Komunikaty PR

Tydzień Bezpieczeństwa w Xylem Polska

2024-05-14  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kępa
24/7 Communication

Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
kinga.kepa|247.com.pl| |kinga.kepa|247.com.pl
501090578
https://247.com.pl/

Dbałość o bezpieczeństwo własne, wszystkich pracowników, a także bliskich jest jedną z kluczowych, nie podlegających negocjacjom zasad, którymi kieruje się cały zespół Xylem. W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa każdy z członków zespołu uczestniczy w wykładach i warsztatach przypominających zasady zachowania bezpieczeństwa, wspierających troskę o zdrowie oraz budujących dobre nawyki.

Jak zadbać o ergonomię miejsca pracy i jak je zoptymalizować? Jak udzielić pierwszej pomocy ludziom i zwierzętom? Konsultacje z dietetykiem i trenerem, a także nauka technik relaksacyjnych. To tylko niektóre z warsztatów, które odbywają się w Xylem z okazji trwającego Tygodnia Bezpieczeństwa. Sesje relaksacyjne będą odbywały się również w maju.

„W Xylem uważamy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i nieustannie przypominamy o tym naszym pracownikom. Wiemy, że wiedzę warto odświeżać, więc cyklicznie organizujemy zajęcia, które pomagają każdemu zdobywać narzędzia pomagające zatroszczyć się właśnie o bezpieczeństwo i zdrowie. Do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa zachęcamy zarówno pracowników biurowych jak i pracowników serwisów i fabryk, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Bezpieczne miejsce pracy, to miejsce wolne od urazów, w którym czujemy się dobrze” – podkreśla Tomasz Szpak EHS&S Manager w Xylem Polska.

Kultura silnego wpływu Xylem promuje inkluzywność. W ramach struktury firmy każdy powinien czuć się komfortowo, zauważony, doceniony i bezpieczny. Dlatego organizowany cyklicznie Tydzień Bezpieczeństwa to inicjatywa globalna firmy, a jej celem jest przypomnienie 6 Złotych Zasad Bezpieczeństwa Xylem. Zostały opracowane, by budować dobre nawyki i zapobiegać wypadkom przy pracy. Choć mogą wydawać się oczywiste, w codziennej gonitwie wykonywanych obowiązków łatwo o nich zapomnieć, a mówią o konieczności noszenia odzieży i sprzętu ochronnego, znajomości dróg ewakuacyjnych i obowiązku zgłaszania nawet najdrobniejszych wypadków i incydentów przy pracy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 24/7 Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Porozumienie ekspertów ESG, czyli początek współpracy FOB z GS1 Polska Biuro prasowe
2024-10-01 | 14:14

Porozumienie ekspertów ESG, czyli początek współpracy FOB z GS1 Polska

Dwie duże organizacje, które wspierają firmy we wprowadzaniu zasad zrównoważonego rozwoju, połączyły siły. We wrześniu 2024 roku GS1 Polska i Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-10-01 | 13:00

Sytuacja na rynku gazu w Polsce

  W pierwszej połowie br.  ponad cztery tysiące odbiorców zmieniło sprzedawcę gazu. Łącznie już ponad 300 tys. odbiorców skorzystało z prawa wyboru sprzedawcy tej formy energii. Najnowsze dane Urzędu Regulacji
Gospodarka Stabilność polskiego rynku pracy zagrożona. Musimy działać
2024-10-01 | 10:40

Stabilność polskiego rynku pracy zagrożona. Musimy działać

Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service, ekspert rynku pracy Na rynku pracy pojawiają się pierwsze oznaki wyzwań, z jakimi przyjdzie się nam zmierzyć w najbliższych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Światowy system żywnościowy może się załamać w ciągu kilkudziesięciu lat. Potrzebne są innowacje i bardziej zrównoważone metody produkcji

Ukryte koszty związane z negatywnym wpływem światowego systemu żywnościowego na środowisko i zdrowie publiczne wynoszą ok. 15 mld dol. rocznie – pokazał niedawny raport Food System Economic Commission (FSEC). Naukowcy wskazują w nim, że obecne modele produkcji i dystrybucji żywności przyczyniają się m.in. do zmian klimatu, utraty bioróżnorodności, nierówności społecznych i częstszego występowania chorób cywilizacyjnych. Przewiduje się, że wskutek wzrostu populacji te modele załamią się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. Według ONZ do 2050 roku liczba mieszkańców Ziemi sięgnie już ok. 10 mld, a prognozy World Resources Institute wskazują, że to pociągnie za sobą aż 56-proc. lukę w produkcji żywności. Żeby wyżywić planetę – a przy tym ograniczyć wpływ na klimat – konieczne będzie przejście na bardziej zrównoważone systemy żywnościowe i innowacyjne metody wytwarzania pożywienia.

Telekomunikacja

Miasta stawiają na cyfryzację i inteligentne rozwiązania. To zwiększa ich atrakcyjność dla mieszkańców i inwestorów

Smart city to dziś nie tylko implementowanie w miastach nowoczesnych technologii, ale też dostosowywanie systemów do potrzeb mieszkańców. W inteligentnych miastach życie ma być wygodniejsze, tańsze i bardziej zielone. Ten trend widać również w polskich miastach, które stawiają na smart rozwiązania do zarządzania m.in. infrastrukturą komunikacyjną, wodociągową czy oświetleniową. O korzyściach płynących z takich inwestycji eksperci rozmawiali podczas Kongresu Zdrowe Miasta.

DlaWas.info

Transport

Pozytywne doświadczenia w podróży mogą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Naukowcy zbadali to za pomocą teorii fizyki

Naukowcy z Australii sprawdzili, w jakim stopniu turystyka wpływa na naszą kondycję oraz jaki ma wpływ na ciało i psychikę. Wykorzystali do tego teorię stosowaną do tej pory w fizyce. Wnioski nie są jednoznaczne. Podróżowanie sprzyja poprawie zdrowia, pozytywnie oddziałując na najważniejsze układy w organizmie, i opóźnia proces starzenia, ale wyjazdy mogą mieć też negatywne konsekwencje, w postaci np. większego narażenia na choroby zakaźne, wypadki czy przemoc.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.