OSM Piątnica wyróżniona nagrodą European Economic Award
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała nagrodę European Economic Award przyznawaną przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki. Spółdzielnia została doceniona za istotny wkład w rozwój gospodarczy, zbudowanie silnej marki oraz promowanie Polski jako wiarygodnego partnera gospodarczego na rynkach zagranicznych.
European Economic Award to wyróżnienie przyznawane firmom mającym wysoką pozycję na rynku europejskim i międzynarodowym w uznaniu za dotychczasowe osiągnięcia oraz wprowadzanie nowatorskich rozwiązań na najwyższym światowym poziomie.
OSM Piątnica od początku działalności stawia na rozwój i innowacyjność, zarówno na poziomie wprowadzanych nowości produktowych, jak i wdrażanych rozwiązań technologicznych. Dzięki temu wiele wyrobów mleczarskich z Piątnicy okazało się przełomowymi dla krajowego rynku, a Spółdzielnia niejednokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju całej branży. OSM Piątnica z sukcesem realizuje kolejne inwestycje, wprowadza nowe produkty i nie ustaje w dążeniu do doskonałości i efektywności produkcyjnej.
Obecnie Piątnica jest jedną z najsilniejszych marek nabiałowych w Polsce, darzoną przez konsumentów ogromnym zaufaniem i cenioną za wysoką jakość, naturalność oraz wyśmienity smak oferowanych produktów. OSM Piątnica z powodzeniem realizuje także ekspansję zagraniczną i obecnie produkty z podlaskiej Spółdzielni dostępne są już w ponad 20 krajach na świecie.
Nagroda European Economic Award to potwierdzenie wysokich standardów biznesowych Piątnicy, zaangażowania w rozwój Spółdzielni, a także skutecznego wdrażania nowoczesnych rozwiązań.
O nagrodzie European Economic Award
Nagroda European Economic Award przyznawana jest przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki, który podejmuje działania mające na celu integrację wszystkich gałęzi gospodarki, promowanie polskich przedsiębiorstw na arenie krajowej i międzynarodowej oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat innowacji, dobrych praktyk biznesowych i nowych technologii. Nagroda buduje pozytywny wizerunek firm, jest świadectwem ich dotychczasowych osiągnięć oraz zachętą do dalszego rozwoju, a także pomaga w promowaniu polskiej gospodarki.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.