Komunikaty PR

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

2024-08-14  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt

Mariola Żak
Aurec Home Holding Sp. z o.o.

ul. Jutrzenki 111A
02-231 Warszawa
press|aurechome.com| |press|aurechome.com
509378828
www.aurechome.pl

Kupno mieszkania to wybór miejsca, które stanie się domem, oazą spokoju i przestrzenią do realizacji marzeń na długie lata. Dlaczego warto postawić na nowe mieszkanie od dewelopera? Wyobraź sobie pachnące świeżością wnętrza, duże przeszklenia, komfortowy taras i nowoczesne rozwiązania techniczne. To wszystko czeka na Ciebie już od pierwszego dnia w lokalu z rynku pierwotnego. Co więcej, inwestując w nieruchomość od dewelopera, stajesz się nie tylko właścicielem czterech ścian, ale też częścią nowoczesnego, funkcjonalnie zaprojektowanego osiedla, gdzie każdy detal został starannie przemyślany. To przestrzeń, w której codzienne życie nabiera nowego wymiaru – pełnego wygody, bezpieczeństwa i komfortu.

Poznaj główne powody, dla których warto rozważyć zakup mieszkania od dewelopera:

Atrakcyjna lokalizacja

Nowe osiedla powstają w dogodnych lokalizacjach, są dobrze skomunikowane z centrum miasta i oferują bliskość przedszkoli, szkół, restauracji, parków i infrastruktury handlowo-usługowej. Dla miłośników przyrody deweloperzy tworzą kameralne enklawy na obrzeżach miast, z licznymi terenami zielonymi i jak w przypadku inwestycji Aurec Home „My Forest” zlokalizowanej na warszawskiej Białołęce, z prywatnym lasem na wyciągnięcie ręki.

Niestandardowa infrastruktura i tereny wspólne

Innowacyjni deweloperzy podejmują się modernizacja starych budynków przemysłowych i nadając im drugie życie, tworzą nowoczesne industrialne osiedla z historią miasta w tle. W stolicy prym wiedzie inwestycja Aurec Home – „Fabrica Ursus”. Deweloper oferuje przestronne i starannie wykończone wnętrza, duże balkony – nawet 16 mkw., komfortową przestrzeń wspólną i industrialny design – z historycznymi elementami dawnej fabryki Ursus wkomponowanymi w zabudowę mieszkaniową.

Akcentując zalety lokali z rynku pierwotnego, warto także wspomnieć o przemyślanym zagospodarowaniu przestrzeni wspólnych: interaktywnych placach zabaw, oczkach wodnych, fontannach, terenach zielonych, siłowniach stacjonarna czy plenerowych, które w nowych osiedlach są zlokalizowane tuż po wyjściu z domu. Dodatkowy atutem mieszkań od dewelopera jest zagwarantowany parking podziemny lub miejsce postojowe, a także specjalne stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. W lokalach z rynku wtórnego często nie można liczyć na indywidualny parking, co skutkuje marnowaniem czasu na szukanie wolnego miejsca w okolicznych ulicach.

Szeroki wybór mieszkań

Marzysz o mieszkaniu z tarasem czy ogródkiem? Chcesz z okna podziwiać panoramę miasta czy zielony park? Wybierając nowe mieszkanie od dewelopera, możesz postawić na dokładnie te rozwiązania, których są dla Ciebie priorytetem. Oferta mieszkań deweloperskich jest bogata i zróżnicowana. Na rynku pierwotnym znajdziesz mieszkania w różnych lokalizacjach: w centrum miast i na obrzeżach, o rozmaitym metrażu: od ustawnych kawalerek 35 m.kw., przez kompaktowe lokale dwupokojowe 45 m.kw., aż po trzy i czteropokojowe apartamenty o powierzchni ok.100 m.kw. Dzięki dużej różnorodności każdy znajdzie swoje wymarzone „M” bez problemu!

Możliwość personalizacji wnętrza

Kupując mieszkanie na etapie budowy, masz możliwość wprowadzenia zmian w układzie pomieszczeń, wyboru materiałów wykończeniowych czy też dostosowania instalacji do własnych potrzeb.

- W inwestycji Fabrica Ursus tworzymy mieszkania z niepowtarzalnym klimatem i z sufitami na wysokości aż 280 cm – to aż o 15-20 cm więcej niż ich tradycyjna wysokość. Nabywcy zyskują większą przestrzeń: wizualnie i praktycznie mają więcej miejsca do zagospodarowania, a także szersze możliwości aranżacji i personalizacji wnętrza. Sufity w niestandardowych wysokościach to także więcej światła w lokalu i lepsza cyrkulacja powietrza, co przekłada się na jakość życia – komentuje Mariola Żak, dyrektor d.s sprzedaży i marketingu w Aurec Home.

Aurec Home wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i współpracuje z pracownią Home Planer, która kompleksowo wykańcza wnętrza we wszystkich inwestycjach dewelopera. Oznacza to, że właściciel może zamówić wykończenie mieszkania według własnych preferencji, bez konieczności samodzielnego szukania ekipy remontowej i zamieszkać w pełni wyposażonym mieszkaniu zaraz po odebraniu kluczy.

Nowoczesne technologie i wysoka jakość

Mieszkania od dewelopera są budowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i materiałów, które zapewniają lepszą izolację termiczną i akustyczną. Nowe budynki spełniają wysokie standardy energooszczędności, gwarantując niższe koszty eksploatacji. Dla przykładu nowopowstająca industrialna inwestycja „Fabrica Ursus” zawiera w planach charakterystyczne ekologiczne rozwiązania, zwiększające komfort życia mieszkańców i co najważniejsze pomagające zaoszczędzić na rachunkach. Jak tłumaczy Mariola Żak z Aurec Home w budynkach zostaną zainstalowane patenty oszczędzające energię, m.in.: panele fotowoltaiczne, gruntowe wymienniki ciepła czy wentylację mechaniczną.

Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera, warto wspomnieć także o kwestiach prawnych.

Gwarancja i rękojmia

Kupując nowe mieszkanie, nabywca otrzymuje kilkuletnią gwarancję na wady ukryte. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, deweloper jest zobowiązany do ich naprawy. Ponadto zgodnie z polskim prawem deweloperzy mają obowiązek udzielania rękojmi, co daje dodatkowe zabezpieczenie. Rękojmia to odpowiedzialność dewelopera za wady nieruchomości, o których kupujący nie wiedział w dniu zakupu. Mogą to być np. usterki, których nabywca nie zauważył w trakcie odbioru technicznego, lub takie, które ujawniły się już po przeprowadzce. Rękojmia zobowiązuje firmę deweloperską do usunięcia tych wad.

Zwolnienie z podatku

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego jest zwolniony od zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, który wynosi 2% wartości nieruchomości. W ten sposób w kieszeni kupującego zostaje całkiem spora kwota — przy zakupie mieszkania za 400 000 z rynku wtórnego, zapłaci on aż 8 000 podatku.

Prostszy proces zakupu

Zakup mieszkania od dewelopera często jest łatwiejszy pod względem prawnym, gdyż nie ma ryzyka, że mieszkanie ma skomplikowaną historię prawną, co czasem zdarza się przy nieruchomościach z rynku wtórnego. Ponadto banki często oferują preferencyjne warunki kredytowe na zakup nowych mieszkań, co może ułatwić sfinansowanie takiej transakcji.

- Z początkiem marca 2024 r. rozpoczęliśmy sprzedaż lokali z inwestycji Fabrica Ursus. Mieszkania można kupić za gotówkę lub na kredyt. Klienci, którzy na zakup nieruchomości potrzebują uruchomić kredyt hipoteczny, mogą liczyć na naszą pomoc. Aurec Home współpracuje z firmą pośrednictwa finansowego – Notus Finanse, która gwarantuje otrzymanie kredytu na korzystnych warunkach oraz pełne wsparcie na każdym etapie ubiegania się o finansowanie – podkreśla Mariola Żak.

Potencjalny wzrost wartości

Nowe mieszkania zakupione od dewelopera, zwłaszcza w rozwijających się dzielnicach mogą zyskać na wartości w miarę upływu czasu, co czyni je atrakcyjną inwestycją na przyszłość. Takie lokale łatwiej wynająć w razie, gdyby Twoje plany życiowe uległy zmianie. Sprzedasz je także znacznie szybciej niż mieszkanie z rynku wtórnego, które miało już kilku właścicieli.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Aurec Home Holding Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Rekordowy lipiec dla Grupy DGP Infor. Niemal 10,5 mln UU i 56,5 mln odsłon Biuro prasowe
2024-08-23 | 01:00

Rekordowy lipiec dla Grupy DGP Infor. Niemal 10,5 mln UU i 56,5 mln odsłon

Lipiec przyniósł znakomite wyniki serwisów DGP Infor. Portale wchodzące w skład Grupy odwiedziło blisko 10,48 mln unikalnych użytkowników, co oznacza wzrost
Gospodarka Indie – (wschodząca?) gwiazda światowej gospodarki
2024-08-21 | 15:00

Indie – (wschodząca?) gwiazda światowej gospodarki

Indie przez trzecią kadencję pod rządami premiera Narendry Modi utrzymują zarówno wysoki wzrost gospodarczy (+6,4% w 2024 r. i +6,5% w 2025 r., po +7,7% w 2023
Gospodarka Ważą się losy Huty Częstochowa
2024-08-14 | 11:00

Ważą się losy Huty Częstochowa

W obliczu decyzji sądu o postawieniu Huty Liberty Częstochowa w stan upadłości, najbliższy miesiąc upłynie pod znakiem poszukiwania dzierżawcy zakładu. Wszystko po to, by jak

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.