe. Jednak ocean stoi w obliczu wielkich wyzwań związanych ze zmianami klimatu, zanieczyszczeniem, przełowieniem i niszczeniem jego naturalnych siedlisk. Dlatego ich ochrona stała się kluczowym działaniem na przestrzeni ostatnich kilku lat. GoldenPeaks Capital Conservation Foundation podejmuje znaczące działania w celu zachowania zdrowia i witalności błękitnej planety.

–Wierzymy, że tylko dzięki wspólnej pracy możemy zostać strażnikami oceanu. Fundacja znając jego ogromną wartość i utrzymując swoje zrównoważone założenia, będzie chronić oraz wspierać morskie życie we wszystkich jego aspektach. – mówi Adriano Agosti, prezes i założyciel GoldenPeaks Capital.

Rewilding to przywracanie różnorodności i bogactwa dziko żyjących zwierząt oraz wykorzystywanie naturalnych procesów w celu poprawy stanu ekosystemów. Poprzez „rewilding” może dynamicznie kształtować nie tylko lądowe, ale i morskie krajobrazy. To daje nie tylko nowe źródła dochodu, ale także nowe możliwości gospodarcze.

Więcej o GoldenPeaks Capital Conservation Foundation na stronie internetowej: www.goldenpeakscapital-conservation.com 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.