Komunikaty PR

ROCKWOOL nagrodzony w konkursie TOPBuilder

2020-04-06  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Nagrodzone płyty z wełny skalnej FRONTROCK FS oraz FRONTROCK FS to jedyne na rynku rozwiązanie, którego właściwości i parametry są zgodne z wytycznymi SITP dotyczącymi projektowania ocieplenia elewacji budynków z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe. Produkty te przeznaczone są do zabezpieczeń fasad ETICS ze styropianu w postaci poziomych barier oraz naroży okiennych. Płyty świetnie sprawdzą się również w przypadku przeprowadzania prac termomodernizacyjnych istniejących już budynków, szczególnie wielorodzinnych, np. przy ich dociepleniu.

Płyty z wełny skalnej FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN idealnie odpowiadają na potrzebę zapewnienia minimalnego poziomu bezpieczeństwa pożarowego. Dziś, zważywszy na grubość ocieplenia domu, ryzyko szybkiego rozprzestrzenienia się pożaru znacząco się zwiększyło. Dlatego tak istotne jest, by w procesie ocieplania budynku wykonawcy wykorzystywali materiały o najwyższej klasie reakcji na ogień A1, które zapewniają całkowitą stabilność termiczną pozwalającą na wykonanie szczelnych i skutecznych pasów przeciwpożarowych. Nowe płyty ROCKWOOL: FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN, to rozwiązania spełniające wymogi w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Cechy produktów FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN:

  • FRONTROCK FS – płyty z wełny skalnej do zabezpieczeń ogniowych ociepleń ścian zewnętrznych w metodzie ETICS (lekkiej mokrej) o współczynniku przewodzenia ciepła  λD = 0,036 W/mK. Można mocować je na wszelkich podłożach na których dopuszczalne jest stosowanie systemów ETICS, zarówno w budynkach nowych, jak i poddawanych termomodernizacji.
  • FRONTROCK FSN – płyty z wełny skalnej przeznaczone do zabezpieczeń ogniowych otworów okiennych elewacji wykonywanych metodą ETICS o współczynniku przewodzenia ciepła λD = 0,036 W/mK. Płyty te są elementem dodatkowym bariery ogniowej – zabezpieczenia przeciwogniowego okien na elewacjach docieplonych metodą ETICS. Kształt i wymiary FRONTROCK FSN są dobrane do wymiarów pasów ochronnych FRONTROCK FS, co pozwala na wykonanie obróbki okna w elewacji w sposób zabezpieczający przed powstawaniem rys i pęknięć w narożach okiennych.

FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN to produkty w pełni innowacyjne, które, jak wszystkie produkty z wełny skalnej, posiadają najwyższą klasę reakcji na ogień A1. To pierwsze takie płyty na rynku, odpowiadające na potrzebę podniesienia bezpieczeństwa pożarowego elewacji ze styropianem. Gwarantują zabezpieczenie zgodnie z najnowszymi wytycznymi SITP WP-03:2018 dotyczącymi ocieplenia elewacji budynków z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe – mówi Łukasz Glapa, Dyrektor Marketingu ROCKWOOL Europy Środkowej i Wschodniej. – Cieszymy się, że nagrodzone zostały produkty, które odgrywają tak istotną rolę w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa w budynkach. W Polsce, w ciągu ostatnich 25 lat, wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej zmieniły się aż 7-krotnie. Od lat 90. grubość materiału izolacyjnego zwiększyła się 3-4-krotnie: od 5 cm do 15-20 cm. Tymczasem wymagania pożarowe nie zostały zaktualizowane do zmieniających się grubości izolacji. W przypadku wykorzystania palnych materiałów może to prowadzić do szybszego rozprzestrzeniania się ognia. 

Obydwa rozwiązania ROCKWOOL to produkty, które dzięki unikalnym właściwościom wełny skalnej pozwalają ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia po fasadzie budynku. Coraz powszechniejsza termomodernizacja sprawia, że jest to niezwykle istotne. W dobie coraz wyższych wymagań dotyczących współczynnika przewodzenia ciepła, stosujemy grubsze izolacje, co wpływa na poziom bezpieczeństwa pożarowego budynku. Zgodnie z rekomendacjami SITP, niepalne pasy z wełny skalnej są podstawowym środkiem spowalniającym rozprzestrzenianie się ognia. Gwarancją całkowitego zabezpieczenia przed tym zjawiskiem jest kompleksowe rozwiązanie w postaci izolacji całych ścian niepalnymi materiałami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Go Green with Taiwan 2024 – zielone innowacje z szansą na nagrodę Biuro prasowe
2024-07-04 | 14:30

"Go Green with Taiwan 2024" – zielone innowacje z szansą na nagrodę

Startuje kampania „Go Green with Taiwan”, skierowana do autorów ekologicznych inicjatyw na całym świecie. Celem konkursu jest promowanie zrównoważonych rozwiązań
Gospodarka Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie
2024-07-03 | 10:35

Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

MOOVIN Interiors to warszawska pracownia architektury wnętrz, która jako jedyna oferuje kompleksowe usługi wykończenia wnętrz w standardzie Concierge. Dzięki temu zapewnia swoim
Gospodarka Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw
2024-06-27 | 08:00

Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw

Wytrzymałość polskich przedsiębiorców ma swoje granice, zwłaszcza, jeżeli chodzi o pieniądze. 40 proc. firm z sektora MŚP przekazuje do windykacji nieuregulowane faktury będące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.