Komunikaty PR

Circle K otworzyło 400. stację w Woźnikach przy autostradzie A1

2023-08-03  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.07 MB )

Sieć Circle K dynamicznie rozwija się na polskim rynku. Miniony rok kalendarzowy spółka zamknęła z liczbą 393 stacji paliw, a z końcem lipca otworzyła swój 400. punkt w Woźnikach przy autostradzie A1. Na najbliższe lata firma ma w planach dalszą ekspansję w Polsce poprzez kolejne otwarcia stacji własnych i franczyzowych. Jednocześnie Circle K będzie rozwijać format convenience oraz rozwiązania wspierające elektromobilność, jak również kontynuować działania w obszarze polityki zrównoważonego rozwoju.

Circle K działa już od ponad 30 lat w Polsce (wcześniej pod nazwą Statoil) i jest jedną z największych zagranicznych sieci stacji paliw. Od 2012 r. firma należy do kanadyjskiego koncernu Alimentation Couche-Tard i prężnie rozwija się na rodzimym rynku, stale zwiększając zasięg i dostęp do oferty w różnych regionach kraju.

Ostatni rok kalendarzowy był dla spółki rekordowy pod względem liczby otwarć nowych stacji. Tych działających w modelu franczyzowym powstało 20, sieć uruchomiła także 2 punkty własne. Stacje Circle K można znaleźć w wielu dogodnych miejskich lokalizacjach, a coraz częściej również na trasach krajowych. Obecnie sieć posiada 400 punktów – 275 stacji własnych oraz 125 franczyzowych. Z końcem lipca sieć otworzyła swoją 400. stację znajdującą się w Woźnikach przy nowym odcinku autostrady A1 w województwie śląskim. Jest to jedna z pierwszych stacji przy tej trasie, dzięki czemu zapewni klientom dostęp do szeregu udogodnień, takich jak parking TIR. Circle K w Woźnikach posiada szeroką ofertę gastronomiczną, w tym ciepłe dania obiadowe oraz przekąski wegańskie i wegetariańskie takie jak Vegan Dog czy Vege Burger.  

Osiągnięcie liczby 400 stacji paliw to ważny moment w historii naszej firmy. Od lat stawiamy na rozwój i pragniemy kontynuować podjętą strategię Circle K w Polsce. Otwarcia nowych stacji, zarówno w modelu franczyzowym, jak i własnym, to tego najlepszy dowód. Polska pozostaje dla grupy Alimentation Couche-Tard atrakcyjnym rynkiem. Co więcej, korzystając z doświadczenia naszego właściciela, staramy się nieustannie wprowadzać nowe rozwiązania, jak np. kasy samoobsługowe czy system automatycznych płatności za paliwo. W ten sposób dążymy do rozwijania naszej konkurencyjności w obszarze convenience. Nasze plany pozostają ambitne – mówi Sigitas Raila, prezes Circle K Polska.

Circle K konsekwentnie zwiększa liczbę swoich stacji i przeprowadza modernizację już istniejących punktów. Stacje sieci są wyposażone zgodnie z konceptem Horizon, który nadaje ciepły, a zarazem nowoczesny wystrój, dzięki czemu klienci mogą skorzystać z oferty gastronomicznej i napić się kawy lub po prostu odpocząć w podróży w przytulnej przestrzeni. Na stacjach oprócz wysokiej jakości paliwa miles i milesPLUS, klienci mogą również skorzystać z różnych usług dodatkowych, takich jak m.in. myjnie, punkty odbioru i nadań paczek InPost czy pralniomaty, które są zlokalizowane w wybranych punktach na terenie kraju. Jest to zgodne z założeniami modelu convenience, w ramach którego sieć dąży do tego, by jej stacje były nie tylko miejscem, w którym można zatankować swoje pojazdy, ale również wypić dobrą kawę, odpocząć, zrobić zakupy, czy zjeść smaczne przekąski, takie jak kultowe Hot Dogi. Co więcej, na stacjach w całym kraju można dokonywać płatności za paliwo i myjnię poprzez aplikację mobilną.

Circle K stosuje na stacjach rozwiązania, które wspierają dekarbonizację gospodarki. Działania te wpisują się w politykę zrównoważonego rozwoju firmy, zgodnie z przyjętą przez ONZ agendą 2030 i opierają się na m.in. ograniczaniu zużycia energii, wody oraz redukcji odpadów. W tym celu na wszystkich stacjach Circle K wprowadzono system selektywnej zbiórki odpadów, materiały biodegradowalne, a oferta gastronomiczna jest stale rozszerzana o roślinne propozycje. Na stacjach wprowadzono również oświetlenie typu LED, a przy myjniach automatycznych zastosowano zamknięty obieg wody z własnym systemem oczyszczania.

***

O firmie Circle K Polska:

Firma Circle K Polska (przed 1 kwietnia 2016 r.: Statoil Fuel & Retail Polska) obecna jest na polskim rynku od 1992 r. i prowadzi sieć 400 stacji paliw na terenie całej Polski. Sieć ta obejmuje flagowe stacje własne, stacje segmentu ekonomicznego oraz stacje franczyzowe. Od 2012 r. właścicielem spółki Circle K Polska jest kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc. (Couche-Tard), jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, w formacie convenience. Prowadzi ona działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta kanadyjska firma posiada na świecie około 16 000 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 120 000 pracowników. Akcje Alimentation Couche-Tard notowane są na giełdzie w Toronto (TSE). Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://corpo.couche-tard.com/en/

Zachęcamy do polubienia profilu na Facebook i Instagram oraz śledzenia oficjalnego profilu na LinkedIn.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Transformacja z unijnym dofinansowaniem Biuro prasowe
2024-12-02 | 19:20

Transformacja z unijnym dofinansowaniem

Transformacja z unijnym dofinansowaniem - Wielkopolska Wschodnia w czołówce regionów węglowych w Polsce. Wielkopolska Wschodnia kroczy pewnie w kierunku zrównoważonej
Gospodarka Perspektywy globalnego handlu
2024-11-28 | 11:00

Perspektywy globalnego handlu

Po wyborach w Stanach Zjednoczonych stosunki między USA a Chinami pozostaną napięte i nadal będą wpływać na globalny handel.   • Nowa odsłona wojny handlowej, chociaż
Gospodarka Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów
2024-11-28 | 08:00

Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów

Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów Produkcja mebli, baterii elektrycznych, części do maszyn i pojazdów – te podbranże przemysłowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.