Beiersdorf - rozszerza międzynarodowy program wsparcia o kwotę 50 milionów EURO
Beiersdorf - producent NIVEA - rozszerza międzynarodowy program wsparcia o kwotę 50 milionów EURO
29 marca br. koncern Beiersdorf powołał międzynarodowy program wsparcia finansowego
o wartości 50 milionów euro. Ma on na celu wsparcie lokalnych społeczności w walce
z pandemią COVID-19.
„Minęły dwa miesiące odkąd przekazaliśmy pierwsze dofinansowanie dla Wuhan. Od tego czasu COVID-19 przerodził się w globalny kryzys, w który wszyscy jesteśmy zaangażowani. Chcemy skoncentrować nasz wkład na kilku szczególnie potrzebujących grupach w naszych społecznościach, aby je wesprzeć i przyczynić się do zwiększenia ochrony i bezpieczeństwa” – powiedział Stefan De Loecker, CEO Beiersdorf.
Dlatego koncern Beiersdorf przeznaczy 50 milionów euro na pomoc w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi, szczególnie w epicentrach choroby, a także w regionach o osłabionym publicznym systemie opieki zdrowotnej. Koncern będzie współpracować z organizacjami międzynarodowymi, a także
z władzami lokalnymi, aby zapewnić wsparcie potrzebującym.
Wśród wdrożonych oraz planowanych działań są:
- Przekazanie 1 000 000 litrów środków dezynfekujących. Beiersdorf uruchomił w swoich fabrykach na pięciu kontynentach produkcję ww. środków, podwajając jednocześnie swoją ilościową deklarację złożoną dwa tygodnie temu.
- Dostarczenie co najmniej 5 000 000 produktów NIVEA do pielęgnacji skóry i dłoni personelowi medycznemu na całym świecie.
- Bezpośrednie wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych, zarówno organizacji międzynarodowych, jak lokalnych partnerów, którzy obecnie borykają się z poważnymi wyzwaniami.
„To historyczny kryzys o wyjątkowej skali. Jesteśmy przekonani, że walka z COVID-19 wymaga znacznie większego wysiłku i współpracy. Nasz program wsparcia nazwaliśmy „Care Beyond Skin”. Wyraża on zaangażowanie wykraczające poza naszą podstawową działalność – czyli troskę i dbanie o skórę – przy maksymalizacji naszego wkładu”, dodaje Stefan De Loecker.
Dotychczas, lokalnie, NIVEA Polska oraz Beiersdorf Manufacturing Poznań przekazały potrzebującym instytucjom już kilkanaście tysięcy sztuk produktów. Wśród placówek są szpitale, laboratoria oraz grupy pomocowe zlokalizowane głównie w Poznaniu i Wielkopolsce, gdzie mieści się polska siedziba firmy. Wsparcie otrzymał również szpital MSWiA w Warszawie. Wysyłki do potrzebujących pomocy ośrodków są na bieżąco organizowane, firma nawiązuje współpracę z kolejnymi instytucjami.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.