Tydzień Bezpieczeństwa w Xylem Polska
24/7 Communication
Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
aleksandra.jasinska|247.com.pl| |aleksandra.jasinska|247.com.pl
500002427
https://247.com.pl/
Dbałość o bezpieczeństwo własne, wszystkich pracowników, a także bliskich jest jedną z kluczowych, nie podlegających negocjacjom zasad, którymi kieruje się cały zespół Xylem. W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa każdy z członków zespołu uczestniczy w wykładach i warsztatach przypominających zasady zachowania bezpieczeństwa, wspierających troskę o zdrowie oraz budujących dobre nawyki.
Jak zadbać o ergonomię miejsca pracy i jak je zoptymalizować? Jak udzielić pierwszej pomocy ludziom i zwierzętom? Konsultacje z dietetykiem i trenerem, a także nauka technik relaksacyjnych. To tylko niektóre z warsztatów, które odbywają się w Xylem z okazji trwającego Tygodnia Bezpieczeństwa. Sesje relaksacyjne będą odbywały się również w maju.
„W Xylem uważamy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i nieustannie przypominamy o tym naszym pracownikom. Wiemy, że wiedzę warto odświeżać, więc cyklicznie organizujemy zajęcia, które pomagają każdemu zdobywać narzędzia pomagające zatroszczyć się właśnie o bezpieczeństwo i zdrowie. Do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa zachęcamy zarówno pracowników biurowych jak i pracowników serwisów i fabryk, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Bezpieczne miejsce pracy, to miejsce wolne od urazów, w którym czujemy się dobrze” – podkreśla Tomasz Szpak EHS&S Manager w Xylem Polska.
Kultura silnego wpływu Xylem promuje inkluzywność. W ramach struktury firmy każdy powinien czuć się komfortowo, zauważony, doceniony i bezpieczny. Dlatego organizowany cyklicznie Tydzień Bezpieczeństwa to inicjatywa globalna firmy, a jej celem jest przypomnienie 6 Złotych Zasad Bezpieczeństwa Xylem. Zostały opracowane, by budować dobre nawyki i zapobiegać wypadkom przy pracy. Choć mogą wydawać się oczywiste, w codziennej gonitwie wykonywanych obowiązków łatwo o nich zapomnieć, a mówią o konieczności noszenia odzieży i sprzętu ochronnego, znajomości dróg ewakuacyjnych i obowiązku zgłaszania nawet najdrobniejszych wypadków i incydentów przy pracy.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.