Dobry KONTAKT na dobry KONTRAKT

Ilona Urbańczyk
Seifert Polska
Kosztowska 21
41-409 Mysłowice
i.urbanczyk|seifert-logistics.com| |i.urbanczyk|seifert-logistics.com
+48 327 317 110
www.seifert-logistics.com
Pod koniec roku Zarząd Seifert Polska i Seifert Automotive Polska rozesłał ponad 600 wiadomości do swoich Pracownic i Pracowników z podziękowaniem... za pośrednictwem słodyczy
DOŚWIADCZONY OPERATOR LOGISTYCZNY TO DOBRY PARTNER I KATALIZATOR ROZWOJU, bowiem efektywność operacyjna przy zminimalizowaniu odpowiedzialności własnej (scedowanej na operatora logistycznego właśnie) jest skuteczną formą zarządzania przedsiębiorstwem.
W szczególności obecnie, gdy za sprawą pandemii wzrosła świadomość znaczenia i roli logistyki w prowadzenia biznesu, współpraca z doświadczonym operatorem, który sam wykazuje się odpornością i sprawnym zarządzaniem, warta jest rozpatrzenia.
Logistyka kontraktowa w przeciwieństwie do magazynowych ofert deweloperskich, zapewnia kompleksową obsługę, a więc oprócz wymaganej powierzchni magazynowej – odpowiednie wyposażenie, certyfikacje oraz profesjonalną kadrą logistyczną.
W każdym przedsiębiorstwie spektrum obowiązków i szeroki wachlarz zadań logistycznych wprost przekłada się na konieczność zatrudnienia, oprócz pracowników produkcyjnych, istotnej liczby wysoko wykwalifikowanej kadry, dedykowanej do logistycznej obsługi przepływów. A o tę w dzisiejszych czasach niezwykle trudno. Jak wynika bowiem z badań Manpower aktualnie trudniej znaleźć magazyniera niż programistę, gdyż skala niedoboru kandydatów na stanowiska logistyczne jest nawet większa niż w przypadku specjalistów IT (raport „Logistyka w Polsce” ManpowerGroup i Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania).
Tymczasem profesjonalna kadra operatora logistycznego nie tylko przejmuje na siebie standardowe obowiązki logistyczne, ale też na zlecenie klienta odpowiada za odciążające przedsiębiorcę usługi dodatkowe (VAS), tj. kompletacja, przepakowywanie, czyszczenie, tworzenie zestawów promocyjnych, etykietowanie, kontrolę jakości i temperatury, inwentaryzację, transport wewnątrz-zakładowy, aż po planowanie i realizacje transportu.
„Szerokie portfolio, jako efekt dywersyfikacji i ponad 70-letnie doświadczenie stanową solidny fundament i atut Naszej Grupy. Z kolei filarem tak sprawnie zarządzanej działalności jest nasza sprawdzona, przy okazji wielu wymagających projektów - kadra logistyczna. Dzięki sumie tych potencjałów rozwijamy się zarówno w Niemczech, gdzie za moment otwieramy nasze nowe Centrum Logistyczno-Administracyjne w Ulm Nord, jak i w Polsce, rozbudowując właśnie do 15 000 mkw nasze Centrum Logistyczno-Spedycyjne w tak poszukiwanej przez przedsiębiorców lokalizacji, jaką jest Bielsko-Biała” – podsumowuje Dorota Kamińska, Specjalistka ds. rozwoju Seifert Polska.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.