Komunikaty PR

Great Place To Work®: 100 Najlepszych Małych i Średnich Miejsc Pracy™ w Europie

2024-09-30  |  13:00
Kontakt
Joanna Kowalczuk
Be Communications

ul. Kijowska 5
03-738 Warszawa
j.kowalczuk|becomms.pl| |j.kowalczuk|becomms.pl
+48 603 98 18 72
www.becomms.pl

27 września 2024 r. Great Place To Work® ogłosił listę Najlepszych Małych i Średnich Miejsc Pracy w  Europie™. Na liście znalazło się 100 organizacji zatrudniających od 50 do 499 pracowników i reprezentujących 21 europejskich krajów. Wśród najlepszych w Europie są też 3 firmy z Polski.

 

W tym roku po raz pierwszy ogłoszenie Najlepszych Miejsc Pracy™ w Europie zostało przez Great Place To Work® podzielone na dwa wydarzenia: lista Najlepszych Małych i Średnich Miejsc Pracy™ – ogłoszona obecnie – oraz lista Dużych i Międzynarodowych Najlepszych Miejsc Pracy™ w Europie, którą poznamy za 2 tygodnie (10 października).

 

Pierwsza piątka wśród małych i średnich firm

Aby trafić na listę Najlepszych Małych i Średnich Miejsc Pracy™ w Europie, firmy musiały wcześniej uzyskać w swoim kraju Certyfikację, zakwalifikować się na listę lokalną Great Place To Work® oraz zatrudniać od 50 do 499 pracowników. Do tegorocznego rozdania uprawnione były organizacje z 21 europejskich krajów: Austrii, Belgii, Cypru, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Łącznie reprezentowały one głos ponad 300 tys. pracowników (spośród 1,3 miliona pracowników, którzy wzięli udział w badaniu w regionie europejskim).  Finałowa europejska czołówka została wybrana z tego utytułowanego, międzynarodowego grona.

W tym roku na pierwszym miejscu rankingu znalazła się brytyjska firma informatyczna Talos360. Za nią uplasował się ECOMMBX z Cypru reprezentujący sektor fintech. Trzecie miejsce należy do niemieckiej firmy CPC Unternehmensmanagement AG świadczącej usługi profesjonalne. Tę samą branżę reprezentuje, kolejna w rankingu, holenderska firma Mobilee. Pierwszą piątkę zamyka firma Synergies z Portugalii działająca w branży reklamowej.

 

Polska reprezentacja na tle Europy

W elitarnym gronie 100 Najlepszych Małych i Średnich Miejsc Pracy™ w Europie znalazły się 3 firmy z Polski. Na wysokim ósmym miejscu uplasowała się spółka Tradedoubler świadcząca usługi profesjonalne. Na 46. miejscu znalazła się informatyczna firma Intellias Poland, a na 79. farmaceutyczna spółka Egis Polska.

Warto przypomnieć, że na ogłoszonej w maju liście Najlepszych Miejsc Pracy Polska™ 2024 Tradedoubler otwierał na pierwszym miejscu listę firm w kategorii poniżej 100 zatrudnionych, Intellias  Poland zajął drugie miejsce w kategorii zatrudniających poniżej 500 osób i był to zarazem debiut firmy na listach Great Place To Work®, a oczko niżej w tej samej kategorii uplasował się Egis Polska. Są to więc firmy z polskiej ścisłej czołówki (więcej o liście krajowej: https://www.greatplacetowork.pl/najlepsze-miejsca-pracy-3/najlepsze-miejsca-pracy-polska/2024).

W ujęciu krajowym podobną liczbą firm na liście mogą pochwalić się Niemcy i Irlandia. Są jednak kraje, których reprezentacja jest znacznie liczniejsza: Belgia – 8 firm, Austria i Norwegia – po 7 firm, Cypr, Grecja, Portugalia i Szwecja – po 6 firm.

 

Firmy informatyczne wciąż w czołówce

Mimo licznych głosów o kryzysie w sektorze IT i spadającym popycie na specjalistów tej branży, firmy informatyczne zdominowały tegoroczną listę Najlepszych Małych i Średnich Miejsc Pracy™ w Europie. Liczby mówią tu same za siebie: 50 firm spośród 100 laureatów, czyli równo połowa, deklaruje działalność właśnie w tym sektorze. Najliczniejszą po IT branżą są usługi profesjonalne (13%) oraz usługi finansowe (6%). Pozostali laureaci reprezentują bardzo szerokie spectrum branż – od szkoleniowych po transportowe i produkcyjne – pokazując tym samym, że ani wielkość firmy, ani rodzaj działalności nie są przeszkodą w tworzeniu świetnych miejsc pracy docenianych przez pracowników.

 

Pełna lista 100 Najlepszych Małych i Średnich Miejsc Pracy™ Europa 2024 w załączniku oraz na www.greatplacetowork.pl

 

Badanie Great Place to Work® ma ponad trzydziestoletnią historię i niezmiennie jest największym globalnym badaniem jakości miejsc pracy na świecie. Swoim zasięgiem obejmuje ponad 170 krajów. Konkurs na Najlepsze Miejsca Pracy™ jest prowadzony w oparciu o obiektywną metodologię, która od wielu lat stanowi światowy standard. O miejscu na liście decydują przed wszystkim wyniki ankiety pracowniczej. Poufne badanie ujawnia doświadczenia pracowników w zakresie zaufania, innowacji, wartości firmy i przywództwa. Firmy są również oceniane pod kątem tego, jak dobrze tworzą miejsce pracy For All™, w którym wszyscy pracownicy są mile widziani i doceniani bez względu na to, kim są i co robią.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Be Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.