Komunikaty PR

BCC i Ministerstwo Finansów wyróżniło najlepsze urzędy skarbowe w Polsce

2024-05-16  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
OMG Agencja marketingowa
OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.

Fałata 2
02-534 Warszawa
pr|openmindedgroup.pl| |pr|openmindedgroup.pl
602600867
openmindedgroup.pl

14 maja w Ministerstwie Finansów, podczas finału konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”, organizowanego przez Business Centre Club, już po raz 21. wyróżnione zostały najlepiej funkcjonujące urzędy skarbowe w kraju.

W tegorocznej edycji konkursu ponad 10 600 przedsiębiorców oceniło pracę 378 urzędów skarbowych. 43 najlepiej funkcjonujące placówki zostały już po raz dwudziesty pierwszy nagrodzone tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. To wyróżnienie od przedsiębiorców dla urzędów skarbowych i ich pracowników. Laureaci mogą posługiwać się przyznanym tytułem przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.

- W ramach tegorocznej edycji oceniane były między innymi: jakość obsługi w urzędach skarbowych oraz łatwość komunikacji i kompetencje pracowników. Czasami wystarczy wskazać przedsiębiorcy źródło wiedzy, udzielić merytorycznej odpowiedzi na pytania lub wskazać właściwe ścieżki załatwienia danej sprawy, żeby zapobiec popełnieniu przez niego błędu lub uniknąć potencjalnego ryzyka - ocenia dr Jacek Goliszewski, prezes Business Centre Club. 

- Cyfryzacja systemów procesów i komunikacji pomiędzy urzędami a przedsiębiorcami jest konieczna. Coraz więcej rutynowych i powtarzalnych obowiązków podatkowych jest realizowanych za pośrednictwem Internetu. Obie strony tych relacji wiele elektronicznych procesów już z powodzeniem opanowały, ale przed nami kolejne wyzwania jak KSeF, czy e-Doręczenia, które  w niedługiej perspektywie staną się istotną częścią codziennych kontaktów przedsiębiorców z administracją skarbową. Właściwa implementacja nowych cyfrowych narzędzi oraz świadomość ich funkcjonalności i korzyści, jakie płyną z ich wykorzystywania to warunek konieczny, aby z powodzeniem pobudzać i rozwijać przedsiębiorczość. Widzę tu wiele korzyści dla przedsiębiorców, ale konieczne jest też większe zaangażowanie administracji państwowej w edukację i przemyślane działania zachęcające biznes, szczególnie mały i średni, do stosowania najnowszych rozwiązań elektronicznych.  - dodaje Jacek Goliszewski.

W Krajowej Administracji Skarbowej stawiamy na systematyczny rozwój digitalizacji i cyfryzacji. Konsekwentnie wprowadzamy nowe rozwiązania, które pozwalają na zdalną obsługę naszych klientów, w tym przedsiębiorców. Większość spraw podatkowych można obecnie załatwić samodzielnie np. z domu, w dogodnym dla siebie momencie, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym. Podatnicy chętnie korzystają z funkcjonalności serwisu e-Urząd Skarbowy. Z myślą o przedsiębiorcach w tym roku po raz pierwszy udostępniliśmy w usłudze Twój e-PIT wstępnie wypełnione zeznania w podatku dochodowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-28). Cały czas wsłuchujemy się w głos naszych klientów – monitorujemy, jak oceniają świadczone przez nas usługi i jakie są ich potrzeby – podkreśla Marcin Łoboda, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Nagrodzone urzędy: Pierwszy Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej, Urząd Skarbowy w Żywcu, Pierwszy Urząd Skarbowy w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Urząd Skarbowy w Bydgoszczy, Urząd Skarbowy w Lublińcu, Urząd Skarbowy w Lwówku Śląskim, Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze, Pomorski Urząd Skarbowy w Gdańsku, Drugi Urząd Skarbowy w Gdyni, Urząd Skarbowy w Rudzie Śląskiej, Urząd Skarbowy w Będzinie, Pierwszy Urząd Skarbowy w Koszalinie, Drugi Urząd Skarbowy w Koszalinie, Urząd Skarbowy w Krasnymstawie, Urząd Skarbowy we Włodawie, Urząd Skarbowy we Wschowie, Lubuski Urząd Skarbowy w Zielonej Górze, Urząd Skarbowy w Kutnie, Urząd Skarbowy w Poddębicach, Urząd Skarbowy w Myślenicach, Urząd Skarbowy w Oświęcimiu, Urząd Skarbowy w Nysie, Urząd Skarbowy w Namysłowie, Urząd Skarbowy w Dębicy, Urząd Skarbowy w Ustrzykach Dolnych, Podlaski Urząd Skarbowy w Białymstoku, Urząd Skarbowy w Zambrowie, Urząd Skarbowy w Przysusze, Drugi Urząd Skarbowy w Radomiu, Urząd Skarbowy w Łukowie, Urząd Skarbowy w Siedlcach, Trzeci Urząd Skarbowy w Szczecinie, Drugi Urząd Skarbowy w Szczecinie, Urząd Skarbowy w Starachowicach, Urząd Skarbowy w Sandomierzu, Urząd Skarbowy w Żninie, Pierwszy Urząd Skarbowy w Toruniu, Urząd Skarbowy w Ostródzie, Urząd Skarbowy w Olsztynie, Urząd Skarbowy w Ostrołęce, Urząd Skarbowy w Legionowie, Urząd Skarbowy w Czarnkowie oraz Urząd Skarbowy w Lesznie.

Analiza ankiet wypełnianych przez przedsiębiorców wykazała między innymi, że: zmniejsza się odsetek osób odwiedzających urzędy skarbowe, a wzrasta tych, które korzystają z usług elektronicznych Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Poprawił się także wskaźnik zadowolenia z jakości obsługi.

Konkurs Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy jest organizowany przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową.

„Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” to ogólnopolski projekt organizowany przez Business Centre Club od 2002 roku. Co roku przedsiębiorcy wypełniają ankietę, w której wskazują najlepiej, ich zdaniem, funkcjonujące i najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w kraju. 

Celem Konkursu jest tworzenie przyjaznej i życzliwej atmosfery między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami, zachęcenie przedsiębiorców do rzetelnego i terminowego rozliczania się z podatków, a także wzmacnianie pozytywnego wizerunku urzędu skarbowego i jego pracowników. Ważnym elementem konkursu jest także możliwość poznania i zrozumienia praw, obowiązków oraz uwarunkowań, które towarzyszą działalności urzędów i przedsiębiorstw. 

Kontakt dla mediów:

Agencja Open Minded Group: pr@openmindedgroup.pl

Renata Stefanowska (BCC): renata.stefanowska@bcc.pl  

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Porozumienie ekspertów ESG, czyli początek współpracy FOB z GS1 Polska Biuro prasowe
2024-10-01 | 14:14

Porozumienie ekspertów ESG, czyli początek współpracy FOB z GS1 Polska

Dwie duże organizacje, które wspierają firmy we wprowadzaniu zasad zrównoważonego rozwoju, połączyły siły. We wrześniu 2024 roku GS1 Polska i Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-10-01 | 13:00

Sytuacja na rynku gazu w Polsce

  W pierwszej połowie br.  ponad cztery tysiące odbiorców zmieniło sprzedawcę gazu. Łącznie już ponad 300 tys. odbiorców skorzystało z prawa wyboru sprzedawcy tej formy energii. Najnowsze dane Urzędu Regulacji
Gospodarka Stabilność polskiego rynku pracy zagrożona. Musimy działać
2024-10-01 | 10:40

Stabilność polskiego rynku pracy zagrożona. Musimy działać

Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service, ekspert rynku pracy Na rynku pracy pojawiają się pierwsze oznaki wyzwań, z jakimi przyjdzie się nam zmierzyć w najbliższych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Światowy system żywnościowy może się załamać w ciągu kilkudziesięciu lat. Potrzebne są innowacje i bardziej zrównoważone metody produkcji

Ukryte koszty związane z negatywnym wpływem światowego systemu żywnościowego na środowisko i zdrowie publiczne wynoszą ok. 15 mld dol. rocznie – pokazał niedawny raport Food System Economic Commission (FSEC). Naukowcy wskazują w nim, że obecne modele produkcji i dystrybucji żywności przyczyniają się m.in. do zmian klimatu, utraty bioróżnorodności, nierówności społecznych i częstszego występowania chorób cywilizacyjnych. Przewiduje się, że wskutek wzrostu populacji te modele załamią się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. Według ONZ do 2050 roku liczba mieszkańców Ziemi sięgnie już ok. 10 mld, a prognozy World Resources Institute wskazują, że to pociągnie za sobą aż 56-proc. lukę w produkcji żywności. Żeby wyżywić planetę – a przy tym ograniczyć wpływ na klimat – konieczne będzie przejście na bardziej zrównoważone systemy żywnościowe i innowacyjne metody wytwarzania pożywienia.

Telekomunikacja

Miasta stawiają na cyfryzację i inteligentne rozwiązania. To zwiększa ich atrakcyjność dla mieszkańców i inwestorów

Smart city to dziś nie tylko implementowanie w miastach nowoczesnych technologii, ale też dostosowywanie systemów do potrzeb mieszkańców. W inteligentnych miastach życie ma być wygodniejsze, tańsze i bardziej zielone. Ten trend widać również w polskich miastach, które stawiają na smart rozwiązania do zarządzania m.in. infrastrukturą komunikacyjną, wodociągową czy oświetleniową. O korzyściach płynących z takich inwestycji eksperci rozmawiali podczas Kongresu Zdrowe Miasta.

DlaWas.info

Transport

Pozytywne doświadczenia w podróży mogą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Naukowcy zbadali to za pomocą teorii fizyki

Naukowcy z Australii sprawdzili, w jakim stopniu turystyka wpływa na naszą kondycję oraz jaki ma wpływ na ciało i psychikę. Wykorzystali do tego teorię stosowaną do tej pory w fizyce. Wnioski nie są jednoznaczne. Podróżowanie sprzyja poprawie zdrowia, pozytywnie oddziałując na najważniejsze układy w organizmie, i opóźnia proces starzenia, ale wyjazdy mogą mieć też negatywne konsekwencje, w postaci np. większego narażenia na choroby zakaźne, wypadki czy przemoc.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.