Komunikaty PR

Immersyjna wystawa „Kleks. Magia Kina” debiutuje w Warszawie

2024-07-08  |  11:00
Biuro prasowe

Jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie wystaw filmowych dotarła do Warszawy. Od jutra dla zwiedzających w Centrum Praskim Koneser zostanie udostępniona wystawa „Kleks. Magia Kina” – ekspozycja inspirowana filmem „Akademia Pana Kleksa”. Produkcja zgromadziła w kinach  blisko 3 mln widzów, a obecnie jest jedną z najbardziej popularnych produkcji na Netflix. To druga tego typu wystawa w Polsce – ekspozycja w Katowicach o tym samym tytule, w pół roku od otwarcia zgromadziła 45 tys. gości. Twórcy wystawy zapowiadają dalszy rozwój interaktywnych konceptów.

- To fantastyczne miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nasi goście będą mogli poznać kulisy powstania filmu – w szczególności efektów specjalnych, a także zobaczą oryginalne elementy scenografii. W naszej immersyjnej przestrzeni przenosimy się wprost do Jaskini Wilkusów czy sali wykładowej gdzie odbywa się multimedialna prelekcja, która poruszy emocje każdego widza, niezależnie od wieku. To miejsce, gdzie granica pomiędzy światem rzeczywistym, a realnym zaciera się  – opowiada Grzegorz Pietraszewski, pomysłodawca muzeum „Kleks. Magia Kina”, koproducent Akademii Pana Kleksa w reżyserii Macieja Kawulskiego. 

Warszawską ekspozycję tworzyło 13 zespołów, od projektantów, przez rzeźbiarzy, malarzy i zespoły budownicze. Wystawa oferuje odbiorcom dwie godziny zwiedzania w pełnym immersji uniwersum Akademii Pana Kleksa i jest w stanie obsłużyć 300-400 zwiedzających dziennie.

- Wystawa w Katowicach okazała się pełnym sukcesem, od stycznia 2024 roku odwiedziło nas 45 tys. osób. To świetny wynik. Informacja o otwarciu warszawskiej przestrzeni spotkała się z dużym entuzjazmem i już przełożyła się na dobre wyniki sprzedaży biletów, mimo że otwarcie dopiero przed nami! Zbudowaliśmy naprawdę silną grupę odbiorców, którzy czekają na nowe elementy i produkty osadzone w uniwersum Akademii Pana Kleksa – dodaje Grzegorz Pietraszewski.

Interaktywne wystawy Kleks. Magia Kina to część szerokiej strategii, która zakłada stworzenie ekosystemu rozrywki dla fanów kina, zarówno najmłodszych, jak i starszych. Immersyjne przestrzenie w Katowicach i w Warszawie są jednymi z najbardziej zaawansowanych projektów w Europie. Porównywalne wystawy tworzy Disney, Super Mario Bros, czy Harry Potter.

- Choć nie opadły jeszcze emocje po premierze pierwszej części filmu Akademia Pana Kleksa, fani z niecierpliwością wyczekują drugiej. To już oficjalna informacja: Kleks i wynalazek Filipa Golarza wejdzie do kin 3 stycznia 2025 roku Mamy więc przekonanie, że popularność brandu Akademia Pana Kleksa będzie „na fali” jeszcze przez długi czas – wyjaśnia Grzegorz Pietraszewski.

Autorzy wystawy nie zwalniają tempa i zapowiadają kolejne projekty w oparciu zarówno o uniwersum Akademii Pana Kleksa oraz o kolejne klasyki polskiej literatury młodzieżowej.

- Nasz projekt przyciąga kolejnych partnerów biznesowych – nie zamykamy się tylko na Akademię Pana Kleksa. Mogę zdradzić, że prowadzimy już kolejne, zaawansowane rozmowy z podmiotem, który posiada prawa do innej, kultowej powieści dziecięcej w zakresie stworzenia analogicznych immersyjnych przestrzeni na bazie fabuły książek. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli ujawnić więcej szczegółów – mówi Grzegorz Pietraszak.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.