Komunikaty PR

Grupa Kingfisher zostaje członkiem-założycielem inicjatywy „Forest Allies"

2020-12-15  |  01:00
Biuro prasowe

Inicjatywa „Forest Allies" będzie wspierać projekty mające na celu ponowne zalesienie oraz regenerację zasobów leśnych w regionach, z których Grupa Kingfisher, pozyskuje drewno tropikalne. Pomoże to Grupie Kingfisher wywiązać się ze zobowiązania do osiągnięcia pozytywnego bilansu leśnego, czyli tworzenia większej liczby lasów niż ich wykorzystania, do 2025 roku.

 

Jako członek-założyciel inicjatywy Forest Allies, Grupa Kingfisher będzie wspierać organizację Rainforest Alliance w jej działaniach na rzecz ochrony i regeneracji obszarów leśnych oraz promocji odpowiedzialnych praktyk zarządzania lasami tropikalnymi. We współpracy z lokalnymi społecznościami leśnymi wdrożone zostaną programy wspierające lokalną gospodarkę i chroniące kluczowe zasoby naturalne.

 

Wraz z Rainforest Alliance i innymi partnerami, Grupa Kingfisher będzie wspierać wdrożenie polityki Zintegrowanego Społecznego Zarządzania Lasami[1] w kluczowych regionach, z których pozyskiwane jest drewno tropikalne. Inicjatywa wspomoże realizację celów takich, jak utrzymanie oraz regeneracja terenów leśnych, zwiększenie ich bioróżnorodności oraz podniesienie poziomu życia społeczności leśnych.

 

W ogłoszonej w czerwcu strategii Powered by Kingfisher, Grupa Kingfisher, której częścią jest Castorama Polska, określiła cztery priorytety polityki odpowiedzialnego biznesu, w których doświadczenie oraz skala firmy mogą dać najwięcej pozytywnych efektów. Tymi priorytetami są Współpracownicy, Planeta, Klienci oraz Społeczności(1). Partnerstwo z Rainforest Alliance będzie kluczowym elementem realizacji zadań związanych z priorytetem “Planeta”, które obejmują zobowiązanie do osiągnięcia dodatniego bilansu leśnego do 2025 roku.

 

Od prawie 30 lat Grupa Kingfisher prowadzi politykę odpowiedzialnego pozyskiwania drewna i papieru, poczynając od pierwszej Odpowiedzialnej Polityki Leśnej wdrożonej przez B&Q w 1991 roku oraz zostania członkiem założycielem (wraz z Rainforest Alliance) Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej (FSC) w 1993 roku. Celem Grupy Kingfisher jest osiągnięcie poziomu 100% odpowiedzialnie pozyskanego drewna i papieru.

 

W ostatnich latach zrobiono wiele dobrego w szeroko rozumianym obszarze ochrony środowiska, lecz wycinka i degradacja obszarów leśnych wciąż postępuje. Sytuacja ta skutkuje istotnym obniżeniem poziomu bioróżnorodności[2] i utrudnia walkę ze zmianami klimatycznymi. Zatrzymanie procesu degradacji oraz odtwarzanie ekosystemów leśnych mogą być źródłem jednej trzeciej pozytywnych zmian na rzecz klimatu, które musimy osiągnąć do 2030 roku[3].

 

Od 2021 roku Grupa Kingfisher rozpocznie realizację projektów w ramach Forest Allies, wspierając i monitorując osiągane rezultaty w obszarach takich, jak utrzymanie i odtwarzanie obszarów leśnych i ich bioróżnorodności, wdrażanie zasad zrównoważonego zarządzania zasobami leśnymi, wspieranie społeczności leśnych w dostosowywaniu się do zmian klimatycznych, rozwój alternatywnych form działalności gospodarczej oraz podnoszenie poziomu życia społeczności leśnych oraz leśników i ich rodzin.

 

Thierry Garnier, Prezes Grupy Kingfisher, powiedział – Jesteśmy zdeterminowani być odpowiedzialną spółką, mającą pozytywny wpływ na życie naszych klientów, współpracowników, społeczności oraz planety. Jesteśmy jednym z największych kupców produktów pochodzących z drewna w Europie, mamy więc tu wiele do zrobienia. Ogłoszona dzisiaj inicjatywa daje nam możliwość wspólnego działania z Rainforest Alliance oraz innymi partnerami strategicznymi na rzecz zapobiegania degradacji obszarów leśnych i kontynuuje naszą tradycję bycia liderem w branży w kwestii odpowiedzialnego pozyskiwania drewna. Jestem przekonany, że to nowe partnerstwo umożliwi nam wprowadzenie pozytywnych zmian nie tylko w obszarze przyszłego pozyskiwania papieru i drewna, lecz także w życiu społeczności, których egzystencja uzależniona jest od ekosystemów leśnych. Klienci, kupując w naszych sklepach, mogą być pewni, że jesteśmy w pełni zaangażowani w ochronę lasów oraz że sprzedawane przez nas drewno jest pozyskiwane w sposób odpowiedzialny.

 

Lasy są kluczowym obszarem zainteresowania Rainforest Alliance od początku jej istnienia, czyli od 1986 roku. Inicjatywa Forest Allies to nowy, innowacyjny projekt, mający na celu ochronę lasów oraz bioróżnorodności. Priorytetem Forest Allies jest wspomaganie społeczności leśnych w ich roli bycia strażnikami lasów. Chcemy ich wspierać poprzez połączenie ich działań z aktywnością naszych partnerów rynkowych. Z wielką przyjemnością witamy Grupę Kingfisher w roli członka-założyciela Forest Allies. Pragnę również wyrazić uznanie Grupie Kingfisher za ich dotychczasowe zaangażowanie w zrównoważony rozwój i cieszę się z możliwości wspólnej pracy na rzecz wdrażania nowych rozwiązań, pozwalających ludziom i naturze współistnieć w harmonii – skomentował Daniel Katz, założyciel oraz Przewodniczący Rady Rainforest Alliance.

 

 

O Kingfisher plc

Kingfisher plc jest międzynarodową spółką branży “home improvement” posiadającą około 1370 sklepów i zatrudniającą zespół 78000 pracowników. Działa w ośmiu krajach Europy pod markami handlowymi B&Q, Castorama, Brico Dépôt, Screwfix, TradePoint oraz Koçtaş. Oferujemy produkty oraz usługi home improvement konsumentom oraz profesjonalnym wykonawcom w sklepach oraz poprzez kanały e-commerce. Celem Grupy Kingfisher jest sprawić, aby poprawa warunków mieszkaniowych była dostępna dla wszystkich.

 

O Rainforest Alliance

Rainforest Alliance jest międzynarodową organizacją non-profit, działającą w ponad 70 krajach na styku biznesu, rolnictwa i leśnictwa. Rainforest Alliance tworzy bardziej zrównoważony świat poprzez wykorzystanie sił społecznych i rynkowych na rzecz ochrony środowiska i podniesienia poziomu życia rolników i społeczności leśnych. Promując współpracę rolników, społeczności leśnych, firm oraz konsumentów, Rainforest Alliance stawia czoła najbardziej istotnym wyzwaniom społecznym i środowiskowym naszych czasów. Poprzez swój program certyfikacyjny, działalność  w obszarze organizacji łańcuchów dostaw oraz edukacji Rainforest Alliance zmienia sposób w jaki świat produkuje, pozyskuje oraz konsumuje produkty, takie jak kakao, kawę, herbatę, banany, produkty leśne oraz olej palmowy. W 2019 roku ponad pięć milionów hektarów ziemi oraz ponad dwa miliony rolników uzyskało certyfikat zgodności ze standardami Rainforest Alliance lub UTZ, opracowanymi w celu wspierania działań na rzecz środowiska oraz zrównoważonej polityki ekonomicznej i społecznej.

 

O Forest Allies

Forest Allies to społeczność praktyków skupiona na ochronie, odtwarzaniu i umożliwianiu odpowiedzialnego zarządzania lasami tropikalnymi. Wraz z partnerami budujemy współpracę oraz wspieramy działania wychodzące poza obręb pojedynczych łańcuchów dostaw oraz angażujemy i aktywizujemy lokalne społeczności w kluczowych obszarach leśnych. Zapraszamy kolejne firmy do naszej społeczności, abyśmy wspólnie mogli mieć większy, pozytywny wpływ na stan lasów.

 

(1) Priorytety Grupy Kingfisher w obszarze Odpowiedzialnego Rozwoju:

W 2020 roku przeprowadziliśmy analizę naszej strategii Zrównoważonego Rozwoju i zidentyfikowaliśmy cztery kluczowe obszary, w których nasze doświadczenie, skala oraz wpływ mogą być najlepiej wykorzystane na rzecz realizacji pozytywnych zmian:

 

  • Współpracownicy: Chcemy być firmą inkluzywną, przełamującą bariery w zatrudnianiu i awansowaniu oraz zapewniająca pięć milionów godzin nauczania w ramach programu “Skills for Life” do 2025 roku. Do końca roku finansowego 20/21 wdrożymy plany działań wspierających inkluzywność naszego biznesu oraz osiągniemy wyższy poziom równouprawnienia płci na stanowiskach menedżerskich.
  • Planeta: Będziemy wspierać walkę ze zmianami klimatu, tworzyć więcej lasów niż zużywamy poprzez osiągnięcie poziomu 100% odpowiedzialnie pozyskiwanego drewna i papieru we wszystkich sprzedawanych produktach do końca roku finansowego 20/21. Do 2025 roku staniemy się firmą mającą dodatni wpływ na poziom zasobów leśnych poprzez wspieranie projektów ponownego zalesiania od 2021 roku oraz kontynuację realizacji celu redukcji śladu węglowego zgodnie z wcześniejszymi zobowiązaniami.
  • Klienci: Chcemy, aby bardziej zielone i zdrowe domy były dostępne dla wszystkich. Naszym celem jest, aby 50% całkowitej sprzedaży Grupy w roku finansowym 20/21 pochodziło ze sprzedaży produktów, które pomagają naszym Klientom tworzyć bardziej zielone i zdrowe domy.
  • Społeczności: Działania na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych. Do 2025 roku pomożemy ponad milionowi osób, których sytuacja mieszkaniowa jest najtrudniejsza.

 

Więcej informacji: https://www.kingfisher.com/en/responsible-business.html

 

 

 


[1] https://www.rainforest-alliance.org/business/forest-allies/our-focus-on-integrated-community-forest-management/

[2] http://www.fao.org/state-of-forests/en

[3] https://www.ucsusa.org/resources/measuring-role-deforestation-global-warming

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Znana firma wsparła sprzątanie Sądecczyzny – zebrano 60 tys. litrów śmieci Biuro prasowe
2024-05-17 | 12:36

Znana firma wsparła sprzątanie Sądecczyzny – zebrano 60 tys. litrów śmieci

Zakończyła się kolejna, już druga edycja akcji #Sprzątamy Dla Sądecczyzny. Jak informuje organizator – Fundacja Horyzont 360, takie inicjatywy są wyjątkowo potrzebne: ponad 7100
Ochrona środowiska Najpierw dialog społeczny, teraz Lokalny Raport Wpływu
2024-05-15 | 10:00

Najpierw dialog społeczny, teraz Lokalny Raport Wpływu

Browar Okocim opublikował pierwszy Lokalny Raport Wpływu za 2023 rok. Raport adresuje wnioski ze zrealizowanego dialogu społecznego i w nowatorski sposób  podsumowuje działania
Ochrona środowiska Dzień bez Śmiecenia – codzienne, małe kroki prowadzą do korzystnych zmian
2024-05-10 | 08:50

Dzień bez Śmiecenia – codzienne, małe kroki prowadzą do korzystnych zmian

Dzień bez Śmiecenia (World non-waste Day) to święto, którego celem jest upowszechnianie prawidłowych zasad gospodarowania odpadami, promowanie proekologicznych postaw i ochrony

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.