Komunikaty PR

Immersyjna wystawa „Kleks. Magia Kina” debiutuje w Warszawie

2024-07-08  |  11:00
Biuro prasowe

Jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie wystaw filmowych dotarła do Warszawy. Od jutra dla zwiedzających w Centrum Praskim Koneser zostanie udostępniona wystawa „Kleks. Magia Kina” – ekspozycja inspirowana filmem „Akademia Pana Kleksa”. Produkcja zgromadziła w kinach  blisko 3 mln widzów, a obecnie jest jedną z najbardziej popularnych produkcji na Netflix. To druga tego typu wystawa w Polsce – ekspozycja w Katowicach o tym samym tytule, w pół roku od otwarcia zgromadziła 45 tys. gości. Twórcy wystawy zapowiadają dalszy rozwój interaktywnych konceptów.

- To fantastyczne miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nasi goście będą mogli poznać kulisy powstania filmu – w szczególności efektów specjalnych, a także zobaczą oryginalne elementy scenografii. W naszej immersyjnej przestrzeni przenosimy się wprost do Jaskini Wilkusów czy sali wykładowej gdzie odbywa się multimedialna prelekcja, która poruszy emocje każdego widza, niezależnie od wieku. To miejsce, gdzie granica pomiędzy światem rzeczywistym, a realnym zaciera się  – opowiada Grzegorz Pietraszewski, pomysłodawca muzeum „Kleks. Magia Kina”, koproducent Akademii Pana Kleksa w reżyserii Macieja Kawulskiego. 

Warszawską ekspozycję tworzyło 13 zespołów, od projektantów, przez rzeźbiarzy, malarzy i zespoły budownicze. Wystawa oferuje odbiorcom dwie godziny zwiedzania w pełnym immersji uniwersum Akademii Pana Kleksa i jest w stanie obsłużyć 300-400 zwiedzających dziennie.

- Wystawa w Katowicach okazała się pełnym sukcesem, od stycznia 2024 roku odwiedziło nas 45 tys. osób. To świetny wynik. Informacja o otwarciu warszawskiej przestrzeni spotkała się z dużym entuzjazmem i już przełożyła się na dobre wyniki sprzedaży biletów, mimo że otwarcie dopiero przed nami! Zbudowaliśmy naprawdę silną grupę odbiorców, którzy czekają na nowe elementy i produkty osadzone w uniwersum Akademii Pana Kleksa – dodaje Grzegorz Pietraszewski.

Interaktywne wystawy Kleks. Magia Kina to część szerokiej strategii, która zakłada stworzenie ekosystemu rozrywki dla fanów kina, zarówno najmłodszych, jak i starszych. Immersyjne przestrzenie w Katowicach i w Warszawie są jednymi z najbardziej zaawansowanych projektów w Europie. Porównywalne wystawy tworzy Disney, Super Mario Bros, czy Harry Potter.

- Choć nie opadły jeszcze emocje po premierze pierwszej części filmu Akademia Pana Kleksa, fani z niecierpliwością wyczekują drugiej. To już oficjalna informacja: Kleks i wynalazek Filipa Golarza wejdzie do kin 3 stycznia 2025 roku Mamy więc przekonanie, że popularność brandu Akademia Pana Kleksa będzie „na fali” jeszcze przez długi czas – wyjaśnia Grzegorz Pietraszewski.

Autorzy wystawy nie zwalniają tempa i zapowiadają kolejne projekty w oparciu zarówno o uniwersum Akademii Pana Kleksa oraz o kolejne klasyki polskiej literatury młodzieżowej.

- Nasz projekt przyciąga kolejnych partnerów biznesowych – nie zamykamy się tylko na Akademię Pana Kleksa. Mogę zdradzić, że prowadzimy już kolejne, zaawansowane rozmowy z podmiotem, który posiada prawa do innej, kultowej powieści dziecięcej w zakresie stworzenia analogicznych immersyjnych przestrzeni na bazie fabuły książek. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli ujawnić więcej szczegółów – mówi Grzegorz Pietraszak.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie Biuro prasowe
2025-03-27 | 10:00

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Godzenie rozwoju zawodowego z życiem rodzinnym, argumentowanie swojej wartości oraz dowodzenie słuszności swoich pomysłów – to zaledwie kilka wyzwań, na jakie
Gospodarka Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
2025-03-24 | 15:50

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

Prawie 300 postulatów deregulacyjnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a dotyczących m.in podatków, zatrudnienia, cyfryzacji czy energetyki
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.