Grupa ANG dziękuję za pomoc i prosi o więcej
Grupa ANG
Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl
Blisko ponad 350 mieszkań, domów i pokoi na terenie całej Polski, kilkadziesiąt osób, które są gotowe do odbierania obywateli Ukrainy z granicy, dziesiątki rodzin, które już znalazły mieszkanie.
Grupa ANG wraz z Fundacją Nienieodpowiedzialni już od pierwszego dnia wojny podjęła działania związane z pomocą w przeciwdziałaniu tragedii humanitarnej w Ukrainie. Firma tworzy bazę lokali mieszkalnych, m. in. we współpracy z Nieruchomosci-online.pl oraz agentami nieruchomości biorącymi udział w akcji „Pośrednicy dla Ukrainy”, w których będą mogli zatrzymać się sąsiedzi z Ukrainy. Część z mieszkań przekazanych jest bezpłatnie, część kosztów Grupa ANG lub jej przyjaciele biorą na siebie. Lokale mieszkalne trafiają też do podopiecznych Fundacji Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich, z którą ANG współpracuje i na której opiekę nad zgłaszającymi się do firmy uchodźcami oraz pomoc w zakresie organizacji zakupu żywotności i leków także może liczyć.
Grupa ANG i jej współpracownicy organizują także zbiórkę ubrań i niezbędnych rzeczy, których potrzebują uchodźcy z Ukrain oraz transporty zarówno pod granicę na terenie Polski, jak i bezpośrednio na Ukrainę. Prowadzi też zbiórki pieniędzy na zakupy leków, żywności oraz sfinansowanie kosztów transportu z terenu Ukrainy.
Jak można przyłączyć do działań prowadzonych przez Grupę ANG?
- Dysponując tymczasowym lokum, można je zgłosić wypełniając ankietę: https://n-o.pl/pomoz-uciekajacym-z-Ukrainy.
- Dysponując autem i chcąc pomóc w transporcie naszych ukraińskich przyjaciół w bezpieczne miejsce z przejścia granicznego (Dołhobyczów, Dorohusk, Zosin, Hrebenne, Korczowa, Medyka, itp.) zgłoś swoją gotowość https://n-o.pl/transport-dla-uciekajacych-z-Ukrainy.
- Wpłacając środki na konto Fundacji Nienieodpowiedzialni: Alior Bank, 10 2490 0005 0000 4600 6940 2873 z dopiskiem „UKRAINA”.
„Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania. Naszym współpracowników, przyjaciołom, klientom. W tym mrocznym czasie odpowiedzialności biznesu, człowieczeństwa i współczucia wyniesionych ponad własne sprawy potrzebujemy, by mieć światło nadziei. To czas solidaryzmu i myślenia kategoriami dobra wspólnego. Dziękuję wszystkim” - mówi Artur Nowak-Gocławski, Prezes Zarządu ANG.

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.