Komunikaty PR

Szwajcarski model Innovation Through Partnerships na Impact’24 w Poznaniu

2024-05-22  |  11:30
Biuro prasowe

 

•              15 i 16 maja na konferencji Impact’24 w Poznaniu po raz pierwszy w historii zadebiutował pawilon swisstech

•              Wśród gości pawilonu spotkać można było wielu wybitnych naukowców, wizjonerów

i menedżerów z największych firm na świecie, a także przedstawicieli rządów kilku krajów

•              Idea przewodnia pawilonu Innovation Through Partnerships ilustruje ekosystem, który pozwala Szwajcarii niezmiennie od 13 być na szczycie listy Global Innovation Index.

 

Pawilon swisstech został zaprojektowany jako przestrzeń, w której spotykają się przedstawiciele z trzech kluczowych dla wspierania innowacyjności środowisk: nauki, biznesu i polityki. Bogaty program aktywności – w tym seria krótkich wywiadów z wybitnymi przedstawicielami Szwajcarii – sprawił, że przez dwa dni pawilon był tętniącym życiem miejscem spotkań.

W Szwajcarii udało się stworzyć wyjątkowy ekosystem, w którym współpracują ludzie ze świata nauki, biznesu oraz przedstawiciele rządu, co tworzy prawdziwą wartość dodaną. Ten wyjątkowy klimat udało nam się odtworzyć w naszym pawilonie swisstech – powiedział Fabrice Filliez, Ambasador Szwajcarii w Polsce.

Stoisko swisstech stało się miejscem spotkań czołowych postaci międzynarodowej polityki, w tym przedstawicieli polskiego rządu, parlamentarzystów, ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce.. Obecność Ambasady Szwajcarii została dostrzeżona również przez media. Ambasador Szwajcarii Fabrice Filliez wyjaśniał, w jaki sposób model Innovation Through Partnerships przynosi korzyści także polskim partnerom.

Ponad 200 szwajcarskich firm zatrudnia w Polsce blisko 90 000 osób. Nasze przedsiębiorstwa są istotnym elementem polskiego krajobrazu gospodarczego, tworząc tysiące miejsc pracy i dzieląc się know-how, które napędza rozwój obu krajów. Dodatkowo poprzez Szwajcarsko-Polski Program Współpracy jesteśmy zaangażowani w zmniejszanie nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wspieranie rozwoju średniej wielkości polskich miast i innowacyjności polskiej nauki. Dlatego właśnie nie mogło zabraknąć Szwajcarii na Impact'24, najważniejszej konferencji poświęconej innowacjom w tej części Europy. Poprzez obecność tutaj chcemy podkreślić nasze zaangażowanie i chęć budowania trwałego partnerstwa pomiędzy Polską i Szwajcarią – podkreślał w jednym z wywiadów Ambasador Filliez.

Mini-wydarzenia „Swiss Connections”

Ważnym elementem programu pawilonu swisstech była seria mini-wydarzeń Swiss Connections, w trakcie których wybitni przedstawiciele różnych dziedzin uczestniczyli w krótkich rozmowach prowadzonych przez przedstawicieli Ambasady Szwajcarii w Polsce.

Na scenie Swiss Connections zagościł m.in. laureat Nagrody Nobla Didier Queloz oraz oraz Nicolas Henchoz, przedstawiciel EPFL – jednego z najlepszych uniwersytetów technicznych na świecie (oferującego edukację także dla studentów z Polski). Irma Veberič, Dyrektor Generalna Roche Polska podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat innowacji w opiece zdrowotnej. , Patrick Warnking z Google mówił, jak Polska może wzmocnić swoją pozycję jako centrum badań, rozwoju i innowacji.

 

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy (SPPW)

Podczas specjalnego wystąpienia w pawilonie swisstech Cliff Hammer, dyrektor Biura SPPW, wraz z przedstawicielami Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prezentował najważniejsze założenia Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W ramach tej inicjatywy Szwajcaria w najbliższych latach przeznaczy ponad 278 milionów CHF na wsparcie rozwoju polskich miast oraz ponad 40 milionów CHF na wsparcie badań naukowych w Polsce. – W ramach drugiej edycji programu Swiss Contribution przekażemy polskim partnerom środki na wsparcie zrównoważonego rozwoju polskich miast, wzmocnienie wymiany wiedzy i promocję długoterminowej współpracy, które przyniosą korzyści zarówno Polsce, jak i Szwajcarii – zadeklarował Cliff Hammer w trakcie swojego wystąpienia w pawilonie swisstech.

Atrakcje specjalne

Wyjątkowym wydarzeniem było także pojawienie się dwóch uroczych Bernardynów, które przyciągały uwagę uczestników konferencji i stały się prawdziwą ozdobą stoiska SwissTech. Całość dopełniała doskonała kawa serwowana z ekspresów Jura oraz szwajcarska czekolada Avelines.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Porozumienie ekspertów ESG, czyli początek współpracy FOB z GS1 Polska Biuro prasowe
2024-10-01 | 14:14

Porozumienie ekspertów ESG, czyli początek współpracy FOB z GS1 Polska

Dwie duże organizacje, które wspierają firmy we wprowadzaniu zasad zrównoważonego rozwoju, połączyły siły. We wrześniu 2024 roku GS1 Polska i Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-10-01 | 13:00

Sytuacja na rynku gazu w Polsce

  W pierwszej połowie br.  ponad cztery tysiące odbiorców zmieniło sprzedawcę gazu. Łącznie już ponad 300 tys. odbiorców skorzystało z prawa wyboru sprzedawcy tej formy energii. Najnowsze dane Urzędu Regulacji
Gospodarka Stabilność polskiego rynku pracy zagrożona. Musimy działać
2024-10-01 | 10:40

Stabilność polskiego rynku pracy zagrożona. Musimy działać

Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service, ekspert rynku pracy Na rynku pracy pojawiają się pierwsze oznaki wyzwań, z jakimi przyjdzie się nam zmierzyć w najbliższych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Światowy system żywnościowy może się załamać w ciągu kilkudziesięciu lat. Potrzebne są innowacje i bardziej zrównoważone metody produkcji

Ukryte koszty związane z negatywnym wpływem światowego systemu żywnościowego na środowisko i zdrowie publiczne wynoszą ok. 15 mld dol. rocznie – pokazał niedawny raport Food System Economic Commission (FSEC). Naukowcy wskazują w nim, że obecne modele produkcji i dystrybucji żywności przyczyniają się m.in. do zmian klimatu, utraty bioróżnorodności, nierówności społecznych i częstszego występowania chorób cywilizacyjnych. Przewiduje się, że wskutek wzrostu populacji te modele załamią się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. Według ONZ do 2050 roku liczba mieszkańców Ziemi sięgnie już ok. 10 mld, a prognozy World Resources Institute wskazują, że to pociągnie za sobą aż 56-proc. lukę w produkcji żywności. Żeby wyżywić planetę – a przy tym ograniczyć wpływ na klimat – konieczne będzie przejście na bardziej zrównoważone systemy żywnościowe i innowacyjne metody wytwarzania pożywienia.

Telekomunikacja

Miasta stawiają na cyfryzację i inteligentne rozwiązania. To zwiększa ich atrakcyjność dla mieszkańców i inwestorów

Smart city to dziś nie tylko implementowanie w miastach nowoczesnych technologii, ale też dostosowywanie systemów do potrzeb mieszkańców. W inteligentnych miastach życie ma być wygodniejsze, tańsze i bardziej zielone. Ten trend widać również w polskich miastach, które stawiają na smart rozwiązania do zarządzania m.in. infrastrukturą komunikacyjną, wodociągową czy oświetleniową. O korzyściach płynących z takich inwestycji eksperci rozmawiali podczas Kongresu Zdrowe Miasta.

DlaWas.info

Transport

Pozytywne doświadczenia w podróży mogą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Naukowcy zbadali to za pomocą teorii fizyki

Naukowcy z Australii sprawdzili, w jakim stopniu turystyka wpływa na naszą kondycję oraz jaki ma wpływ na ciało i psychikę. Wykorzystali do tego teorię stosowaną do tej pory w fizyce. Wnioski nie są jednoznaczne. Podróżowanie sprzyja poprawie zdrowia, pozytywnie oddziałując na najważniejsze układy w organizmie, i opóźnia proces starzenia, ale wyjazdy mogą mieć też negatywne konsekwencje, w postaci np. większego narażenia na choroby zakaźne, wypadki czy przemoc.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.