Rohlig Suus Logistics otwiera oddział w Bratysławie
Rohlig Suus Logistics, jeden z największych polskich operatorów logistycznych, otworzył kolejną siedzibę w Europie Środkowo-Wschodniej. Po nowej placówce w Koprze w Słowenii przyszedł czas na Słowację. Nowy oddział, znajdujący się na lotnisku w Bratysławie, ma usprawnić obsługę klientów w tym regionie.
Wartość słowackiego rynku logistycznego przekroczyła już 5 miliardów euro. Jego cechą charakterystyczną jest rozdrobnienie – obsługuje go ponad 800 firm spedycyjnych, z czego sześciu największych kontroluje jedynie 9 proc. całego rynku. Należy jednak zaznaczyć, że rynek przewozów towarowych stabilnie się rozwija.
- Otwierając oddział w Bratysławie, kontynuujemy budowę swojej pozycji w regionie, rozwijając w pierwszej kolejności usługi we frachcie morskim i lotniczym, całopojazdowym oraz kolejowym. W ten sposób chcemy być wszędzie tam, gdzie potrzebują nas klienci. Wiele międzynarodowych korporacji, ale również nasi Polscy klienci, coraz częściej postrzega Polskę, Czechy, Słowację i Węgry jako jeden rynek – mówi Tadeusz Chmielewski, prezes zarządu Rohlig Suus Logistics.
Fracht drogowy ma największy udział w transporcie na Słowacji, a najszybciej rozwijającym się obszarem jest fracht lotniczy, który wzrósł o 21 proc. w 2017 r., 9 proc. w 2018 r. i 13 proc. w pierwszej połowie 2019 r. Firma chce w ciągu najbliższych lat zostać jednym z największych operatorów logistycznych na Słowacji.
Nowy oddział jest siódmym zagranicznym biurem Rohlig Suus Logistics otwartym w ostatnich dwóch latach. Poza Polską i Słowacją firma posiada oddziały w Czechach, Słowenii, na Węgrzech i w Rosji.
O Rohlig Suus Logistics
ROHLIG SUUS Logistics jest jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce. Firma specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy. W ciągu ostatnich 5 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2018 rok na poziomie 910 mln złotych. Aktualnie firma zatrudnia ponad 1500 osób w 28 oddziałach w kraju i zagranicą oraz zarządza ponad 200 tys. m kw. powierzchni magazynowej.
Perspektywy globalnego handlu
Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów
WSP „Społem” inwestuje w przyszłość – nowoczesna hala podwoi wydajność
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.