Goodyear opracował nowy wzór opony dla koncepcyjnego Opla Experimental

Dagmara Gac
Alert Media Communications
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
dagmara.gac|alertmedia.pl| |dagmara.gac|alertmedia.pl
609 329 385
https://alertmedia.pl/
Goodyear połączył siły z Oplem i stworzył innowacyjną oponę dla koncepcyjnego pojazdu Experimental. Wyróżnia się ona m.in. niestandardową ścianą boczną, nowym wzorem bieżnika i nowatorską mieszanką, uzupełniając futurystyczną estetykę nowego modelu niemieckiej marki. Opel Experimental wyposażony w opony Goodyear zostanie zaprezentowany międzynarodowej publiczności na targach IAA Mobility w Monachium, które odbędą się w dniach 5-10 września br.
Goodyear zintegrował ścianę boczną opony z felgami Ronal montowanymi w Oplu Experimental, korzystając ze swego 125-letniego doświadczenia opartego na pionierskim podejściu do projektowania. Dzięki precyzyjnej inżynierii Goodyear dostosował właściwości opony, aby wzmocnić aerodynamikę pojazdu, co poskutkowało zwiększoną efektywnością energetyczną.
Opony Goodyeara wyróżniają się również w aspekcie estetycznym. W mieszance gumowej zastosowano kolorowe płatki, co pozwoliło połączyć wyjątkowe wzornictwo z najnowocześniejszą inżynierią motoryzacyjną.
„Koncepcja Opla Experimental stanowi doskonałe tło do zaprezentowania możliwości projektowych Goodyeara. Ten wizjonerski samochód ucieleśnia zaangażowanie Opla w ekstremalną precyzję i wysoką dbałość o szczegóły, które mocno współgrają z naszymi wartościami. Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy zaproszeni do tak ekscytującego przedsięwzięcia i mamy możliwość stworzenia opony, która doskonale uzupełnia charakter tego niezwykłego samochodu koncepcyjnego,” powiedział Laurent Colantonio, Senior Director Goodyear ds. technologii w regionie EMEA.
Goodyear świętuje w tym roku 125-lecie swojego istnienia – rocznica założenia firmy przypada 29 sierpnia.
Goodyear
Goodyear jest jedną z największych firm oponiarskich na świecie. Zatrudnia około 74 000 osób i wytwarza swoje produkty w 57 zakładach w 23 krajach świata. Jej dwa ośrodki innowacyjności w Akron w stanie Ohio i w Colmar-Berg w Luksemburgu dążą do opracowywania najnowocześniejszych produktów i usług, które wyznaczają standardy technologiczne i eksploatacyjne dla całej branży. Więcej informacji o firmie Goodyear i jej produktach można znaleźć na https://news.goodyear.eu/pl-pl

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.