Komunikaty PR

Czynniki wpływające na automatyzację magazynów i wyzwania rekrutacyjne

2024-03-12  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

12 marca 2024 r. – Firma Zebra Technologies Corporation  (NASDAQ: ZBRA), wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających przedsiębiorstwom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, prezentuje nowy raport pt. „Automatyzacja, rozszerzenie i planowanie pracy". Dane ujawniają kluczowe wyzwania skłaniające liderów branży magazynowej do automatyzacji i innych inwestycji technologicznych oraz identyfikowania sposobów, w jaki mogą one wpłynąć na postrzeganie branży.

71% liderów branży magazynowania w Europie oraz 73% na świecie oświadczyło, że potrzebuje automatyzacji w celu ograniczenia błędów, a 60% (65% na świecie) podało jako przyczynę potrzebę skuteczniejszej realizacji umów o gwarantowanym poziomie świadczenia usług. Uzupełnienie niedoborów siły roboczej było głównym czynnikiem dla 75% ankietowanych w Europie i 68% na świecie.

Przyciąganie wykwalifikowanych pracowników (49% w Europie, 55% na świecie), czas szkolenia w celu osiągnięcia pełnej produktywności (51% w Europie, 54% na świecie), absencja (36% w Europie, 33% na świecie) i utrata siły roboczej na rzecz konkurencji (26% w Europie, 30% na świecie) były wymieniane jako główne problemy kadrowe.

"Problemy pracownicze, z którymi boryka się branża magazynowa, nie znikną" – powiedział Andre Luecht, Global Transportation and Logistics Lead, Zebra Technologies. "Istnieje szereg wyzwań, na które liderzy branży magazynowej nie mają wpływu. Zaliczają się do nich utrzymująca się pamięć o utracie pracy i niepewności doświadczanej podczas pandemii, starzejące się społeczeństwo i pogarszająca się demografia, oraz różnice pokoleniowe, jeśli chodzi o preferencje dotyczące pracy i kariery."

Jednakże, liderzy branży magazynowej mogą poradzić sobie z niektórymi wyzwaniami, takimi jak pozyskiwanie, szkolenie i zatrzymywanie pracowników oraz wsparcie w zwiększeniu wydajności.

Pracę w branży magazynowej powszechnie postrzega się jako zajęcie wymagające sprawności manualnej i szybkości, a jednocześnie obarczone ciągle rosnącymi wymaganiami co do tempa jej wykonywania. Wiąże się to z potrzebą spełnienia oczekiwań konsumentów w zakresie dostępności, szybkości i wyboru dostaw czy zwrotów" – powiedział Luecht. „83% pracowników magazynów w Europie (86% globalnie) twierdzi, że wprowadzenie technologii pomogłoby przyciągnąć i zatrzymać personel, a 80% zatrudnionych w Europie (83% globalnie) mówi, że czuliby się bardziej docenieni przez pracodawcę, gdyby zostali wyposażeni w narzędzia technologiczne i automatyzację pomagającą im w pracy."

Liderzy branży magazynowej również to rozumieją, a 86% w Europie (88% na świecie) uważa, że wdrożenie rozwiązań technologicznych może pomóc w przyciągnięciu i utrzymaniu potrzebnych pracowników. 54% europejskich decydentów (56% na świecie) stwierdziło również, że ograniczenie niepotrzebnych zadań i dbanie o dobrostan personelu (55% w Europie, 54% na świecie) to jedne z kluczowych kwestii podnoszonych przez liderów branży.

Wyzwanie polega na dopasowaniu rodzaju i poziomu technologii oraz zakresu automatyzacji do potrzeb biznesowych i dostępności siły roboczej, mieszcząc się przy tym w budżecie i zapewniając zgodność z dotychczasowymi systemami oraz oferując odpowiednie wsparcie i szkolenia.

"Z raportu wynika, że do 2028 roku, wyposażenie większości pracowników w urządzenia mobilne (22% w Europie, 24% na świecie) oraz współpraca pracowników z urządzeniami z pewną automatyzacją (21% w Europie, 24% na świecie) będą dwoma głównymi scenariuszami, do realizacji których dążą liderzy branży" – powiedział Luecht, kreśląc obraz przyszłości, w której automatyzacja bardziej wesprze pracowników.

Tylko 17% firm w Europie (16% na świecie) pracuje nad częściową automatyzacją obiektów bez udziału pracowników w określonych przepływach pracy do 2028 r., a zaledwie 8% (7% na świecie) chce pełnej automatyzacji zakładów bez udziału pracowników w całym obiekcie.

Myślę, że pomimo konieczności ograniczania błędów, realizacji umów o poziomie świadczenia usług i pojawiających się wyzwań pracowniczych, dane mówią nam, że jesteśmy daleko od branży magazynowego działającej w trybie bezobsługowym" – powiedział Luecht. „Istnieje pilna potrzeba inwestowania we właściwy rodzaj technologii i automatyzacji dla obecnej i potencjalnej siły roboczej. Po dokonaniu tych inwestycji, należy je szeroko komunikować, aby transformacja operacyjna i transformacja siły roboczej kształtowały sposób postrzegania branży przez obecnych pracowników i kandydatów."

KLUCZOWE WNIOSKI

  • Raport firmy Zebra ujawnia główne czynniki wpływające na postępującą automatyzację magazynów oraz kluczowe problemy związane z rekrutacją i retencją pracowników.
  • Pracownicy magazynów i decydenci postrzegają technologię i automatyzację jako rozwiązanie niektórych najbardziej palących problemów w branży.
  • Po dokonaniu inwestycji w technologię i automatyzację, należy o nich szeroko informować, aby zmienić sposób postrzegania miejsc pracy i branży.
Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Małe firmy myślą, że windykacja jest tylko dla dużych Biuro prasowe
2024-04-26 | 08:00

Małe firmy myślą, że windykacja jest tylko dla dużych

Co 5. firma nie reguluje zobowiązań wobec kontrahentów, bo sama nie otrzymuje zapłaty od klientów – wynika z badania „Przeterminowanie faktur w polskich
Gospodarka Przenoszenie rachunków bankowych w systemie Ognivo w I kw. 2024 r.
2024-04-23 | 14:00

Przenoszenie rachunków bankowych w systemie Ognivo w I kw. 2024 r.

W I kw. 2024 r. decyzję o zmianie rachunku bankowego, z wykorzystaniem systemu Ognivo, podjęło 4 796 osób. Najwięcej wniosków w tym kwartale – ponad dwa tys. –
Gospodarka Majówka - wymarzony okres dla złodziei. Sklepy, lotniska i podróżni narażeni
2024-04-23 | 09:07

Majówka - wymarzony okres dla złodziei. Sklepy, lotniska i podróżni narażeni

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwana przez większość z nas majówka. Planujemy wyjazdy, wypady za miasto, albo zwyczajnie przeznaczymy ten czas na wypoczynek w domowym zaciszu.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.