Rohlig Suus Logistics otwiera oddział w Bratysławie
Rohlig Suus Logistics, jeden z największych polskich operatorów logistycznych, otworzył kolejną siedzibę w Europie Środkowo-Wschodniej. Po nowej placówce w Koprze w Słowenii przyszedł czas na Słowację. Nowy oddział, znajdujący się na lotnisku w Bratysławie, ma usprawnić obsługę klientów w tym regionie.
Wartość słowackiego rynku logistycznego przekroczyła już 5 miliardów euro. Jego cechą charakterystyczną jest rozdrobnienie – obsługuje go ponad 800 firm spedycyjnych, z czego sześciu największych kontroluje jedynie 9 proc. całego rynku. Należy jednak zaznaczyć, że rynek przewozów towarowych stabilnie się rozwija.
- Otwierając oddział w Bratysławie, kontynuujemy budowę swojej pozycji w regionie, rozwijając w pierwszej kolejności usługi we frachcie morskim i lotniczym, całopojazdowym oraz kolejowym. W ten sposób chcemy być wszędzie tam, gdzie potrzebują nas klienci. Wiele międzynarodowych korporacji, ale również nasi Polscy klienci, coraz częściej postrzega Polskę, Czechy, Słowację i Węgry jako jeden rynek – mówi Tadeusz Chmielewski, prezes zarządu Rohlig Suus Logistics.
Fracht drogowy ma największy udział w transporcie na Słowacji, a najszybciej rozwijającym się obszarem jest fracht lotniczy, który wzrósł o 21 proc. w 2017 r., 9 proc. w 2018 r. i 13 proc. w pierwszej połowie 2019 r. Firma chce w ciągu najbliższych lat zostać jednym z największych operatorów logistycznych na Słowacji.
Nowy oddział jest siódmym zagranicznym biurem Rohlig Suus Logistics otwartym w ostatnich dwóch latach. Poza Polską i Słowacją firma posiada oddziały w Czechach, Słowenii, na Węgrzech i w Rosji.
O Rohlig Suus Logistics
ROHLIG SUUS Logistics jest jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce. Firma specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy. W ciągu ostatnich 5 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2018 rok na poziomie 910 mln złotych. Aktualnie firma zatrudnia ponad 1500 osób w 28 oddziałach w kraju i zagranicą oraz zarządza ponad 200 tys. m kw. powierzchni magazynowej.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy
Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.
Ochrona środowiska
Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa
1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.
Handel
T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
– Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.