Komunikaty PR

ROCKWOOL nagrodzony w konkursie TOPBuilder

2020-04-06  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Nagrodzone płyty z wełny skalnej FRONTROCK FS oraz FRONTROCK FS to jedyne na rynku rozwiązanie, którego właściwości i parametry są zgodne z wytycznymi SITP dotyczącymi projektowania ocieplenia elewacji budynków z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe. Produkty te przeznaczone są do zabezpieczeń fasad ETICS ze styropianu w postaci poziomych barier oraz naroży okiennych. Płyty świetnie sprawdzą się również w przypadku przeprowadzania prac termomodernizacyjnych istniejących już budynków, szczególnie wielorodzinnych, np. przy ich dociepleniu.

Płyty z wełny skalnej FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN idealnie odpowiadają na potrzebę zapewnienia minimalnego poziomu bezpieczeństwa pożarowego. Dziś, zważywszy na grubość ocieplenia domu, ryzyko szybkiego rozprzestrzenienia się pożaru znacząco się zwiększyło. Dlatego tak istotne jest, by w procesie ocieplania budynku wykonawcy wykorzystywali materiały o najwyższej klasie reakcji na ogień A1, które zapewniają całkowitą stabilność termiczną pozwalającą na wykonanie szczelnych i skutecznych pasów przeciwpożarowych. Nowe płyty ROCKWOOL: FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN, to rozwiązania spełniające wymogi w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Cechy produktów FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN:

  • FRONTROCK FS – płyty z wełny skalnej do zabezpieczeń ogniowych ociepleń ścian zewnętrznych w metodzie ETICS (lekkiej mokrej) o współczynniku przewodzenia ciepła  λD = 0,036 W/mK. Można mocować je na wszelkich podłożach na których dopuszczalne jest stosowanie systemów ETICS, zarówno w budynkach nowych, jak i poddawanych termomodernizacji.
  • FRONTROCK FSN – płyty z wełny skalnej przeznaczone do zabezpieczeń ogniowych otworów okiennych elewacji wykonywanych metodą ETICS o współczynniku przewodzenia ciepła λD = 0,036 W/mK. Płyty te są elementem dodatkowym bariery ogniowej – zabezpieczenia przeciwogniowego okien na elewacjach docieplonych metodą ETICS. Kształt i wymiary FRONTROCK FSN są dobrane do wymiarów pasów ochronnych FRONTROCK FS, co pozwala na wykonanie obróbki okna w elewacji w sposób zabezpieczający przed powstawaniem rys i pęknięć w narożach okiennych.

FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN to produkty w pełni innowacyjne, które, jak wszystkie produkty z wełny skalnej, posiadają najwyższą klasę reakcji na ogień A1. To pierwsze takie płyty na rynku, odpowiadające na potrzebę podniesienia bezpieczeństwa pożarowego elewacji ze styropianem. Gwarantują zabezpieczenie zgodnie z najnowszymi wytycznymi SITP WP-03:2018 dotyczącymi ocieplenia elewacji budynków z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe – mówi Łukasz Glapa, Dyrektor Marketingu ROCKWOOL Europy Środkowej i Wschodniej. – Cieszymy się, że nagrodzone zostały produkty, które odgrywają tak istotną rolę w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa w budynkach. W Polsce, w ciągu ostatnich 25 lat, wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej zmieniły się aż 7-krotnie. Od lat 90. grubość materiału izolacyjnego zwiększyła się 3-4-krotnie: od 5 cm do 15-20 cm. Tymczasem wymagania pożarowe nie zostały zaktualizowane do zmieniających się grubości izolacji. W przypadku wykorzystania palnych materiałów może to prowadzić do szybszego rozprzestrzeniania się ognia. 

Obydwa rozwiązania ROCKWOOL to produkty, które dzięki unikalnym właściwościom wełny skalnej pozwalają ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia po fasadzie budynku. Coraz powszechniejsza termomodernizacja sprawia, że jest to niezwykle istotne. W dobie coraz wyższych wymagań dotyczących współczynnika przewodzenia ciepła, stosujemy grubsze izolacje, co wpływa na poziom bezpieczeństwa pożarowego budynku. Zgodnie z rekomendacjami SITP, niepalne pasy z wełny skalnej są podstawowym środkiem spowalniającym rozprzestrzenianie się ognia. Gwarancją całkowitego zabezpieczenia przed tym zjawiskiem jest kompleksowe rozwiązanie w postaci izolacji całych ścian niepalnymi materiałami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Branża leasingowa – klęska urodzaju i miliardowego długu Biuro prasowe
2024-05-09 | 08:00

Branża leasingowa – klęska urodzaju i miliardowego długu

Branża leasingowa ma za sobą rekordowy rok, a obecny zapowiada się podobnie. Co 4. przedsiębiorca z sektora MŚP deklaruje, że w 2024 r. sięgnie po leasing. Jednak wraz ze wzrostem
Gospodarka Orbit® i Jakdojade.pl zabierają pasażerów na Orbitę Chillu
2024-05-08 | 12:00

Orbit® i Jakdojade.pl zabierają pasażerów na Orbitę Chillu

Niedawno Mars Wrigley odświeżył komunikację marki Orbit® pokazując, że bezcukrowa guma może być nie tylko orzeźwiającą przekąską, ale też dobrym towarzyszem. Kolejną odsłoną
Gospodarka Dobre wiadomości ze strefy euro przed Eurowizją – świętem europejskiej piosenki
2024-05-07 | 13:30

Dobre wiadomości ze strefy euro przed Eurowizją – świętem europejskiej piosenki

W skrócie: • W samą porę na Eurowizję w Malmö 7-11 maja, strefa euro wyszła z trwającej od pięciu kwartałów stagnacji (+0,3% kw./kw. w I kwartale), co wskazuje na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Francuskie firmy z potężnym wkładem w polską gospodarkę. Reinwestują tu połowę wypracowywanych zysków i zatrudniają prawie 230 tys. osób

Polska jest dziś dla Francji kluczowym partnerem gospodarczym w Europie Środkowo-Wschodniej. Na naszym rynku francuskie firmy ulokowały blisko połowę wszystkich swoich inwestycji w regionie CEE – obecnie działa ich tu 1,2 tys., tworzą łącznie 227 tys. bezpośrednich miejsc pracy i co najmniej drugie tyle pośrednich, u swoich dostawców i partnerów. Skumulowana wartość bezpośrednich inwestycji francuskich firm w Polsce wyniosła dotąd 108 mld zł. Szybko jednak rośnie, ponieważ przedsiębiorstwa znad Sekwany reinwestują 50 proc. wypracowanych przez siebie zysków, głównie w automatyzację i innowacje środowiskowe – wynika z nowego raportu, opublikowanego przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą we współpracy z Instytutem Debaty Eksperckiej i Analiz Quant Tank.

Transport

Europejski Bank Inwestycyjny stawia na projekty niskoemisyjnej energetyki i bezpieczeństwa. Finansowanie dla Polski to 5 mld euro rocznie

Ponad 85 mld  euro w ciągu ostatnich 20 lat zainwestował w Polsce Europejski Bank Inwestycyjny. Środki te przeznaczono przede wszystkim na budowę infrastruktury: dróg czy kolei. Obecnie najwyższy priorytet mają energetyka oraz bezpieczeństwo. Kolejnym etapem powinna być cyfryzacja oraz inwestycje w nowoczesne technologie i podniesienie innowacyjności. Cel to zwiększenie liczby patentów i licencji powstających w Polsce, a w konsekwencji – wzrost konkurencyjności naszego kraju.

Transport

Przed polskimi firmami transportowymi piętrzą się problemy. Obok konkurencji z Ukrainy są nim także liczni pośrednicy działający na unijnym rynku

Jednym z najpoważniejszych problemów firm transportowych jest dziś udział ogromnej liczby pośredników na unijnym rynku. – W sprytny sposób podkupują zlecenia, przetrzymując je do ostatniej chwili, kiedy mogą je dobrze, za niską cenę sprzedać. W efekcie przewoźnik wykonuje fracht o wartości niepokrywającej kosztów takiego transportu – mówi Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Jak ocenia, polska branża transportowa jest w tej chwili w kryzysie, wywołanym przez cały szereg nakładających się na siebie czynników, w tym także m.in. spowolnienie w europejskiej gospodarce i wyzwania związane z redukcją emisji. Zakłócenia powodowane ostatnimi protestami i blokowaniem polsko-ukraińskiej granicy tylko te problemy potęgują.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.